Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli õpilaste ühisloominguna on valmimas kontsert-lavastus „Tallinn-67“, mis toimub Vene kultuurikeskuses 2. ja 3. mail kl 19. Asjaga on seotud ka meie huvialakooli inimesed.

Nii etenduse muusika kui ka teksti autorid on kooli rütmimuusika suuna õpilased, kes kujutavad laval nõukogude aja kultuurielus toimunud tõsielulisi sündmusi. Läbi Georg Otsa kooli lauluõpilaste ärkavad ellu noored muusikaarmastajad Anne Erm, Reet Linna, Els Himma, Lembit Saarsalu, Rein Ristlaan ja paljud teised. Jutustajana lööb etenduses kaasa näitleja Guido Kangur.

Lavastus viib tagasi aastasse 1967, mil Tallinnas toimunud Uno Naissoo ja Valter Ojakääru eestvedamisel peetud džässifestival põhjustas üleilmse skandaali. Ameerika Ühendriikidest oli festivalile ilma kultuurikomisjoni teadmata saabunud legendaarne Charles Lloyd’i Quartet, kelle esinemine tollase EKP Tallinna Linnakomitee sekretäri Rein Ristlaane poolt ära keelati.

Festivali üks külalistest oli aga Ameerika Hääle džässisaadete toimetaja Willis Conover. Kui Ameerika Hääl teatas, et bändi ei lubata mingil põhjusel esinema ja imestas, kas tõesti Nõukogude Liit diskrimineerib afroameeriklasi, sai Ristlaan kõne Moskvast, milles teatati, et üks väike sotsialistlik vabariik ei tohi ometi ära rikkuda sõprust Aafrikaga. Mis sellest kõigest edasi sai ning kuidas noored end Nõukogude võimu ja oma südamehääle vahel jagama pidid, saab teada etendusest.

Idee autorid ja teostus: Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli lõpukursus
Originaalmuusika: Otsa kooli õpilased
Muusikaline juht: Siim Aimla
Juhendajad: Maarja Mitt, Andri Luup
Kunstnik: Kristina Lõuk
Osades: Guido Kangur, Rahel Ollisaar, Marie M. Vaigla, Karl-Sander Saarik, Mait Mikussaar, Karl E. Valkna, Tiina Adamson, Andro Urb, Tobias Tammearu