Alanud nädalal tähistame sõprust ja Rae Kultuurikeskuse sünnipäeva! Seoses sellega palume lahkesti osa saama järgmistest sündmustest:

N, 1. veebruar 18:00 – R, 22. märts 18:00 Eesti tantsulood Udmurdi kunstniku pilgu läbi Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses) TASUTA

Näitusel on eksponeeritud värvikad tööd kihnu, setu, mulgi pärmuslikest rahvatantsudest, millel saab näha, kuidas maalikunstnik kujutab eesti rahvatantsude ilusaid motiive – lennukaid liigutusi ning muutuvaid kehaasendeid. Ekspositsiooni keskpunktis on rahvakunstiansambli Leigarite tantsud. “Eesti tantsulood udmurdi kunstniku pilgu läbi” näituse väljapanek on osa Eestis populaarseks saanud Stanislav Antipovi maaliseeriast “Soome-ugri rahvaste eluhetked”, mis toob publikuni inimeste argielu hetki ning annab ettekujutuse, kuidas soome-ugri rahvad ühendavad pärimuse kaasaegse eluga.

Stanislav Antipov s.1976 Udmurdimaal, Ižkaris. Lõpetas Udmurdi Rahvusülikooli kunstiosakonna 1998. aastal ja omandas kunstiteaduste magistrikraadi Tallinna Ülikoolis. Ta kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu. Lisaks on ta MTÜ Udmurdi kunstiühingu ARTE esimees.

Näitus jääb avatuks 22. veebruarini ja toetab Eesti Kultuurkapital.

https://www.facebook.com/events/884720576679919?active_tab=about

K, 14. veebruar 19:00 – 21:00 Seeman, Normann, Jõekalda “FIRMAPIDU”! VÄLJA MÜÜDUD!!!

Firmapidu on pöörane lugu kolmest rahva poolt palavalt armastatud A+ kategooria staarist. Pikki aastaid üksi särama ja soleerima harjunud mehed satuvad enesele ootamatult olukorda, kus ühe õhtujuhi asemel on rikas firma tellinud oma pidu juhtima kõik kolm. Elegantsele ja adrenaliinist kantud avapaugule järgneb kiirelt katastroof, sest see publik ootab midagi erakordset, midagi tõeliselt naljakat ja uut ja koostöö kolme staari vahel ei suju alguses kuidagi. Lavataguses garderoobis oma järgmist etteastet oodates asuvad sõbrad viimases hädas kohapeal kiirelt uusi nalju välja mõtlema. Kunagistel kursusekaaslastel läheb käiku kogu nende arsenal- laulust kuni tantsuni ja päevakajalistest naljadest paroodiateni. See omavaheline keemia, tänu millele nad kuulsaks said, tuleb taas käima saada. Üksteise röstimine võtab kiirelt kolossaalsed mõõtmed ja varsti pole sellel firmapeol enam miski püha, peaasi, et tulemus on naljakas, teravmeelne ning ootamatu. See ongi FIRMAPIDU.

Lavastaja: Anti Reinthal https://www.facebook.com/events/903220900852658/

N, 15. veebruar 19:00 – 20:30 Sõbrapäeva kontsert “ARMASTUS” Rae Koolimaja, Vaskjalas. Pilet 5€ (kohapeal sulas)

15.veebruaril on kõik oodatud pere, sõprade, kaaslaste või iseendaga kuulama imeilusaid armastuslaule Rae Koolimajja Rae valda Vaskjala külla (Ussiaugu tee 20 Vaskjala küla, Harju maakond). Lisaks muusikale saab nautida toredat seltskonda ja noorte artistide mõnusat energiat. Berit ja Meriliis on Rae valla tüdrukud, kes on koos musitseerima asunud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppides. Silver on muusik ja autorilaulik, kes on välja andnud kaks albumit “Olekud” ja “Elu rüpes” ning oma maheda indie ja popmuusikat kokkusegava loominguga jõudnud ka Eesti Laulule. Võta üks tunnike endale ja lähedastele ning tähista sõprust nautides pehmeid kitarrihelisid ja kauneid lauluhääli mõnusas Rae Koolimajas Vaskjalas. https://www.facebook.com/events/915449236552454?ref=newsfeed

L, 17. veebruar 20:00 – 23:00 RAE KULTUURIKESKUSE SÜNNIPÄEV Rae Kultuurikeskuses. Tasuta. Tule ja tähistame koos Rae Kultuurikeskuse sünnipäeva! Ole valmis elamusterohkeks õhtuks, sest Rae Kultuurikeskuses ootab sind eriline sünnipäevapidu! Tasuta sissepääs kõigile! Rõõmusta enda kõrvu muusikaga, sest laval astub üles üks ja ainus TANEL PADAR ja PIESOTAJURID! Kui soovid toetada Rae Kultuurikeskust, siis kohapeal on võimalus soetada toetajapilet! Ära unusta, et oleme osa Kultuurilise Mitmekesisuse ja Lõimumise Teema-aastast 2024! ISE OLED KULTUUR! https://www.facebook.com/events/341597645465532/?ref=newsfeed

P, 18. veebruar 19:00 – 20:30 Mängufilm “Elu ja armastus” Rae Kultuurikeskuses PILET 6/5€ A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev mängufilm viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse. Elu ja armastuse järskude pööretega seisavad silmitsi kaks Eesti kirjandusest tuntud ikoonilist tegelast, Irma ja Rudolf. Filmi tegevus leiab aset murrangulisel ajajärgul, mil kasvavast heaolust rammestunud noor Eesti Vabariik peab toime tulema muutuva maailma raputavate väljakutsetega. Esmakordselt täispika mängufilmina ekraanile jõudev “Elu ja armastus” annab aegumatutele teemadele värske vaatepunkti, luues üllatavaid paralleele tänapäevamaailmaga. 1933. aasta kuumal suvel tuleb sisukamast elust unistav noor Irma maalt linna sugulase Lonni juurde. Irma on keskkonnavahetusest vaimustuses, linnaelus pettunud Lonni näeb aga tüdruku tulekus uut võimalust ka enda jaoks. Irmasse armunud maapoiss Eedi jälitab tüdrukut ja üritab veenda teda tagasi tulema, oma isatallu perenaiseks. Irma aga on otsustanud nende ühise romantilise mineviku oma unistuste nimel seljatada. Juhuse tahtel palkab keskealine trükitööstur Rudolf Irma endale teenijaks. Rudolfi sarm ja salapära paeluvad Irmat ja ootamatult tärganud tunded ei lase tal ühel hetkel enam mehe lähenemiskatseid tõrjuda. Ehkki Rudolf vannub Irmale armastust, paljastub peagi edeva mehe liiderlik ja manipuleeriv pale.

https://www.facebook.com/events/707389668150884?active_tab=about