Sel pühapäeval toimub Peetri alevikus kohvikus Monroe uut sündmustesarja avav Hispaania õhtu. Rahvuskultuuriõhtute sihiks on pakkuda killukest sellest, mis mõnele maale üdini iseloomulik. Konkistadooride kodumaa keelt ja kultuuri tutvustatakse kirgliku flamencokava ning sõnasuplusega

Kuueteistkümnendal sajandil kujunema hakanud flamenco põimis endasse kokku tollal vägagi mitmekultuurilise Hispaania kuningriigi alamate kultuuride mõjutusi. Nii segunesid moslemi, juudi, india ning kristlik religioosne ja rahvamuusika ja arenesid ajapikku muusikavormiks, millest praeguseks on saanud hispaania kultuuri lahutamatu osa, lausa firmamärk.

Meile tantsib kitarri saatel flamencot ala üks juhtivaid jõude Eestis, tantsija- ja pedagoog Maria Rääk. Selle tantsuni jõudis ta üheksakümnendate keskpaigas ning on peale kõrgtasemel õppimist sedaõpetanud lisaks Eestile ka Lätis, Leedus, Saksamaal ja Hispaanias ning esinenud artistina Lätis, Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Hispaanias. Kitarril saadab teda pühapäeval Monroe’s Jorge Arena.

Eesti ja Hispaania keel on nagu kaks jõge. Kui esimene neist voolab oma kallaste vahel laisalt, siis teine on kiire ja kärestikuline. Hispaania keele õpetaja Carlos Carcia Martineze eestvedamisel toimuvad Monroe’s kiire keelekümblus ning kultuuriteemaline küsimuste-vastuste ring, et diagonaalis Euroopa eri otstes paiknevaid rahvaid omavahel ühendada. Oma panuse annab ka kohvik, võttes sel puhul menüüsse Hispaania toite ja veine.

Rahvuskultuuride õhtuid korraldab Rae Kultuurikeskus koos keskuse ruumides tegutseva Lingatore keeltekooliga. Järgmistena on plaanis tuua koju kätte Soome ja Venemaa. Sarja esimene sündmus algab sel pühapäeval kell 17 ning on huvilistele tasuta.