savusanna

Kino saab, saab kino, saab näitust, saab Kogukonnaakadeemiat! Alanud nädalal pead tõstev külmalaine soosib tubaseid tegevusi ja sestap rõõmustab Rae Kultuurikeskus kultuurisõpru järgmise nädalakavaga:

K, 10. jaanuar 18:00 – K, 31. jaanuar 18:00 Eero Annuse mälestusnäitus “Must kunst ja ruunimaagia” Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Platsis. TASUTA
Eero Annus lahkus meie hulgast 3. advendil. Tema jälje kunstimaailmas jätavad maha müstilised maalid, mis viivad meid teekonnale läbi musta kunsti ja ruunimaagia.
Näitus kätkeb endas Eero Annuse ainulaadset kunstikeelt, mis on inspireeritud iidsetest ruunimärkidest, olles samal ajal nii abistav kui ka kaitsvate jõududega.
See pole lihtsalt kunstinäitus, vaid sügav sukeldumine Annuse loomingusse, kus iga maal räägib oma lugu, põimides endas müstikat ja ilu. Oleme kõik oodatud osa saama sellest erilisest hetkest, austades kunstniku pärandit.
Näitus jääb avatuks jaanuari lõpuni!
https://www.facebook.com/events/371360015300529?active_tab=about

T, 16. jaanuar 19:00 – 20:30 Kogukonnakino Vaida Raamatukogus – SAVUSANNA SÕSARAD
Esimese Eesti dokumentaalfilmina maineka Sundance´i  filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ja seal maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia võitnud „Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad.
Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints. Produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti), kaasprodutsendid on Juliette Cazanave (Kepler22 Productions, Prantsusmaa), Hlín Jóhannesdóttir (Ursus Parvus Island) ja Eero Talvistu † (Eesti). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerijad Hendrik Mägar, Tushar Prakash, Qutaiba Barhamji, Martin Männik ja Anna Hints. Heli salvestas Tanel Kadalipp ja Patrick McGinley. Helirežissöör on Huldar Freyr Arnarson ning heliloojad Edvard Egilsson ja ansambel EETER (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann).
„Savvusanna sõsarad“ on esimene Eesti dokumentaalfilm, mis esilinastus mainekal Sundance´i  filmifestivalil maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammis. Sundance’i filmifestival on iga-aastane kõrgetasemeline filmisündmus, mida korraldab Sundance’i Instituut. See on Ameerika Ühendriikide olulisim sõltumatute filmide festival ning aasta esimene viiest maailma tippfestivalist, mille hulka kuuluvad veel Berliini, Cannes’i, Veneetsia ja Toronto filmifestival.
PILET 5/6€ (maksmine sularahas)

K, 17. jaanuar 19:00 – 20:30 Kogukonnakino Kindluse Koolis – TÄHTSAD NINAD
17. jaanuaril algusega kell 19.00 toimub Kindluse Kooli saalis esimene kogukonnakino seanss ning vaadata saab 2023. aasta oktoobris valminud eesti koguperefilmi „Tähtsad ninad“.
13-aastased Oliver ja Sass meisterdavad tööõpetuse tunnis ninakujulise prillihoidja, mis äratab ootamatult ühe salapärase suurinvestori huvi. Samal ajal näeb Oliveri hiljuti koondatud isa vaeva, et leida uus ametikoht. Poisid on iseseisvaks äriajamiseks aga liiga noored ning nii tekibki Oliveril plaan, kuidas kaks kärbest ühe hoobiga tabada: nad palkavad oma firmat juhtima Oliveri isa ning päästavad seeläbi ka vanemate karile sõitnud abielu! Konks on aga selles, et Oliveri isa ei tea, et töötab oma poja ja tolle sõbra Sassi heaks. Algab hoogne topeltmäng, mis eskaleerub, kui poisid saavad teada, mis on salapärasel investoril tegelikult plaanis.
Filmi režissöör: Ingomar Vihmar
Filmis mängivad: Ruben Tolk, Saara Pius, Mattias Naan, Mait Malmsten, Lumi Soomets jt
Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=MH1JzBJ0rng
Pileti hind: täispilet 6 €, sooduspilet 5 € (eelkooliealised, õpilased, tudengid, pensionärid). Maksmine sularahas kohapeal.
Tule ja veeda meeleolukas õhtu koos perega!
Kogukonnakino korraldab Rae Kultuurikeskus koostöös Kindluse Kooliga
https://www.facebook.com/events/338382825619350?ref=newsfeed

K, 17. jaanuar 19:00 – 20:30 Kas integratsioon Eesis toimib päriselt? Teemat lahkab Aimar Ventsel. TASUTA

  1. aasta on Eestis kultuurilise mitmekesisuse ja lõimumise teema-aasta. Liituge meiega Rae Kultuurikeskuse kogukonnakadeemias 17. jaanuaril kell 19.00, kus eesti etnoloog ja sotsiaalantropoloog Aimar Ventsel viib meid põnevale teekonnale erinevate sotsiaalsete ja kultuuriliste identiteetide ning kogukondade maailma Eestis. Aimar Ventsel jagab oma teadmisi ja kogemusi, uurides küsimusi nagu “Kas integratsioon Eesis toimib päriselt?”, ning avades dialoogi eri rahvaste ja kultuuriruumide vahel Eestis. Toetab Eesti Kultuurkapital! https://www.facebook.com/events/355396280435882?active_tab=about