orkester tants

Uus nädal toob Rae kultuuriprogrammi kunsti, luulet ja uhkeid tantsupoognaid. Kõik on lahkesti oodatud osa saama järgmistest sündmustest:

L, 12. november 20:00 – P, 11. detsember 20:00 Sandra Jõgeva näitus “20 aastat hiljem – vol 2” Rae Kultuurikeskuse Kunsti Platz. TASUTA Näitus jääb ülesse 11.detsembrini.
Näitus “20 aastat hiljem” loob silla mineviku ja oleviku vahel ning tähistab autori loomingulist kulgemist maalikunstist multidistsiplinaarsele väljale. Sandra Jõgeva loomingut iseloomustabki eksperimentaalsus ning püüd raamidest välja murda — seda nii materiaalsel kui ka mõttelisel tasandil. Sandra Jõgevat võib pidada ilma liialdusteta Eesti kunstimaailma südametunnistuseks — ta on üks vähestest, kes julgeb oma kunstis puudutada teemasid, mida peetakse tabuks või mida on harjutud maha vaikima. Keskseteks märksõnadeks on ebavõrdsus, korruptsioon ja võimusuhted.
Jõgeva toob välja ausa tõe — kunstnik, kui loovisik on langenud praegu kehtivate hierarhiate põhja: temale jäävad kõikvõimalikest ressurssidest, mida jagatakse riiklikest vahenditest, vaid pudemed. Kunstnik peab tegema oma tööd kas tasuta või sümboolse tasu eest, olema vabakutselisena suure tõenäosusega ilma haigekassata. Samal ajal töötavad institutsioonides Eesti keskmise palga ja sotsiaalsete garantiidega inimesed, kellele läheb rõhuv enamus kunstile jagatavast rahast. Iroonilisel kombel täidab nende institutsioonide programme nende samade ühiskondlikult äärmiselt haavatavas olukorras olevatete kunstnike looming.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
https://www.facebook.com/events/661049025367056?active_tab=about

K, 16. november 18:30 – 21:00 Talvike Mändla luule meistriklass Rae Kultuurikeskuse kohvikus. TASUTA
Luule nõuab süvenemist, vaikust ja mõtisklust samavõrd kui spontaansust ja mängu. Arvatakse, et inimene on täiesti inimlik ainult siis kui ta mängib. Tule ja naudi Talvike Mändla luule meistriklassi,
loovust, unikaalsust, mõttemänge ja lihtsalt üllata ennast. Pakume kohvi, teed ja suupisteid!
Toetab Eesti Kultuurkapital.
https://www.facebook.com/events/2352247071609516?active_tab=about

R, 18. november 19:00 – 23:45 Tantsuõhtu koos Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestriga Rae Kultuurikeskuses. PILET 15 EUR
Tantsuõhtu koos Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri ja Dance Team Royal-ga.
https://www.facebook.com/events/611771270534538?active_tab=about