vetelkõndja

Emakeelekuu tähistamise raames kutsume Rae valla kultuurihuvilisi osa saama võimalikult paljudest sündmustest, kus luuletatakse, lauldakse või hoopis näideldakse meie oma emakeeles – eesti keeles! Rae Kultuurikeskus kutsub alanud nädalal järgmistele sündmustele:

E, 13. märts 19:00 – 20:30 Rae Koolimajas, Vaskjalas Emakeelekuu! Doris Kareva ja Robert Jürjendal! TASUTA
Kaunist luulet ja muusikat Emakeelekuu õhtusse Doris Karevalt ja Robert Jürjendalilt.
https://www.facebook.com/events/1582587925552149?active_tab=about

T, 14. märts 18:00 – 19:30 Rae Kultuurikeskuses Teisipäevane väärtfilm “Chiara” PILET 4/5€
Filmi näitame Rae Kultuurikeskuse kohvikus!
Guerassiote perekonda kuuluvad isa Claudio, ema Carmela ja kaks rivaalitsevat tütart – 18-a Giulia ja 15-a Chiara. On just vanema õe sünnipäev, kogu pere on õnnelikult koos kui äkki plahvatab tänaval auto. Pereisa läheb asja uurima ja kaob pärast seda. Kummaline on see, et järgmisel päeval ei tee pereema teist nägugi, justkui poleks midagi muutunud. Chiarale tundub kõik see kahtlane ja ta hakkab isa kadumist uurima. Niidid viivad perekonna seosteni maffia ja kuritegeliku allilmaga. Õige kohe ilmub välja aga sotsiaaltöötaja, kes alaealise Chiara probleemse pere juurest ära viib ja asendusperre paneb.
Kõik need pöördelised sündmused panevad Chiara mõtlema, millist elu ta endale tulevikus tahab…
https://www.facebook.com/events/662492249008724?active_tab=about

R, 17. märts 19:00 – 20:30 Rae Kultuurikeskuses Emakeelekuu film “Vetelkõndija” PILET 4/5€
“Vetelkõndija” on film naiseks olemisest, jutustatuna läbi armastatud poetess Kristiina Ehini elu ja loomingu. Tema ausad, ilusad ja valusad jagamised avavad meile, millistest kogemustest on ta pidanud läbi tulema, et kasvada selleks naiseks ja poeediks, kellena me teda täna tunneme. Ükskõik kui muinasjutuline filmi peategelase elu ja isiksus kõrvaltvaatajale paistab, vähesed aimavad, kuidas ta ise selle muinasjutu enda elus reaalsuseks on loonud. See film puudutab paljude vaatajate südameid. Naised leiavad siit kindlasti rohkelt äratundmist, meestel aitab see ehk paremini mõista õrnema soo hingeelu.
Filmis on teemasid, mida Kristiina nõustus esmakordselt jagama “Vetelkõndija” võtetel.
Koos Kristiinaga on kinolinal ka abikaasa Silver Sepp, ema Ly Seppel-Ehin, õde Eliisa Ehin, ansambel Naised Köögis ja paljud teised.
https://www.facebook.com/events/749028726787983?active_tab=about

P, 19. märts 12:00 – 14:00 Mõnus perehommik Rae Kultuurikeskuses TASUTA
Emad-isad, vanaemad-vanaisad ja teised, kes soovivad teada, mis on hea kohv, on oodatud elamuskohvikoolitusele, mida viib läbi Handgurmee perenaine Merike! Koolitus viib meid maitserännakule üle maailma: maitseme kolme erineva riigi kohviube ja Merikese tehtud koduleiba, saame teada kohvimaailma saladusi. Merike räägib lisaks ka oma teekonnast kohvikoolitusteni ja kogemustest palgatöölt eraettevõtluse juurde.
Lastele tuleb samal ajal külla muinasjutuvestja Erkki, kes jutustab põnevaid, õpetlikke muinaslugusid. Lugude vestmine on olnud osa inimkonna ajaloost, ka eestlaste esivanemad veetsid pimedad õhtud üksteisele lugusid vestes. Muinasjutuvestmine aitab tagasi tuua kadunud aegade maagiat ja võtta korraks kiirest argipäevast aeg maha.
Lisaks muinasjutuvestmisele toimuvad lastele ka mitmesugused mängud koos mängujuhiga.

https://www.facebook.com/events/938135744021263?active_tab=about