heliseme öös

Alanud nädalal tähistame Eesti Taasiseseisvumist! Enne pühapäevast erikontserti Lehmja Tammikus saab sooja teha Lagedi Kodukohvikute päeval ja selle lõpus toimuval tantsuõhtul.

K, 31. mai 19:00 – N, 31. august 21:00 Aet Andresma-Tamme ja Mare Soovik-Lobjaka näitus „Klaas. Betoon. Ruum“ Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Platsis. TASUTA
20. sajandi teine pool jättis endast maha erilaadse avaliku ruumi kunsti, mille rolli ja tähendust on praegu pildiliselt küllastunud maailmas tihtipeale raske märgata. Geomeetriline, kindlal moodulil või süsteemil põhinev, oma asukoha ja ruumiga abstraktselt seostuv monumentaalkunst raamistas suhtlemis- ja ajaveetmisviise, mis nüüdseks on unustatud või pöördumatult muutunud. Veelgi enam, oma delikaatse sekkumise tõttu on lihtne sellest kunstist vabaneda, pidades seda ajas kaduma määratud dekooriks.
Esmalt oli näitus „Klaas. Betoon. Ruum“ väljas Tallinnas Vabaduse galeriis 2018 aasta augustis ning septembris Pärnus Endla Teatrigaleriis; 2019 juulis Valga Muuseumis ning septembris Võru Linnagaleriis; 2020 septembris Haapsalu linnagaleriis
Näitusel on eksponeeritud ka valik fotosid näituselt “Väikesed monumentalistid”.
Näituse on koostanud ja kujundanud: Silja Saarepuu ja Villu Plink
Näituse saatetekst: Andres Kurg
Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital ja Tanker Brewery
https://www.facebook.com/events/2392027237627043?active_tab=about

L, 19.august 9.00 – 23.00, Lagedi Kodukohvikute Päev / kontsert. TASUTA
Juba kuuendat aastat järjest teevad Lagedi kandi inimesed lahti oma hooviuksed, et kutsuda Teid enda juurde päeva nautima ja häid maitseid kogema.
PS! Kodukohvikute avajad võivad korraldada ka hoovimüüki muudele kaupadele.
Kuidas tulla? Lagedile saab imelihtsalt rongiga! Kui aga tuled autoga, siis soovitame auto jätta kas raduteejaama, Kooli või keskusehoone parklasse ja liikuda siiski jala. Või siis hoopis jalgratas on see tore liikumisvahend, mis rõõmu pakub 😉
Ja sa küsid, miks peaks terve päeva Lagedi kanti planeerima?
Sest samaks kuupäevaks on meil ka üks mõnus tantsuõhtu planeeritud, kus jalga keerutada ja head seltskonda nautida! Tantsuks mängib ansambel Drift.
https://www.facebook.com/events/1548426835683658?active_tab=about

P, 20. august 22:00 – 23:00, Taasiseseisvumispäeva ühtelaulmine „HELISEME ÖÖS“, Lehmja tammikus, Jüris. TASUTA
Tule ja liitu meiega erilisel sündmusel! Juba viiendat aastat järjest koguneme augusti lõpus Lehmja Tammikusse, et tähistada Eesti taasiseseisvumist läbi laulu ja ühtelaulmise!
Rae Kultuurikeskus kutsub Sind osalema 20. augustil toimuval Taasiseseisvumispäeva ühtelaulmisel “Heliseme öös”. Koguneme kell 22.00, et luua koos meeldejääv hetk, kus saame üheskoos laulda südamest ning tunda ühtsustunde jõudu.
Sel erilisel õhtul saadame helisema ööd koos andekate artistidega – Jaan Elgula, Tarvi Jaago, Toomas (Törlep) Pae ja Valmor Leisalu. Nende muusika sulatab meie hääled ühte ning loob võimsa kõlapinna meie armastatud Eestile.
https://www.facebook.com/events/1439226950250009?active_tab=about