Foto Marek Soo 2

foto: Marek Soo

Peale eriolukorra kehtima hakkamist märtsi keskel on edasi lükkunud või tervise turvalisuse kaalutlusel ära jäänud kultuurisündmusi kahjuks päris mitmeid. Nende hulgas oli traditsiooniline Jüripäev koos Harjumaa motohooaja avamisega ning Jüripäeval toimuma pidanud teatejooksuvõistlus Jüri Kirikupargis. Ära jäävad ka Rae valla laulu-ja tantsupäev Jüri Klunker, 1. juunil Vaidas toimuma planeeritud lastekaitsepäeva tähistamine, Rae valla Jaanipäev ning Harjumaa maakaitsepäev.
Ära jäänud Jüripäeva tähistamiseks lavastas Rae Kultuurikeskus koostöös muusiku Reigo Ahvena ja tuleskulptor Rauno Teideriga Jüri kihelkonnast kogutud loitsude põhjal tuleetenduse „Jüripäeva loitsud”, milles Jüri kihelkonnast pärit loitse loeb kultuurikeskuse kogukonnatöö spetsialist Toomas Tilk. Tuleetendus on järelvaadatav Rae Kultuurikeskuse Facebooki lehe kaudu ja Youtube`i vahendusel.
Jüri Klunkeri tähistamiseks on valmimas ülevaatlik dokumentaalfilm, mis põhineb ürituse 26 aasta jooksul kogutud arhiivimaterjalidel, lisaks intervjuud ürituse eestvedajatega. Dokumentaali esitlus toimub Rae valla veebikanalites 30. mail kell 16.00.
Püsige terved ja hoidke vaim ärksana!