kolonialist

Ja alanud ta ongi – Jõulunädal! Viimane hetk saata Jõuluvanale kingisoovid ja ehtida elamist..miks mitte elamustega? Rae Kultuurikeskus pakub alanud nädalaks järgmisi kultuurielamusi:

N, 14. detsember 18:00 – T, 31. jaanuar 21:00 Marc Sauvageot näitus “Kas mu vanaema on kolonialist?” Rae Kultuurikeskuse galeriis. TASUTA
Meil on suur rõõm teatada, et Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses) avame 14. detsembril kell 18.00 uue põneva Marc Sauvageoti näituse “Kas mu vanaema on kolonialist?”
See ainulaadne näitus viib külastajad teekonnale mineviku ja tänapäeva vahel, esitades küsimuse, mis puudutab paljusid meist – kas meie vanavanemad olid kolonialistid?
Näitus jääb avatuks kuni 2. jaanuarini 2024, andes piisavalt aega avastamiseks ja mõtisklemiseks.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja näituse kuraator Ott Kattel!
https://www.facebook.com/events/1480265469498644?active_tab=about

K, 20. detsember 18:00 – 21:00 MAKROONIKOOLITUS – SÖÖDAVAD JÕULUKINGID. KOHAD TÄIS!!!
https://www.facebook.com/events/1497474881049813/?active_tab=about

K, 20. detsember 19:00 – 21:00 Jõulukontsert – Beati Mandolini ”Jõuluaeg täis valgussära” Rae Kultuurikeskuses. PILET 14/19€ Jõulukontsert – Beati Mandolini ”Jõuluaeg täis valgussära”
Beati Mandolini alusepanija on Ants Õnnis, keda kannustas soov väljendada oma armastust mandoliini ja Sitsiilia rahvaviiside vastu. Ta kaasas oma poja, laulja ja löökpillimängija Anto Õnnise ning pillimehed, kellega teda seob kauaaegne koostöö ja sõprus. Sündis kava, mis ilmus 2015. aastal plaadil “Mandoliini ja lauluga läbi Sitsiilia” ja sisaldas autentseid Sitsiilia meloodiaid. Aja jooksul on ansambli repertuaar laienenud, kaasates palu mujaltki Itaaliast, ka klassikalisest ja ooperirepertuaarist. Avarama muusikamaastiku kinnitus on 2017 aastal ilmunud plaat “Itaalia värvid”, kus rahvaviiside kõrval kõlavad Pergolesi, Donizetti ja teiste heliloojate ooperimeloodiad.
Jõulumuusika on salvestatud 2022 aastal plaadile “Rõõmsad jõulud igalpool”
Seitsmeliikmeline Beati Mandolini on Eestis unikaalne kollektiiv, mis on oma naturaalse kõla ja vahetu energiaga võlunud publikut paljudel festivalidel, suve- ja jõulutuuridel.. Laul, mandoliinid, kitarrid, suupillid, viiul ja löökriistad loovad helipildi, mis toob meeltesse Itaalia oma täies ilus ja värvikirevuses.
Ansambli vokaalsolistiks on Anto Õnnis ja koosseisu kuuluvad veel Ants Õnnis(mandoliin, suupill), Tõnu Raadik(viiul, mandoliin), Are Jaama(kitarr, mandoliin), Joosep Sang(mandoliin), Teet Veskus(kitarr, suupill), Endel Valkenklau(bassmandoliin).
Piletid kohapeal ja piletilevis.
https://www.facebook.com/events/268778115615167/?active_tab=about

N, 21. detsember 10:00 – 14:00 Rae valla doonoripäev Rae Kultuurikeskuses.
Hea Rae valla inimene!
Kas teadsid, et iga NELJAS inimene vajab korra elu jooksul päästvat vereülekannet?
Regionaalhaigla verekeskus kutsub Sind appi elusid päästma! Tule veredoonoriks 21. detsembril kell 10-14 Rae Kultuurikeskuse doonoripäevale.
Sobid doonoriks, kui oled:
• 18-60 aastane
• kehakaaluga üle 50 kg
• terve, puhanud ja söönud
Võimalusel palume eelnevalt aeg ette registreerida verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee
Võta kaasa rõõmus meel, tipp-topp tervis, isikut tõendav dokument ja tule kingi kellelegi elu!
https://www.facebook.com/events/6839137859488018?active_tab=about

R, 22. detsembr 16.30 esitleb Portugali kunstnik Inês Nêves Vaskjala Loomeresidentuuris oma uut etendust “kallis eestimaa”.
Nêves on elanud 4 aastat Eestis, kus ta lõpetas 2021. aastal EKA magistriõppe. Sellest ajast alates on ta arendanud loovuurimist, mis tegeleb inimeste tõhusate ja afektiivsete suhtetega erinevate kohtadega. Performance, mida ta Vaskjalas esitab, puudutab tema viimast projekti kohaspetsiifiliste performance’ide sarjast, mis keskendub kodu ja identiteedi ideedesse oma põlvkonna pideva mobiilsuse sündroomi kontekstis.
Inês Nêves (1995) on transdistsiplinaarne kunstnik, kelle loomingus põimuvad performance, kujutav kunst ning aeg-ajalt ka tekstikunst ja uus meedia. Ta on esitlenud oma loomingut näitustel, performance’ides, festivalidel ja residentuurides Portugalis, Hispaanias, Rootsis ja Eestis. Ta on oma uurimistööd tutvustanud rahvusvaheliselt ka vestlustes, loengutes, haridusprojektides, konverentsidel ja publikatsioonides. Aastal 2022 pälvis ta noorte loojate riiklikul näitusel (Portugal) maalipreemia. Paralleelselt on ta kaasloome ja integreerinud erinevaid kuraatorite ja kultuuriprogrammide kollektiivseid projekte, mis asuvad Portugalis ja Eestis. Inêsil on bakalaureusekraad kommunikatsioonidisaini erialal FBAUPist (Porto, Portugal) ja magistrikraad tekstiilikunsti ja -disaini erialal Eesti Kunstiakadeemiast. Lisaks on tal mitteformaalne haridus akrobaatikas, klassikalises balletis, kaasaegses tantsus ja graafikas.
www.ineves.pt

https://www.facebook.com/events/1059093545220467/?ref=newsfeed