2 teist hetke
Rae Kultuurikeskuses astub üles uus põlvkond muusikuid ja heliloojaid 15. aprillil kell 19.00. Kontserti iseloomustab klassikalise koorilaulu ja uuemeelse instrumentaali käsitluse kokkusulatamist, mil laval kohtuvad pika traditsiooniga Rae valla koorid, Segakoor Laulupidur ja uuendusi täis noored instrumentalistid.
Kontsert “2 teist hetke” toob kuulajateni 12 teost, kus igal teosel on rääkida oma lugu ja oma emotsioon. Terviklikuna viiakse kuulaja läbi talvest kuni kevadeni, kuid süvitsi vaadates on igal lool selles ajateljes oma kindel koht, kas siis jutustades talvisest tormist, saabuvast täiskuust või algavast kevadest. Kava iseloomustab justkui ka enda sisse vaatavast inimesest, kes kogeb erinevaid emotsioone – raevu, õnne, rõõmu, õrnust.
Kava on kokku pandud ja kirjutatud noorte muusikute poolt just selleks kontserdiks.
Antud kontserdi jaoks on spetsiaalselt loodud ka valgusinstallatsioon, mille autoriks on Ott Kattel.

 

Reedesel kontserdil kõlab noorte muusikute omalooming ning samuti toovad nad ise oma teosed publikuni.

Tegemist on sōprusringkonnaga, kes armastab musitseerida koos ning täiendada üksteist.

 

Madis Kukk on Laulupiduri koorikollektiivi algataja ning õppinud klaverihooldust, koorijuhtimist ja kaasaegset improvisatsiooni. Tema igapäevaelu keerleb peamiselt ümber klahvpillide.

 

Ragne Rüütelmaa on koorijuht ning kontserdi “2 teist hetke” kunstiline juht. Igapäevaselt on Ragne juhatada Segakoor Heliand, Käina naiskoor ning Käina Huvi- ja Kultuurikeskuse mudilaskoor. Lisaks laulab ta kammerkooris Collegium Musicale.

 

Brenda Pärtel on hetkel koorijuhtimist ōppiv noor andekas muusik, helilooja ning kandlemängija. Brenda teisi kooriteoseid ja instrumentaalpalu on juba korduvalt esitatud erinevate kollektiivide poolt. Hetkel tegutseb ta abidirigendina Rae Kammerkooris ning laulab ise Eesti Noorte Segakooris.

 

Ariel Marksalu on muusik ja helilooja Pärnumaalt. Igapäevaselt on ta klaveri- ja solfedžoõpetaja Pärnu Muusikakoolis ning tegev folkansamblis POSÕ.