Teil on selg valge! Aprill! Vaata, siga lendab! Jälle aprill! Teeks veel mõne nalja? Hmm, äkki ei maksa, keegi võib veel solvuda ja … Aga kultuuri ei peata miski. Sestap olete alanud nädalal oodatud osa saama järgnevatest Rae Kultuurikeskuse sündmustest:

K, 27. märts 18:00 – T, 23. aprill 21:00 Vene kunstnike ühenduse Eestis “KEVADNÄITUS” Rae Kunsti Platsis, Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses) tähistatakse 27. märtsil kell 18.00 Eesti kultuurilist mitmekesisust, avades Vene Kunstnike Ühendus Eestis (VKÜE) KEVADNÄITUSE. See sündmus on osa Kultuuriministeeriumi algatatud teema-aastast, mis keskendub Eesti kogukondade ja rahvaste omapärale ning kultuuririkkusele, mis ühendab meid kõiki.
VKÜE on mittetulundusühing, kuhu kuuluvad Eestis elavad kunstnikud, skulptorid ja kunstiga seotud isikud erinevatest rahvustest ja kultuuritraditsioonidest. Ühenduse suhtluskeel on vene keel ning see loodi 1998. aastal Vene Haridus- ja Heategevusseltside Liidu algatusel. Praegu kuulub ühendusse 77 liiget üle Eesti erinevates piirkondades.
Näitusel on esindatud järgmiste kunstnike tööd: Daniel Kolpaktši, Alexander Semjonov, Žanna Golubtsova, Sergei Volotšajev, Vladimir Katšalski, Irina Božerjanova, Svea Lind, Vitali Sobolev, Anatoli Umerenkov, Olga Žarkova, Viktoria Vader, Jelena Keskyula, Marina Königsberg, Nikolai Ivanov, Stanislav Antipov, Sergei Minin, Inna Tjurikova, Galina Preobraženskaja, Aleksei Jastrebov, Tatjana Sonina, Danuta Lasnord, Vitali Makari, Ilja Ragozin, Lyudmilla Taylor ja Olga Loginova.
Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tanker Brewery, COOP ja Atla Distillery.
https://www.facebook.com/events/1094634641798547?active_tab=about

L, 6. aprill 19:00 – 20:30 Kevadkontsert „2 teist hetke“ Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Rae Kultuurikeskuse kevadkontsert “Teist Hetke Tuleb Taas!” toob endaga kaasa mitmekülgse kultuurilise elamuse, mis toimub 6. aprillil kell 19:00 Rae Kultuurikeskuses. Sündmuse sisuks on koorimuusika, helidisain, improvisatsioon ja videoinstallatsioon, luues kordumatu atmosfääri, mis haarab publiku endasse.
Laval saavad kokku mitmed andekad noored muusikud, kelle omalooming on kui kaheteistkümnnes hetk, mis pakub publikule unustamatuid elamusi. Osalevad muusikud on Ragne Rüütelmaa, Brenda Pärtel, Madis Kukk, Kristiina Rebane, Mari Vasar.
Lisaks muusikutele astuvad üles ka meistrid helidisainis ja visuaalses kunstis, tuues lavale lisamõõtmeid, Bugg Audio (helidisain) ja Jalta Productions (visuaal).
Sündmuse eriliseks osaks on mitmete segakooride esinemine, pakkudes kõrvu- ja silmailu koorimuusika kaudu Segakoor Laulupidur, Segakoor Heliand, Kadrina Segakoor, Estonia Seltsi Kammerkoor ja Segakoor Sõprus
Sissepääs sellele ainulaadsele kultuuriüritusele on tasuta, mis avab kõigile võimaluse nautida muusikat, heli, improvisatsiooni ja visuaalset kunsti Rae Kultuurikeskuses.
Toetab Eesti Kultuurkapital.
https://www.facebook.com/events/2913799918773694?active_tab=about

P, 7. aprill 13:00 – 16:00 Sourdough e haputaignaga küpsetamine kodustes tingimustes. Rae Kultuurikeskuse kohvikus.
Tordikool.ee meister Marika Sinkkonen tuleb õpetama, kuidas kodustes tingimustes sourdough e haputaignaga ümber käia.
Lisaks teoreetilisele osale küpsetame kohapeal ka varem kergitatud näidispätsi ja valmistame sobivad saiakatted.
Kõik soovijad saavad koju kaasavõtmiseks juuretist, et alustada seiklusi haputaignaga kohe ka omal käel.
Osalus 20€., kohtade arv piiratud ning vajalik eelregistreerimine:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWb-39284gorXP9BXmSumGddu91NNM2_8LboysB8dkQ3plwQ/viewform?fbclid=IwAR3Me7C9hpI4JajlUoedwyb_KGo0JIXaibLFMTu4gk3sMcF2iHYKzvIGKuQ
https://www.facebook.com/events/3668826850059577?active_tab=about