Kuidas teha rahvapidu kui olukord ei luba koguneda? See küsimus, täpsemalt ühese vastuse puudumine, muutus aktuaalseks juba eelmisel 2020. aastal ja kahjuks jäi toona vastus leidmata. Tõsi, Ott Katteli dokumentaalfilm “Klunkeri lugu”, mis annab suurepärase ülevaate meie pikima traditsiooniga rahvapeost, leevendas ehk pisut põhisündmuse ärajäämist.
Aga inimene on nutikas ja tahe tugev – käesoleval aastal on meie valla laulu- ja tantsujuhtide ning kultuurivedajate ühise mõttetöö tulemina jõutud plaanini kuidas meie armastatuim rahvakultuurisündmus toimuma saaks. Sündmuse arutelu ajal ütles kenasti meie lugupeetud tantsujuht ja õpetaja Linda Pihu : ” Tagasi juurte juurde, sai ju kogu ettevõtmine alguse väikestest tantsupidudest ja paljude väiksemate koos tegutsevate seltskondade soovist tähistada meie pikka ja väärikat rahvakultuuri ning selle pärimust. Kui olukord ei võimalda suurelt teha siis teeme mitu väikest. Kutsun kõiki valla inimesi Klunkeri päeval tähistama oma pere või kogukonnaga ja küllap saame peatselt jälle ühe suure perena kokku tulla.” Lindale sekundeeris Lagedi Segakoori ja Jüri Perekoori koorijuht Ragne Rüütelmaa : “ Koorilaul ühendab inimesi! Laulgu see aasta iga laulja oma kodus vōi keskuses, enda mini Klunkeriga! “
Et kogu ettevõtmine oleks turvaline igale tantsijale, lauljale ja kaasaelajatele siis tänavune Klunker toimub 1. juunil hajutatuna mini-Klunkeriteks üle terve Rae valla.
Lisaks tantsu ja laulurühmadele kutsume ülesse kõiki tegema mini-Klunkereid oma kodudes ja palume saata neist kodustest Klunkeritest videolõike ja fotosid, millest saame panna kokku meeleoluka Klunkeripäeva kroonika. Valmis on ka virtuaalne Rae valla Klunkerite kaart, kõigil sooviatel palume registreerida oma klunkerdamine 31. maiks aadressil https://map.rae.ee/gis/apps/webappviewer/index.html?id=c63d29862fde4776b048bcb06d9bca38
Rae Kultuurikeskuse mini-Klunker toimub 1.juunil Jüri Keskväljakul, algusega kell 19.00 ja esinevad Kultuurikeskuse lauljad-tantsijad. Peale laulmist-tantsimist liigub sümboolne rongkäik Lehmja Tammikusse, kus toimuval kontsertil esineb tuntud ja armastatud rahvamuusik Mari Jürjens. Kontsert algab kell 20.00 ja on kõigile tasuta.