kino siin pole

Tere kevad!

Üha kõrgemalt käiv päike annab märku, et talvel on aeg “pood” kokku pakkida. Laskem looduse uue ärkamise ajal talvel kogunenud ärevusel lahustuda lootusesse, et peatselt on möödas pandeemia ja koletu söda Ukrainas.
Alanud nädalal kutsub Rae Kultuurikeskus osa saama järgmistest kultuurisündmustest:
N, 10. märts 12:00 – P, 1. mai 19:00, Telliskivi Loomelinnak, Näitus “Välivaated“. TASUTA
Näitus “Välivaated” on valik Rae vallas asuva Vaskjala Loomeresidentuuri külastanud rahvusvaheliste kunstnike töödest. Teoste läbivaks jooneks on kohalikus maastikus – nii kultuurilises, esemelises kui territoriaalses – kohatud vaated, nihked ja kogemused.
“Näitusel on väljas erinevates tehnikates teostatud kuue rahvusvahelise kunstniku mustvalged fotod, mis eksperimenteerivad nii realistlike kui sürrealistlike kujundikeelega. Mitmete seeriate puhul on tunda julget katsetamist nii visuaalsete perspektiivide kui enda aretatud tehnikate raames,” ütleb väljapaneku koostaja Bianka Soe.
Näitusel on esindatud Robert Atwateri (Ameerika Ühendriigid), Allison Robertsi (Ameerika Ühendriikid), Valentina Gonzáleze (Kolumbia), Tamar Lewinsohni (Iisrael), Anita Gratzeri (Austria) ja Tim Sullivani (Suurbritannia) teosed.
https://www.facebook.com/events/3067918890126289/?ref=newsfeed

T, 22. märts 18:00 – 22:00, Rae Kultuurikeskuse koosolekute ruumis, Teisipäevane väärtfilm “Siin pole midagi naljakat” PILET 4/5€ Kasper Berntsen (40) on edukas stand-up koomik. Tal on olemas kõik, millest üks mees võib unistada – ta esineb linna menukaimas komöödiaklubis, tal on kaunis sõbratar ja neil on linnakese prominentidena imeline elu.
Ühel päeval aga muutub kõik. Kasper koondatakse ja ta kaotab oma töö ning samal õhtul jätab sõbratar ta maha. Tõeliseks õudusunenäoks on aga Kasperile teade arstilt, et ta põeb ravimatut vähki.
Armas ja südantsoojendav lugu Kasperi toimetulekust raske haigusega, eneseusu leidmisest ja endas taas elurõõmu äratamises.
https://www.facebook.com/events/336644068233761/

K, 23.veebruar 18.00 – 31.märts 17.00, Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Platsis, Rae Valla Fotonäitus 2021 parimad tööd. TASUTA