naised köögis

K, 31. mai 19:00 – N, 31. august 21:00 Aet Andresma-Tamme ja Mare Soovik-Lobjaka näitus „Klaas. Betoon. Ruum“ Rae Kunsti Platsis, Rae Kultuurikeskuses TASUTA
Näitusel keskendutakse geomeetrilistele, avaliku ruumiga seotud töödele, mis põhinevad tugeval seosel ümbritseva arhitektuuriga.
Tööde fotode kõrval eksponeeritud materjalinäited – paksud sügavatoonilised klaasplokid, õrnad laboriklaasist torud või värvilised vitraazhid – on kui selle kunsti algelemendid, mille kordamisel ja omavahelisel seostamisel on teosed saanud oma vormi. Nii on toonane kunst vaatajale koost lahti võetud ja suunab tema tähelepanu tagasi aega ja ruumi, kust tähelepanu on välja libisenud.
Aet Andresma-Tamme ja Mare Soovik-Lobjaka monumentaalteosed valmisid peamiselt 1970ndtel ja 1980ndatel. Nende esimene ühisprojekt oli Viru hotelli teise korruse restorani laekompositsioon (1972), viimane 1986. aastal Tartu ülikooli raamatukogu fuajee keskne valgusti. Ka ei saa jätta mainimata 2018. aastal loodud installatsiooni „Pilv“ näitusel „Väikesed monumentalistid“.
Näituse on koostanud ja kujundanud: Silja Saarepuu ja Villu Plink
Näituse saatetekst: Andres Kurg
Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital ja Tanker Brewery
https://www.facebook.com/events/2392027237627043?active_tab=about
L, 15. juuli 20:00 – 22:00 Kontsert-piknik Kurna mõisapargis “NAISED KÖÖGIS”!
Tulge ja liituge meiega 15. juulil kell 20.00 Rae Kultuurikeskuse ja Kurna külaseltsi korraldataval sündmusel Kurna mõisapargis –”Naised köögis” kontserdil! See ainulaadne üritus toob kokku muusika ja maitseelamused ühes kaunis keskkonnas.
Kontserdil astuvad üles andekad naisartistid, kes pakuvad teile meeldejäävat muusikalist elamust. Nende esituses kõlavad nii populaarsed hitid kui ka kaunid omaloomingulised lood. Olge valmis sukelduma kaasahaaravatesse meloodiatesse ning nautima ainulaadset õhkkonda, mida pakub Kurna mõisapargi võluv keskkond.
Üritus “Naised köögis” on ideaalne võimalus veeta suvine õhtu koos pere, sõprade või kaaslasega. Kohtumine toimub Rae Kultuurikeskuse ja Kurna külaseltsi ühiste jõupingutuste tulemusena ning pakub unustamatuid hetki kultuuri ja naudingute maailmas.
Kurna mõisapargis avaneb avatud kohvik, kus saate nautida suurepärast toitu ja jooke. Lisaks on eriline võimalus proovida Atla imelisi ginikokteile, mille on loonud kogenud baarmenid spetsiaalselt selleks õhtuks.

https://www.facebook.com/events/939198644006265