Kaheksas märts ei ole üksnes kalendriline tähtpäev, vaid päev, mille juured ulatuvad naiste õiguste, hariduse ja ühiskondliku enesemääratluse eest peetud võitlustesse ning mille tänapäevane tähendus kätkeb endas nii tunnustust kui ka kriitilist refleksiooni soolise võrdõiguslikkuse üle. Sellest vaatenurgast avanev nädal koondab Rae Kultuurikeskuse ja partnerite mitmekülgse programmi, milles kohtuvad kujutav kunst, film, teater, kogukondlik kokkamine ja tantsukultuur, moodustades terviku, mis väärtustab naiste loomingut, kogemust ja kohalolu nii kultuuriruumis kui ka ühiskonnas laiemalt.

Teisipäeval 3. märtsil kell 17:00 avatakse Rae Kunstikooli Jüri filiaalis kunsti ettevalmistuskursuse ja kunsti üldõppe õpilaste näitus “Sisepeegel”. Näitus kutsub vaatajat mõtisklema enese kujutamise ja sisemaailma peegeldamise üle, esitades noorte kunstnike isiklikud enesevaatlused, kus iga autor on loonud oma portree koos temaga seotud olendi, sümboli või tegevusega, mis avab iseloomu, huvisid, unistusi ja sisemisi omadusi.
Sotsiaalmeedia

Neljapäeval 5. märtsil kell 18:00 linastub Vaida Raamatukogus kogukonnakino raames film “Säärane mulk”, mille keskmes on noor Lydia, kes kahe armuavalduse järel sõidab maale oma südames selgust looma, ent satub kirglike sündmuste keerisesse, kus põimuvad armastus, au, perekondlikud pinged ja varalised vastuolud. Samal õhtul kell 19:00 toimub Rae Kultuurikeskuses KohvikKino seanss sama filmiga, pakkudes võimalust kogeda lugu teistsuguses atmosfääris. Filmi peaosades astuvad üles Maria Teresa Kalmet, Amanda Rebeca Padar, Leonhard Sass Taalmaa, Märt Koik, Pääru Oja ja Piret Krumm, lavastajaks on Ergo Kuld ning stsenaristiks Ott Kilusk.
Pilet 5€/6€.
Vaida Raamatukogu Sotsiaalmeedia
Rae Kultuurikeskus Sotsiaalmeedia

Reedel 6. märtsil kell 11:00 jõuab lavale lastelavastus Jussikese 12 sõpra, mis põhineb armastatud raamatul ning tutvustab lastele kalendrikuusid, loodust, ameteid ja igapäevaseid oskusi läbi mängulise ja kaasava teatrikeele. Lavastuses mängivad Maria Valk, Theodor Tabor ja Germo Toonikus ning lavastaja Erki Aule rõhutab prooviprotsessi rõõmu ja laste kaasamise olulisust.
Pilet 16€.
Sotsiaalmeedia 

Samal õhtul kell 21:00 muutub Rae Kultuurikeskuse saal naistepäeva puhul tantsuõhtuks ENNU RATAS, kus kohtuvad nostalgia, üheksakümnendate muusika ja legendaarne esineja CAATER koos Mari Liisiga. Naistele on sissepääs tasuta, teistele külastajatele on piletihind 20€.
Sotsiaalmeedia

Pühapäeval 8. märtsil kell 15:00 toimub Rae Kogukonnaköögis “Katseköök Munatoidud”, kus juhendaja Urmet Haas toob osalejad kokku ühisesse kokkamisse, et valmistada klassikalisi prantsusepäraseid munaroogasid ning lõpetada kohtumine ühise söömaajaga. Kolmetunnine kohtumine loob ruumi nii praktiliseks õppimiseks kui ka kogukondlikuks suhtluseks.
Sotsiaalmeedia

Kultuurikeskuse külastusel tasub võtta aega ka kunstielamusteks. Rae Kunsti Platsis on avatud ̃̈̈Rae valla fotokonkursi 2025 võidutööde näitus. KohvikGaleriis saab näha Rae Kunstikooli näitust “Sisepeegel”.