L 24.02 – T 26.03 Rae Valla Fotokonkurss 2023 parimate tööde näitus, Rae Kultuurikeskuse galeriis. TASUTA
Rae valla fotokonkursil 2023 osales 39 vallaelanikku, kes esitasid neljas kategoorias kokku 163 fotot. Kõige rohkem, 58 fotot esitati kategoorias Loodus.
Žürii koosseisus Tõnu Talivee (Nukufilmi operaator ja restauraator, harrastusfotograaf), Triinu Tapver (hobifotograaf), Ott Kattel (fotokunstnik) ja Kai Lasn (hobipiltnik) koostasid oma edetabelid, mille summeerimisel selgus igas kategoorias kolm auhinnalist kohta.
Kõige üksmeelsem oli žürii kategoorias Rae vald esikoha saanud foto osas – seda pilti hindasid kõik neli liiget väga kõrgelt ja see kogus konkurentsitult suurima arvu punkte. Muus osas nii suurt üksmeelt ei olnud, mistõttu punkte said paljud esitatud pildid, aga kategooriate esikolmikutesse mahtus neid siiski kokku just 12. Žüriiliikmetel oli ka võimalus nimetada omal äranägemisel mõned tööd, mis neil erinevatel põhjustel silma jäid.
12 võidutööd ja žüriiliikmete poolt äramainitud 7 tööd on kõigile vaatamiseks üleval fotonäitusel Rae Kultuurikeskuse fuajees kuni 26. märtsini.

T, 12. märts 17:00 – 18.50 Rae Kultuurikeskuse kinoõhtu lastele Lagedi koolis – Meisterkokk Mary. PILET 4/5€
Rae Kultuurikeskus kutsub 12. märts kell 17.00 kõiki lapsi kinoõhtule. Filmiks “Meisterkokk Mary”.
Luksemburgi, Eesti, Itaalia, Iirimaa, Suurbritannia, Läti ja Saksamaa koostööfilm räägib loo Mary O’Harast, kes on 11-aastane ninatark tüdrukutirts. Seiklus läheb lahti, kui tema vanaema satub haiglasse. Kurb ja murtud Mary külastab vanaema regulaarselt. Pärast üht külaskäiku kohtab ta aga noort ja sõbralikku Tanseyt ning kiindub temasse, kuid Tansey kaob pidevalt ära ja kordab aina, et tal on väga tähtis sõnum Mary vanaemale.
Filmi autor, režissöör ja muusikaline kujundaja on Enzo d’Alò. “Meisterkokk Mary” pälvis Chicago rahvusvahelisel lastefilmide festivalil parima animafilmi auhinna, samuti oli Euroopa Filmiauhindadel üks nominentidest parima animafilmi kategoorias.
https://www.facebook.com/events/7580132355343510/?ref=newsfeed

T, 12. märts 19:00 – 21:00 Kogukonnakinoõhtu “Elu ja armastus” Lagedi koolis. PILET 6/5€
A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev mängufilm viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse. Elu ja armastuse järskude pööretega seisavad silmitsi kaks Eesti kirjandusest tuntud ikoonilist tegelast, Irma ja Rudolf. Filmi tegevus leiab aset murrangulisel ajajärgul, mil kasvavast heaolust rammestunud noor Eesti Vabariik peab toime tulema muutuva maailma raputavate väljakutsetega. Esmakordselt täispika mängufilmina ekraanile jõudev “Elu ja armastus” annab aegumatutele teemadele värske vaatepunkti, luues üllatavaid paralleele tänapäevamaailmaga.
1933. aasta kuumal suvel tuleb sisukamast elust unistav noor Irma maalt linna sugulase Lonni juurde. Irma on keskkonnavahetusest vaimustuses, linnaelus pettunud Lonni näeb aga tüdruku tulekus uut võimalust ka enda jaoks.
Irmasse armunud maapoiss Eedi jälitab tüdrukut ja üritab veenda teda tagasi tulema, oma isatallu perenaiseks. Irma aga on otsustanud nende ühise romantilise mineviku oma unistuste nimel seljatada.
Juhuse tahtel palkab keskealine trükitööstur Rudolf Irma endale teenijaks. Rudolfi sarm ja salapära paeluvad Irmat ja ootamatult tärganud tunded ei lase tal ühel hetkel enam mehe lähenemiskatseid tõrjuda. Ehkki Rudolf vannub Irmale armastust, paljastub peagi edeva mehe liiderlik ja manipuleeriv pale.
https://www.facebook.com/events/412308927876159?ref=newsfeed

N, 14. märts 18:00 – 18:30 EMAKEELEPÄEV – Jüri Gümnaasiumi põhikooli kooliteater “Vaba Valik” etendus “Parim EEsti saade” Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Rae Kultuurikeskuses toimub 14. märtsil Emakeelepäevale pühendatud sündmus, kus Jüri Gümnaasiumi põhikooli kooliteater “Vaba Valik” astub lavale. Õpilased on ettevalmistanud 10-minutilise luuleetenduse pealkirjaga “Parim EEsti saade”. Etenduse tekstid on inspireeritud Eesti tuntud luuletajate Wimbergi ja Aidi Valliku loomingust
Kooliteatri etenduses astuvad üles järgmised õpilased:
Herta Adele Hergauk, Laura-Marie Ljäkin, Greete Kärner, Dominik Altermann, Emma-Liise Rae,
Hanna-Maria Niinlaup, Eva Nora Notton, Heleri Kruusi, Kendra-Eliisa Neidla.
“Minu erakond”
Ma olen iga päev nii mitu-mitu-meelne,
kas vabameelne, vana-, kodanlane,
kas töömees, jah, ka aadel mõnikord.
Ja kes veel teab, kuhu rändaks meel,
kui ununeks üks erakond: mu eesti keel.
Nii järelikult: minu erakond on eesti keel.
Juhan Liiv
https://www.facebook.com/events/1125603525520344?active_tab=about

R, 15. märts 19:00 – 22:00 Emakeelepäevale pühendatud kontsertõhtu Kristiina Ehina ja Silver Sepa koosloomes, Lagedi koolis. TASUTA
Tule ja tähistame koos Emakeelepäeva erilise kontsertõhtuga, kus “poetiseerivad” Kristiina Ehin ja Silver Sepp!
Kohtume Lagedi Koolis, kus meid ootavad kaunid sõnad ja meloodiad.
Üritust korraldavad koostöös Lagedi Alevikuselts ja Rae Kultuurikeskus, toetab Eesti Kultuurkapital.
https://www.facebook.com/events/1071925287442181/
P, 17. märts 13:30 – 20:00 Vaskjala loomeresidentuuri avatud uste päev!
SÜNDMUSE INFO