LTP_juubeliaasta_logod_horisontaalsed-page-001

8.juunil kerkib Jüri Spordikeskuse staadioni äärde “laulukaart” asendav lava ning jalgpalliplatsist saab tantsumuru, sest Rae valla rahvakultuurirahvas koguneb jälle Klunkerit pidama.
Mullu tähistasime Klunkeri rahvakultuuripeo 25. Sünnipäeva, veerandsada aastat traditsiooni on ühe sündmuse jaoks üpris märkimisväärne saavutus ja on rõõm tõdeda, vaadates osalejate arvu, et Klunker on igati elujõuline. Väikesest lasteaia kiigepeost on saanud laulu- ja tantsupäev, kus on esindatud peaaegu kõik valla haridusasutused ja kultuurikollektiivid ning pidulikus rongkäigurivis marsib tänavu ligi 1000 suurt ja väikest lauljat-tantsijat koos puhkpilliorkestri, rahvapillikoori ja rivitrummaritega. Uhke!
Aasta 2019 on laulu- ja tantsu teema-aasta ning kogu hooaja jooksul on meie koorid, tantsurühmad ja pillimängijad valmistunud üldlaulu- ja tantsupeoks, millega tähistatakse 150 aasta möödumist esimesest laulupeost ning ühtlasi 85-aastase tantsupeo 20. toimumiskorda. Laulu- ja tantsupeod ühendavad põlvkondi ja piirkondi ning seda teeb ka Rae valla Klunker. Meie peol aga ei astu üles mitte sugugi ainult need, kes teel suurele laulu-, tantsu- ja pillipeole. Esinejate ring on palju suurem, alustades väikestest lasteaedade tantsijatest ja 1.-2. klasside tantsulastest kuni eakate kollektiivideni välja. Traditsioonide hoimine kohalikus kogukonnas on aluseks sellele, et suured pealinnas toimuvad laulu- ja tantsupeod üldse toimuda saaks. Kui lauljad ja tantsijad omakeskis iganädalaselt kokku ei saa ja laule-tantse ei harjuta, ei ole laulu- ega tantsupidu olemas. On oluline pakkuda esinemisvõimalust ja mõnusat küünarnuki-tunnet ka koduvallas, omade inimeste ees ning hoolitseda selle eest, et aasta vältel tehtud suur töö ei saaks rakendust ainult ühel juulikuu nädalavahetusel, vaid et sellest oleks rõõmu nii andjatele kui saajatele kogu aasta vältel.
Klunkeri kavasse on kunstiline meeskond, koosseisus Taimi Soomaa, Linda Pihu, Lilian Kapp ja Sandra Nikitin kuulajale-vaatajale kokku seadnud mõnusa kompoti. Mõistagi tuleb ettekandele väike osa tänavuse juubelilaulupeo kavas olevatest koorilauludest ja tantsupeo tantsudest – see on meie kummardus suurele juubelipeole. Samal ajal oleme oma peo kavasse sättinud ka pärimuslikke numbreid ning vürtsiks koguni mõned meie estraadiklassikasse kuuluvad laulud.
Koos Rae rahvaga lustib Klunkeril ka vägev rahvamuusika ansambel Lõõtsavägilased, nii, et tantsukingad tasuks jalga panna mitte ainult esinejatel, vaid ka kuulajatel. Klunkeri päeval on Spordikeskuse staadionil avatud ka laat, kus igasugu kraamiga kaubeldakse kella 11-st kuni kella 18-ni. Pidulik rongkäik peoplatsile algab 8. juunil Jüri kirikumõisa pargist kell 15.00. Tulgem kokku ja tähistagem!

XXVI Klunkeri kunstilise meeskonna nimel
Sandra Nikitin