sadam ja orkester

Päike paitab peaaegu nagu oleks juba suvi ja see teeb meele rõõmsaks! Alanud nädalal rõõmustab Rae Kultuurikeskus järgmiste sündmustega:

R, 19. mai 19:00 – 21:15 Ühtelaulmine! Jaan Elgula + sõbrad Vaida Raamatukogus. TASUTA
Laulame Jaan Elgula ehk Jansaga ning koos tema sõprade Toomas Törlep, Valmor Leinsalu ja Tarvi Jaagoga tuntuid laule!
https://www.facebook.com/events/1280421736246354?active_tab=about

R, 19. mail kell 17.00 Lagedi Noortekeskuse laval “Talendijaht” TASUTA
https://www.facebook.com/photo/?fbid=618436026997019&set=a.552750390232250

R, 19. mai 16:30 – 21:00 Copper Leg Open Doors: Sanna Kartau & Amanda Hunt Vaskjala Loomeresidentuuris, Rae vanas koolimajas. TASUTA

Sanna Kartau on luuletaja, ajakirjanik ja kunstnik, kelle jaoks on ebavõrdsuste paine kasvanud viljakaks loomisalgeks. Ta teosed kritiseerivad kehtivat soolist ja majanduslikku korda, erotofoobiat ja individualismi ning kasutavad sageli väljakutsuvaid kujundeid diletantlikus kastmes. Kasutan esitusele tulevas kompositsioonis ja performance’is leitud helisid, audiosõnumeid sõpradelt ja armastatutelt, lõike kirjadest, improviseeritud üminaid ja muud omailmast pärinevat materjali. Katse-eksitus-meetodil ehitasin hektilise iha kaleidoskoobi. Lood on päris. Faktid pädevad. Tunded tõelised. Nende kombineerimisel, võimendamisel ja muundamisel tekib aga koletiselik audiofiktsioon.

Amanda Hunt on Helsingis elav performance’i kunstnik ja skulptor, kes on pärit USAst. Tema tööde eesmärk on kasutada visuaalseid materjale performance’is, et käsitleda intiimsuse, tuntavuse ja kehastuse teemasid. Hunt õpib praegu UniArts Helsingis, kus nad omandavad magistrikraadi skulptuuris.”Residentuuri ajal Vaskjalas ajal töötan ma kahte inimest ühendavate, erineva kuju ja suurusega valatud käepidemete ja esemete kallal. Kinnistult leitud tööriistadest valatud käepidemed on mõeldud minu ja osaleja vahelise üks-ühele etenduse algatamiseks. Igale objektile on lisatud partituur, mis algatab vestluse, teadvuse voo dialoogi, mingi intiimse žesti. Tegevus toimub laua taga, kinnistul asuval põllul. See töö on osa suuremast küsimusest, mis puudutab koos olemise viise ja hulgaliselt suhtlemisvõimalusi, mida võiks väljendada väljaspool sotsiaalset kodeerimist”.

Buss Balti jaamast väljub 15.40!!!

Vaskjala Loomeresidentuur: https://copperleg.rae.ee

P, 21. mai 18:00 – 19:30 Marek Sadam ja Eesti Dirigentide Akadeemia Puhkpilliorkester Rae Kultuurikeskuses. PILET 17/20€
Laulja Marek Sadam esineb 21. mail 2023 Rae Kultuurikeskuses koos dirigentidest koosneva orkestriga – Eesti Dirigentide Akadeemia Puhkpilliorkestriga (EDAP).
Tulge kuulama kaunist muusikat, mis loob kevadiselt rõõmsa meeleolu. Kõlavad Marek Sadama tuntumad laulud.
Orkestrit juhatavad Valdo Rüütelmaa ja Triin Viljus-Schippers.
Noortest dirigentidest astuvad orkestri ette Emily Nora Elizabeth Urla ja Rene Hollo.
Piletid kohapeal ja piletilevis!
https://www.facebook.com/events/626891409006061