Sel laupäeval algusega kell 15.00 tõmmatakse Rae valla Jüri alevis piduliku rongkäiguga käima järjekorras 24. kohalik laulu- ja tantsupidu Jüri Klunker. Kokku võtab rahvakultuuripeost osa ligi 700 eri vanuses lauljat ning tantsijat. Klunkrile eelneb samal päeval algusega kell 10 samas kohas suur mailaat. Tegemist on suurima omataolise sündmusega Harjumaal enne suvist noorte üldlaulupidu Tallinnas.

Tänavuse Klunkeri alapealkirjaks on „Mina jään helisema“. Selle taga peidab ennast aga lugu. „Mulle endale meeldib lavastades jutustada lugu, kus oleks ilusasti algus-kulminatsioon-lõpp. Olen tähele pannud, et minu lugudes on lõpplahenduseks üldiselt meie ise sellistena nagu me oleme, ja nii ka seekord. Eks Klunkeril saate ise näha,“ lubab tänavuse peo kunstiline juht Anneli Villenthal, kruttides põnevust.

Tavakohaselt vihuvad Klunkeril tantsu ning helisevad laulda kõik Rae valla rahvus- ja rahvakultuuriansamblid- ning rühmad igas vanuses liikmetega. Asutustest paneb kõige rohkem inimesi lavale Jüri Gümnaasium, ringijuhendajatest rahvatantsuraudvara Linda Pihu. Dirigentidena astuvad üles Laine Randjärv, Killu Rikker, Silja Tammeleht, Hairi Laurand, Hille Savi ja Pille Pedak.

Külalistena löövad Klunkeril kaasa Loo ja Pelgulinna kultuurimajade rahvatantsijad, Vända kultuurimaja hobikoor ning Haiba lastekodu käsikellade ansambel ning solist Fred Rõigas.

Suure rahvuskultuuripäeva avaval mailaadal on head, paremat ja parimat pakkumas ligi 70 müüjat. Nende seas leidub nii Rae valla, kui ka kaugema kandi kauplejaid, kelle lettidelt võib leida kõike alates hapukurkidest ja lõpetades platseebokristallidega. Suuremal määral on oodata laadale käsitööga kauplejaid kaltsuvaibamüüjatest kosmeetikani. Kindlasti leiab laadalt ka uuskasutuskaupu ning päris vanavara. Toitu pakutakse suhkruvatist suitsukalani ning laste rõõmuks on avatud ka batuudiplats.