4.juunil kerkib Jüri Spordikeskuse staadioni äärde “laulukaart” asendav lava ning jalgpalliplatsist saab tantsumuru, sest Rae valla rahvakultuurirahvas koguneb jälle Klunkerit pidama.
Mullu tähistasime Mini Klunkeri rahvakultuuripeo 26. sünnipäeva, pandeemia tingimustes on rõõm tõdeda, vaadates osalejate arvu, et Klunker on igati elujõuline. Väikesest lasteaia kiigepeost on saanud laulu- ja tantsupäev, kus on esindatud peaaegu kõik valla haridusasutused ja kultuurikollektiivid ning pidulikus rongkäigurivis marsib tänavu ligi 1000 suurt ja väikest lauljat-tantsijat koos puhkpilliorkestriga.

Laulu- ja tantsupeod ühendavad põlvkondi ja piirkondi ning seda teeb ka Rae valla Klunker. Esinejate ring on suur, alustades väikestest lasteaedade tantsijatest ja 1.-2. klasside tantsulastest kuni eakate kollektiivideni välja. Traditsioonide hoimine kohalikus kogukonnas on aluseks sellele, et maailm oma hapruses annaks võimaluse kuskilt „kinni hoida“. On oluline pakkuda esinemisvõimalust ja mõnusat küünarnuki-tunnet ka koduvallas, omade inimeste ees ning hoolitseda selle eest, et aasta vältel tehtud suur töö, oleks rõõmu nii andjatele kui saajatele kogu aasta vältel.
Klunkeri kavasse on kunstiline meeskond, kuulajale-vaatajale kokku seadnud mõnusa kompoti pärimuslikke numbreid ning vürtsiks koguni mõned meie estraadiklassikasse kuuluvad laulud.
Klunkeri päeval on Spordikeskuse staadionil avatud ka laat, kus igasugu kraamiga kaubeldakse kella 11-st kuni kella 18-ni. Pidulik rongkäik peoplatsile algab 4. juunil Jüri kirikumõisa pargist kell 15.00. Tulgem kokku ja tähistagem!

XXVII Klunkeri kunstilise meeskonna nimel
Toomas Aru