Juba sel reedel käivitub meie kevadtalvine teatrihooaeg. Märtsi lõpuni on meil kavas kuus etendust, pakume midagi nii klassikalise-, rahvaliku-, koomilise-, laste- ja ühemeheteatri sõpradele.  Toome koju kätte nii tuntud draama- ja komöödianäitlejad, harrastajad ning kuulsuse.

Hooaja avab Ugala külalisetendus 27. jaanuaril . Lavastaja Tanel Ingi jätkab oma Soome dramaturgia lavastustesarja Sirkku Peltola draamaga “Erakordselt heatahtlik mees”. Sirkku Peltola on üks enim mängitud Soome nüüdisaja näitekirjanikke. Ta on kirjutanud üle kolmekümne näidendi ja teeninud rohkelt auhindu. Oma tekstides, mis on populaarsed ka väljaspool Soomet, kujutab ta sotsiaalseid probleeme ja elulisi olukordi tihti kergelt groteskses võtmes. Tüki peaosas astub üles Egon Nuter. Juba tema pahaaimamatut heatahet kiirgav tegelaskuju etenduse plakatil tõotab, et inimeseks olemise küsimused valgustatakse etenduses korralikult läbi.

Seejärel veereb 13. veebruaril kohale Rakvere teatri palaganivanker. Gerda Kordemetsa lavastajakäe all valminud Inglismaa näitekirjaniku Donald Churchilli „Maalermeister“ on suhtekomööda armastusest, remondist ja armuremondist. Tüki kandev kolmik on Liisa Aibel, Ülle Lichtfeldt ja Tarvo Sõmer. Milline kolmnurk neist moodustub, selgub juba tegevuse käigus.

Saal ootab. Näitlejad ootavad ka, kardina taga.

Saal ootab. Näitlejad ootavad ka, kardina taga.

Sama nädala reedel, 17. veebruaril  võime veenduda, et vana Baskini püha üritus elab edasi. Tunglakandja Eero Spriidi lavastatud “Kõik meestest” jutustab meile Tarvo Kralli, Raivo Metsa ja Janek Sarapsoni esituses loo meie ajal meheks olemisest. Muuhulgas lubatakse näidata ka striptiisi, meeste striptiisi “Kõik meestest” on tänapäeva ühe populaarsema Horvaatia kirjaniku Miro Gavrani teos.

Märtsi 12. päeval näitame teile aga kuulsat inimest. Oma uskumatutest seiklustest New Yorgis tuleb rääkima mitmekülgne meelelahutaja Hendrik Normann. Peale muljete vahendamise teeb ta järgi teisi tuntud inimesi, nagu aastavahetusel televisioonis. Kellel on meeles filmis „Briljantkäsi“ toimuma pidanud loeng peaosalise puhkusereisi muljetega, mis jäi seal siiski ära, see kujutab umbes ette, mis hakkab etenduses juhtuma.

Päev hiljem, 13. märtsil on lastel ja muudel muinasjutusõpradel põhjust rõõmustada. Viljandi laste- ja noorteteater Reky toob kultuurikeskusse Charles Perrault’ igihalja muinasloo „Saabastega kass“ järjekordse lavaversiooni. Mäletate küll – eaka veskimehe juures elas koos tema kolme poja ja eesliga ka kass, kes tegi noorimast poisist kuninga. Aga kuidas see juhtus, tasub juba vaadata etendusest.

Märtsi ning teatrihooaja lõpetab aga 24. märtsil Kuusalu Rahvateater siitsamast Harjumaalt. Tõnu Tamme lavastatud Andrus Kivirähki „Uljas Neitsi“ on küll mereröövlilugu, kuid äraspidine. Sest kuigi ajalugu tunneb paari naissoost päris ajaloolist piraadikaptenit, on Kivirähki tükis tegelasteks ainult naised ning teemaks põlvkondadevahelised vastuolud, vaadatuna läbi meie aja Oskar Lutsu naerukaleidoskoobi.