Alanud nädalal tervitame 20.märtsil algavat kalendrikevadet! Kõik potipõllumehed ja naised on loodetavasti juba vaikselt seemneid idanema pannud, et taimealgete ootamine ei tunduks nii pikk, siis kutsume ootamise kõrvale osa saama järgmistest Rae Kultuurikeskuse sündmustest:

L 24.02 – T 26.03 Rae Valla Fotokonkurss 2023 parimate tööde näitus, Rae Kultuurikeskuse galeriis. TASUTA
Rae valla fotokonkursil 2023 osales 39 vallaelanikku, kes esitasid neljas kategoorias kokku 163 fotot. Kõige rohkem, 58 fotot esitati kategoorias Loodus.
Žürii koosseisus Tõnu Talivee (Nukufilmi operaator ja restauraator, harrastusfotograaf), Triinu Tapver (hobifotograaf), Ott Kattel (fotokunstnik) ja Kai Lasn (hobipiltnik) koostasid oma edetabelid, mille summeerimisel selgus igas kategoorias kolm auhinnalist kohta.
Kõige üksmeelsem oli žürii kategoorias Rae vald esikoha saanud foto osas – seda pilti hindasid kõik neli liiget väga kõrgelt ja see kogus konkurentsitult suurima arvu punkte. Muus osas nii suurt üksmeelt ei olnud, mistõttu punkte said paljud esitatud pildid, aga kategooriate esikolmikutesse mahtus neid siiski kokku just 12. Žüriiliikmetel oli ka võimalus nimetada omal äranägemisel mõned tööd, mis neil erinevatel põhjustel silma jäid.
12 võidutööd ja žüriiliikmete poolt äramainitud 7 tööd on kõigile vaatamiseks üleval fotonäitusel Rae Kultuurikeskuse fuajees kuni 26. märtsini.
T, 19. märts 19:00 – 21:00 Kogukonnakino – „Elu ja armastus“ Vaida Raamatukogus. PILET 6/5€
A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev mängufilm viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse. Elu ja armastuse järskude pööretega seisavad silmitsi kaks Eesti kirjandusest tuntud ikoonilist tegelast, Irma ja Rudolf. Filmi tegevus leiab aset murrangulisel ajajärgul, mil kasvavast heaolust rammestunud noor Eesti Vabariik peab toime tulema muutuva maailma raputavate väljakutsetega. Esmakordselt täispika mängufilmina ekraanile jõudev “Elu ja armastus” annab aegumatutele teemadele värske vaatepunkti, luues üllatavaid paralleele tänapäevamaailmaga.
1933. aasta kuumal suvel tuleb sisukamast elust unistav noor Irma maalt linna sugulase Lonni juurde. Irma on keskkonnavahetusest vaimustuses, linnaelus pettunud Lonni näeb aga tüdruku tulekus uut võimalust ka enda jaoks.
Irmasse armunud maapoiss Eedi jälitab tüdrukut ja üritab veenda teda tagasi tulema, oma isatallu perenaiseks. Irma aga on otsustanud nende ühise romantilise mineviku oma unistuste nimel seljatada.
Juhuse tahtel palkab keskealine trükitööstur Rudolf Irma endale teenijaks. Rudolfi sarm ja salapära paeluvad Irmat ja ootamatult tärganud tunded ei lase tal ühel hetkel enam mehe lähenemiskatseid tõrjuda. Ehkki Rudolf vannub Irmale armastust, paljastub peagi edeva mehe liiderlik ja manipuleeriv pale.
„Elu ja armastus“ on lühifilmide ja reklaamidega auhindu võitnud režissöör Helen Takkini debüütmängufilm. Filmi produtsentideks on Taska Filmist Kristian Taska ja Adeele Tähemaa („O2“, „Talve“, „Nimed Marmortahvlil“, „1944“, „Apteeker Melchior“) ning Apollo Film Productionsist Tanel Tatter ja Veiko Esken („Talve“, „Soo“, „Apteeker Melchior“). Filmi operaator on Alvar Kõue, kunstnik Kamilla Kase, kostüümikunstnik Anu Lensment, helilooja Mick Pedaja, stsenarist Martin Algus.
Peaosades Karolin Jürise (Irma), Mait Malmsten (Rudolf), Loviise Kapper (Lonni) ja Ursel Tilk (Eedi). Teistes rollides Markus Luik, Alo Kõrve, Markus Habakukk, Tõnis Niinemets, Steffi Pähn, Kristiina-Hortensia Port, Getter Meresmaa, Helgur Rosental, Mihkel Kabel ja Laura Kukk.
„Elu ja armastus“ valmimist toetasid Postimees, ERR, Elisa, Tartu Filmifond, High Voltage, Set Set Studio, Location Unit, DHL, Cramo, A. le Coq, Tradehouse, NAOS, Pro Beauté ja Linnamäe Lihatööstus. Filmi levitab Hea Film.
https://www.facebook.com/events/884059236804882?active_tab=about

P, 24. märts kell 13.30 – 20.00 Vaskala loomeresidentuuri avatud uste päev!

Vaskjala Loomeresidentuuris hakkavad puhuma taas uued tuuled. Praegust koordinaatorit Erik Alaloogat on ootamas uued väljakutsed ning 1. aprillist võtab tema koha üle Niina-Anneli Kaarnamo.
Pidulik võimu üleandmine toimub eeloleval pühapäeval ning sel puhul sünnib seninägematuja ennekuulmatu heliline moodustis, mille autoriteks on resident Jussi Saivo ning varsti-enam-mitte-koordinaator Erik Alalooga.
Jussi Saivo on teatriakadeemia haridusega soome helikunstnik ja eksperimentaalmuusik. Oma loomingulistel teekondadel tumedasse mateeriasse ja veel sügavamalegi kasutab ta sõiduvahenditena armastust, surma, DIY metoodikat ning põhjala folkloori. Eesti alternatiivsema maitsega publik teab teda metsikust rühmitusest Sabotanic Garden, mis viimati esinest Tallinnas aasta tagasi festivalil “Seintel on kõrvad”.
Sündmust toetab Tanker!
https://www.facebook.com/events/712892457672846/?ref=newsfeed