Need kutid pole hipsterid, kuigi nii võib arvata plakati põhjal. Kaugel sellest, nad on kolm noorema meie põlvkonna armastatud näitlejat. Ning mängivad peaosi värskes kodumaises kinoteoses „Sangarid“, mis räägib kadunud aegadest. Tänapäevane hedonistlik retromood oli siis viimane sõna.

Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö! Poisid pole siiski loomult allaandjad ja üritavad uute pööraste plaanidegai läänemaailmas läbi lüüa. Nüüd aga lähevad asjad hoopis hulluks!

Ühesõnaga – vanem põlvkond saab kinost kätte doosi äratundmisrõõmu, noorem aga imestada, et küll olid ajad ning arusaamad, rääkimata kommetest.

Sel korral on meil hea meel teatada, et film linastub tõepoolest üle valla ega tohiks ühegi küla elanikust liiga kaugele jääda. „Sangarite“ turnee algab 24.03 Vaidas, jätkub 25.03 Jüril, 27.03 Peetris, 28.03 Lagedil ja 29.03 Järvekülas.