Rae valla kultuuriasutus

Üritused, klubiline tegevus, rahvakultuur- ja isetegevusringid.

RAE KAMMERKOOR – Rõõm muusikast ja heast seltskonnast!

Kooriproovid toimuvad esmaspäeviti kell 18.15-20.45 Peetri koolis (Peetri, Pargi tee 6).

Dirigent Ingrid Orumaa ingrid.orumaa@gmail.com; koorivanem Jaana Pärn jaana.parn@ppg.com.

FB: www.facebook.com/raekammerkoor
Instagram: www.instagram.com/raekammerkoor

Rae Kammerkoor alustas oma tegevust 2008. aasta sügisel Alice Pehki käe all. 2020. aasta jaanuarist on koori dirigent Ingrid Orumaa, kes pälvis XVI Eesti Kammerkooride Festivalil eripreemia “Parim noor dirigent. 2021. aasta sügisest on koori abidirigendiks noor helilooja ja dirigent Brenda Pärtel.

Aastate jooksul on Rae Kammerkoor järjepidevalt arenenud. 2022. aasta aprillis toimunud XVI Eesti Kammerkooride Festivalil saavutas koor I koha B-kategoorias. Koor valiti 2022. a koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate kümne nominendi hulka aasta koori kategoorias. 2023. aasta septembris on ees ootamas rahvusvaheline konkurss Itaalias.

Rae kammerkoor on Eesti Kammerkooride Liidu liige. Koor astub üles nii koduvalla kui üle-eestilistel kultuuriüritustel, annab kontserte ning osaleb nii kodumaistel kui rahvusvahelistel konkurssidel.

Traditsiooniks on saanud osalemine laulupidudel, s.h Rae valla igakevadisel laulu- ja tantsupeol „Klunker“; võistulaulmisel „Tuljak“, Eesti Kammerkooride Festivalil. Kontserttegevust ilmestavad mitmed ülesastumised koos teiste Eesti kooridega, sh kammerkoor Studium Vocale, Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor ja Tabasalu Kammerkoor.

Kooritegevus on lauljaid viinud ka piiri taha. 2014. aastal võttis koor osa rahvusvahelisest koorifestivalist Bad Ischlis Austrias, kus saavutati folkloorikategoorias hõbediplom. 2017. aastal osaleti koorifestivalil Balchikus, Bulgaarias. 2018. aastal anti välja Rae Kammerkoori esimene plaat ”Kümme”, mis tähistas koori kümnendat tegevusaastat.

Meie slõugan on “Rõõm muusikast ja heast seltskonnast!” Jah, me naudime seda, mida teeme, korraldame põnevaid sündmusi üksteise seltsis ja lihvime oma laulutehnikat, et pakkuda elamusi ka teistele.

Ootame alati oma ridadesse uusi särasilmseid lauljaid, eeskätt oodatud meeshääled!
Huvi korral võta ühendust dirigendiga.

Rae kammerkoor