doonor

Pikk kevad annab lootust pikale ja soojale suvele. Juba juunis on oodata kuumalainet, sest peale paari viimast piirangute aastat saab jalga keerutada nii Klunkeril (4.juuni) kui ka suurel Rae Valla Jaanitulel (22.juuni). On mida oodata! Seniks tulge vaatama näitust ja aidake Verekeskusel koguda abivajajatele doonorverd.
N, 5. mai 18:00 – T, 31. mai 16:00, Eneli Valge näitus “AEGRUUM” Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Platsis. TASUTA. Näitus „Aegruum“ jaguneb temaatiliselt kaheks – aeg ja ruum. Eksponeeritud on kahest erinevast maaliseeriast pärinevad tööd, mis on valminud 2020 – 2022.
“Aega esindavad portreežanrisse kuuluvad õlimaalid seeriast „Narrid ja hoorad“. Portreed väljendavad omal intrigeerival moel kahte igavikulist teemat nagu narrus ja sensuaalsus. Vastan iseenesele esitatud küsimustele: Mis pole muutunud inimese käitumises viie sajandi jooksul? Mis on alati olnud ja jäänud v.a. armastus? Üsna kiiresti oli selge, et inimene pole muutunud oma olemuselt. Ta on endiselt flirtiv, liiderlik, ihalev, valelik, ülemeelik, aga ka tark ja haritud. Läbi ajaloo kuni tänaseni eksisteerivad igas valdkonnas omad klounid ja litsakad naised. See on tore. Seega otsustasin elavdada läbi ajalukku vajuva portreežanri iharuse teema viisakal moel. Maalide algmaterjaliks on valitud ammused 16.-17.saj portreemaalid kurtisaanidest, kuningatest, narridest, filosoofidest, elunautlejatest jne.
Ruumi esindab teine osa näitusest, mis tegeleb valgusega ruumis – interjööris või linnaruumis, mis on inimese poolt kujundatud. Ruum on ka inimese sisemine seisund. Tõuke maalide sünniks andis mind juba pikemat aega kummitav Goethe tsitaat – seal, kus on palju valgust, on ka tugevaid varje. Paneb mõtlema! …” : Eneli Valge.
https://www.facebook.com/events/340985311458817?active_tab=about

K, 18. mail kell 11.00-15.00 Rae Doonoripäev, Rae Kultuurikeskuse saalis. NB! Palume eelnevalt aeg ette registeerida verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee Sobid doonoriks, kui oled:
• 18-60 aastane
• kehakaaluga üle 50 kg
• terve, puhanud ja söönud
Enne tulekut tutvu kindlasti ka lisainfoga https://verekeskus.ee/
Võta kaasa rõõmus meel, tipp-topp tervis, isikut tõendav dokument ja tule tee selle aasta viimane vereloovutus!
https://www.facebook.com/events/288811310018416/?active_tab=about