Kuigi tihti tundub, et see kõik on väike, seda on vähe ja see on kohutavalt kallis, on see siiski MEIE OMA – Palju õnne kõigile meile ja elagu Eesti Vabariik!
Sünnipäevanädalal kutsume teid osa saama järgmistest sündmustest:

N, 1. veebruar 18:00 – R, 22. märts 18:00 Eesti tantsulood Udmurdi kunstniku pilgu läbi Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses) TASUTA
Näitusel on eksponeeritud värvikad tööd kihnu, setu, mulgi pärmuslikest rahvatantsudest, millel saab näha, kuidas maalikunstnik kujutab eesti rahvatantsude ilusaid motiive – lennukaid liigutusi ning muutuvaid kehaasendeid. Ekspositsiooni keskpunktis on rahvakunstiansambli Leigarite tantsud.
“Eesti tantsulood udmurdi kunstniku pilgu läbi” näituse väljapanek on osa Eestis populaarseks saanud Stanislav Antipovi maaliseeriast “Soome-ugri rahvaste eluhetked”, mis toob publikuni inimeste argielu hetki ning annab ettekujutuse, kuidas soome-ugri rahvad ühendavad pärimuse kaasaegse eluga.
Stanislav Antipov s.1976 Udmurdimaal, Ižkaris. Lõpetas Udmurdi Rahvusülikooli kunstiosakonna 1998. aastal ja omandas kunstiteaduste magistrikraadi Tallinna Ülikoolis.
Ta kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu. Lisaks on ta MTÜ Udmurdi kunstiühingu ARTE esimees.
Näitus jääb avatuks 22. veebruarini ja toetab Eesti Kultuurkapital.
https://www.facebook.com/events/884720576679919?active_tab=about

T, 20. veebruar 19:00 – 20:30 Kogukonnakino “Nähtamatu võitlus” Vaida Raamatukogus. PILET 6/5€
Komöödiafilm “Nähtamatu võitlus” tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus. Filmi peategelane on noor huligaan Rafael, kes satub Hiina piiril aega teenides kung fu ässade rünnaku alla. Tema armee saab küll haledalt kolki, kuid vastaste superstiilne võitluskunst vaimustab noort mässajat. Koju naastes leiab Rafael tee kloostrisse, kus kohtub õigeusu munkadega, kes hiinlastest veelgi vingemat võitlust peavad. Munkade võitlus on aga nähtamatu – võidab see, kes on alandlikum. Algab huligaani koomiline teekond kõikvõimsa alandlikkuseni, mis on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu.
https://www.facebook.com/events/192584857251869/?ref=newsfeed

K, 21. veebruar 18:00 – 19:30 Kogukonnakinoõhtu “Täitsa super” Kindluse koolis PILET 5/4€
Tule kogukonnakinno Kindluse Koolis!
21. veebruaril algusega kell 18.00 toimub Kindluse Kooli kaldkojas järgmine kogukonnakino seanss ning vaadata saab koguperefilmi „Täitsa super!“.
11-aastase Hedvigi elu pöördub pea peale, kui ta on sunnitud ootamatult linna superkangelase välja vahetama. Kuid Hedvig ei ole superkangelane ja väljakutsed on palju suuremad, kui tema treenerist isa eeldas. Peagi mõistab ta, et fookus tuleb suunata hoopis tema sportlikule vennapojale Adrianile.
Masendunud ja segaduses Hedvig külastab oma dementset vanaema. Olukorrast rääkima hakates vanaema innustub, reageerides õhinaga tema plaanidele. Ilmub tundmatu meeskond ja isa eest salajas hakkab Hedvig ellu viima nende perekondlikku pärandit.
Vaata filmi treilerit: https://www.youtube.com/watch?v=p7bRiKYEwt4
Pikkus: 1 tund ja 16min Film on eesti keeles, ilma subtiitriteta.
Pileti hind: täispilet 5 €, sooduspilet 4 € (õpilased, tudengid, pensionärid). Maksmine sularahas kohapeal.
NB! Kindluse kool ja Rae Kultuurikeskus juhivad tähelepanu, et kogukonnakino seanssidel viibivate alaealiste eest vastutavad nende vanemad või muud seaduslikud eestkostjad. Kõik sündmusel osalejad on kohustatud järgima kooli sisekorraeeskirju ja alluma sündmuse korraldajate suunistele.
Tule ja veeda meeleolukas õhtu koos perega!
Kogukonnakino korraldab Rae Kultuurikeskus koostöös Kindluse Kooliga.
https://www.facebook.com/events/755739686474885

R, 23. veebruar 18:30 – 23:00 Tankeri Peapruulmeistri Vastuvõtt. Tankeri tehasepood, Kesk tee 10A, Jüri. TASUTA
EESTI VABARIIGI SÜNNIPÄEVA EELÕHTU PEOPIDU!
Olete kõik oodatud Tankeri Peapruulmeistri Vastuvõtule 23. veebruaril!
Uksed avatakse alates 18:30!
DJ Tom Lilienthal keerutab plaate kogu õhtu vältel, tagades unustamatu muusikalise elamuse.
Kohtumised ja tervitused meie imelise peapruulmeistriga!
Tuleme kokku, et üheskoos tähistada Eesti Vabariigi sünnipäeva ja nautida head märjukest koos meeldiva seltskonnaga!
https://www.facebook.com/events/1832412330546413?active_tab=about

R, 23. veebruar 19:00 – 21:00 RAKVERE TEATER “Süüta süüdlased” PILET 17/21€ (saadaval https://www.piletimaailm.com/performances/133043/buy või sularahas kohapeal)
Draama elust enesest
Unine provintsilinnake kusagil Venemaa avarustes. Aeg liigub seal omasoodu. Tööd tehakse nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Argitoimetustele pakuvad vaheldust trahterid, klubid ja väike teater.
Pärast seitsmeteistaastast eemalolekut saabub oma kodulinna traagilise saatusega näitlejanna. Mis on aja möödudes teisiti? Mis vaevab tagasitulijat? Kuulsa naise saabumine kütab kirgi, annab põhjust intriigideks ja kadeduseks.
Lugu süütundest, andestamisest ja ideaalidest. Iga eksimus on õppetund. Iga lootus on tuluke, mis valgustab minevikku, olevikku ja tulevikku. Usk, lootus, armastus suudavad inimest juhtida ka siis, kui moraalne allaandmine ja südametunnistuse piinad muutuvad talumatuks.
Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 10 minutit.
https://www.facebook.com/events/6637231269735790?active_tab=about