melchior

N, 10. märts 12:00 – P, 1. mai 19:00, Telliskivi Loomelinnak, Näitus “Välivaated“. TASUTA
Näitus “Välivaated” on valik Rae vallas asuva Vaskjala Loomeresidentuuri külastanud rahvusvaheliste kunstnike töödest. Teoste läbivaks jooneks on kohalikus maastikus – nii kultuurilises, esemelises kui territoriaalses – kohatud vaated, nihked ja kogemused.
“Näitusel on väljas erinevates tehnikates teostatud kuue rahvusvahelise kunstniku mustvalged fotod, mis eksperimenteerivad nii realistlike kui sürrealistlike kujundikeelega. Mitmete seeriate puhul on tunda julget katsetamist nii visuaalsete perspektiivide kui enda aretatud tehnikate raames,” ütleb väljapaneku koostaja Bianka Soe.
Näitusel on esindatud Robert Atwateri (Ameerika Ühendriigid), Allison Robertsi (Ameerika Ühendriikid), Valentina Gonzáleze (Kolumbia), Tamar Lewinsohni (Iisrael), Anita Gratzeri (Austria) ja Tim Sullivani (Suurbritannia) teosed.
https://www.facebook.com/events/3067918890126289/?ref=newsfeed

K, 6. aprill 18:00 – T, 3. mai 20:00, Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Plats, Natalia Kondratenko fotonäitus “Häll ja haud” TASUTA
Natalia Kondratenko on sündinud 1989. aastal Domodedovos, Venemaal. Õppinud Rodtšenko kunstikoolis videokunsti ja Moskva Mossoveti polütehnilises kõrgkoolis fotograafiat. Elab Tallinnas, Eestis. Natalia kasutab sagedasti isiklikke esemeid, erinevaid tehnikaid ja materjale loomaks libadokumentaalseid autoportreesid. Kõige sagedasem teema on duaalsus (näiteks inimene kui looduse loodu ja ühiskonna ning tehnoloogia poolt vormitud olendi kahesus), uue mütoloogia kujunemine, moodsa suhe iidsega, tehnoloogia suhe maagiaga.
Näitus jääb avatuks mai alguseni, toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tanker.
https://www.facebook.com/events/669649727574480?active_tab=about

T, 12. aprill 18:00 – 20:30, Rae Kultuurikeskuses, Teisipäevane väärtfilm “MEMORIA” Pilet 4/5€
Tai kirjaniku ja filmirežissööri Apichatpong Weerasethakuli uus film räägib britt Jessicast (Oscariga pärjatud Tilda Swinton), kes kasvatab Colombias, Medellinis, orhideesid. Pärast seda kui ta reisib Bogotásse, et külastada haiglas oma õde, hakkab ta öösiti kuulma aina valjemaid, seletamatu tekkepõhjusega mürtsatusi, mis ei lase naisel magada. Bogotás sõbruneb Jessica arheoloog Agnèsega, kes uurib tunneliehitusel leitud inimjäänuseid. Koos Agnèsega väljakaevamispaika sõites kohtub Jessica ühes väikeses linnas kalarookija Hernániga. Nad räägivad jõe ääres teineteisele oma mälestusi ning õhtu hakul tärkab ka Jessicas mingi selgus.
https://www.facebook.com/events/728868508520210?active_tab=about

N, 14. aprill 19:00 – 22:30, Rae Kultuurikeskuses, Rakvere Teater “KATK.EST.USED.” Pilet 15/17 EUR
Helge draama
Ühes Eesti väikelinnas oli pidu. Katku ajal. Emadepäev. Nad nomineerisid ema kohaliku omavalitsuse aasta emaks. Nende ema on väga töökas. Perfektsionist. Ja on nemadki.
Kaeti laud, nugade-kahvlite kõlin, taldriku-paari klirin, kartulisalati plekid laualinal, mineviku meenutused ja tuleviku plaanid – ilus perekondlik koosviibimine. Aga kuskil, kõigi nende laulude, helide, maitsete ja lõhnade, plekkide ja kildude all on mingi ärevus. Ja asi pole katkus. See on mingi tohutu mineviku paine. Ajast, mida nooremad ei mäleta, mine tea, kas vanemadki. Nutavad päritud pisaraid, vanu pisaraid ajast, milles pole nad kunagi elanud. Ühisel kalmistukülastusel tol päeval, lillede ja küünaldega, näen kirju vanadel hauakividel: “Elu lõpeb, töö ei lõpe eal” ja “Elu üürike, töö igavene” ja “Elu jääb alati poolikuks, töö ei valmi eal”. Ja ma ei suuda mõelda muust, kui… kuhu on maetud… koer.
https://www.facebook.com/events/526488739048784?active_tab=about

R, 15. aprill 19:00 – 20:30, Rae Kultuurikeskuses, Kevadkontsert “2 teist hetke” TASUTA
Kontsert iseloomustab klassikalise koorilaulu ja uuemeelse instrumentaali käsitluse kokkusulatamist, mil laval kohtuvad pika traditsiooniga Rae valla koorid ja uuendusi täis noored instrumentalistid. Kava on kokku pandud ja kirjutatud noorte muusikute poolt just selleks kontserdiks.
Antud kontserdi jaoks on spetsiaalselt loodud ka valgusinstallatsioon, mille autoriks on Ott Kattel.
————————
Kaasa tegevad:
Brenda Pärtel
Ariel Marksalu
Madis Kukk
Kristiina Rebane
Ingel Mättas
Karl Abro
Hannela Lüsi
Joonas Alvre
Artur Rinne
Segakoor Laulupidur
Segakoor Heliand
Rae Kammerkoor
Kunstiline juht Ragne Rüütelmaa
https://www.facebook.com/events/973589976620793?active_tab=about

P, 17. aprill 18:00 – 21:00, Rae Kultuurikeskuses, Film “Apteeker Melchior” Pilet 4/5 EUR
Keskaegses Tallinnas mõrvatakse kuulus ordurüütel, kes vabastas Läänemere piraatidest. Kangelase pea on maha raiutud ja suu münte täis topitud. Kadunud on kuldkett, mille ta samal päeval ostis. Kohtufoogt määrab kuritegu uurima apteeker Melchiori, kes oskavat koolnutega rääkida. Nutikas noormees avastab, et tapetu otsis müstilist „Tallinna vangi“ ja jäljed viivad dominiiklaste kloostrisse. Vallandub vapustav veretööde jada – surmaohus on igaüks, kes selle saladusega kokku puutub. Mängufilm Apteeker Melchior põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid filmi stsenaariumis raamatust “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus” tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.
Osades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Henessi Schmidt, Franz Malmsten, Andero Ermel, Ken Rüütel, Mait Malmsten, Hendrik Toompere, Marko Matvere jpt.
https://www.facebook.com/events/708948813797129?active_tab=about