FAUST

Ridi – radi – ralla ja tervitused kõigile lumekoristusega tegelejatele, tundub, et Jaanuaritorm on võtnud nõuks varakult hullama hakata. Kultuuri ei peata miski, alanud nädalal toome teieni järgmised sündmused:

T, 13. detsember 18:00 – 19:30 Teisipäevane väärtfilm “Machina Faust” PILET 4/5EUR Rae Kultuurikeskuses
Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilm „Machina Faust“ portreteerib andekat saksofonisti Maria Fausti. Film näitab jõulise saare naise edu meestekeskses muusikamaailmas koos seal kehtivate topeltstandarditega, paralleelselt kulgeb isiklik elu oma keeruliste hetkedega.
Kolme filmitud aasta sisse jääb kolme teose sünniprotsess, aga ka rasked isiklikud läbielamised, ühiskonda raputanud koroonakriis ja heitlikud suhted abikaasaga. Kuidas isiklikust elust võrsub looming ning mis on loomingulise kompromissituse hind?
Saaremaal sündinud ja nüüdseks juba 20 aastat peamiselt Taanis elanud muusik ja helilooja on võitnud viis Taani Grammyt ja pälvinud mitmeid tunnustusi ka Eestis. Filmis näeb Maria Fausti teoste “Maarja missa”, “Organ” ja MOnuMENT” sünniprotsessi ja kirevat elu selle loomingu taga.
See on film julgusest käia oma teed just sellisena, nagu oled.
https://www.facebook.com/events/1760349164328774?active_tab=about

K, 14. detsember 16:00 – 22:00 Rae valla EAKATE JÕULUPIDU Rae Kultuurikeskuses
Olete oodatud Rae valla EAKATE JÕULUPEOLE!
Õhtujuht Arlet Palmiste koos muusika ja etendusega!
Registreerumine hiljemalt 10. detsembriks telefonidel 6056759, 55515736 või 5266774.
https://www.facebook.com/events/865520711290118?active_tab=about

L, 17. detsember 19:00 – P, 18. detsember 02:00 Rae vallarahva aastalõpupidu 2022 Rae Kultuurikeskuses PILET 15EUR (kohapeal ja sularahas)!
Nüüd teeme peo! Teeme kohe sellise korraliku peo. Rahvast tantsutavad ASTRA ja ONUD (Lehmakommionud). Lisaks veel Rae Kultuurikeskuse taidlejad! Lavale tulevad ka Karumaraton, Saku Pantrid ja loomulikult igihaljad Ain&Kalev.
Avatud heade hindadega kohvik!
https://www.facebook.com/events/1199835527555911?active_tab=about

P, 18. detsember 13:30 – 16:30 Avatud uste päev John McGarity Vaskjala Loomeresidentuuri, Rae Koolimajas. TASUTA
John McGarity on Ameerika visuaalkunstnik, kes elab Brooklynis, New Yorgis. Oma töödes kasutab mitmeid meediume, sealhulgas maali, videot, fotograafiat ja multimeediumiinstallatsiooni.
“197: Vana liini järjekord” on teostesari, mis on arenenud juba üle 20 aasta. Teos on vormistatud folkloorist lähtuvas narratiivis. Tema protsess hõlmab erinevate piirkondlike folklooride ja mütoloogiate uurimist, et leida elemente, mida ta kogub ja töötleb oma kogemuste ja visuaalsete vihjete kaudu, et arendada oma jutustavaid allegooriaid. Tema uurimistöö eesmärk on leida ühiseid elemente, mida leidub erinevates provintslikes jutuvestmetes, analüüsides kuidas kõnekeelse sümboolika ja pildikujutiste kasutamine aitab kujundada konkreetsete kogukondade eetost ja voorust ning millised on nüansirikkad elemendid, mis on ühised teiste ümberkaudsete piirkondlike kogukondadega üle maailma, nii tänapäevaselt kui ka ajalooliselt.
Vaskjalas on kunstnik loonud multimeediainstallatsiooni, mis põhineb lõdvalt Eesti folklooritegelasel Vanatühi ja tema küüntest kübaral (mis tema arvates teeb ta nähtamatuks). John on kasutanud neid ideid, et teavitada oma tegelaskuju Vance Tooeyt, vana ja harva nähtud meest, kes elab Mallet Creeki linna servas, Falu rabade ääres, kus ta valmistab oma savist okariine. Mallet Creeki elanike jaoks on tema haruldane ja salapärane kohalolek kuulujuttude, uudishimu ja hirmu objektiks, sest keegi ei tea temast tegelikult palju peale anekdootlike nägemuste ja lugude.
Näeme pühapäeval!
Üritust toetab: Tankeri pruulikoda
https://www.facebook.com/events/536735105019708?active_tab=about