Lumevangis teater

Kultuurinädal toob kaasa mitmekülgse programmi, saab vaadata näitust ja teatrit või soovi korral õppida tegema India toitu ja punuma patse.

K, 10. jaanuar 18:00 – K, 31. jaanuar 18:00 Eero Annuse mälestusnäitus “Must kunst ja ruunimaagia” Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Platsis. TASUTA
Eero Annus lahkus meie hulgast 3. advendil. Tema jälje kunstimaailmas jätavad maha müstilised maalid, mis viivad meid teekonnale läbi musta kunsti ja ruunimaagia.
Austamaks tema loomet ja mälestust, avatakse Rae Kunsti Platsis tema mälestusnäitus “Must kunst ja ruunimaagia” 10. jaanuaril kell 18.00.
Näitus kätkeb endas Eero Annuse ainulaadset kunstikeelt, mis on inspireeritud iidsetest ruunimärkidest, olles samal ajal nii abistav kui ka kaitsvate jõududega.
See pole lihtsalt kunstinäitus, vaid sügav sukeldumine Annuse loomingusse, kus iga maal räägib oma lugu, põimides endas müstikat ja ilu. Oleme kõik oodatud osa saama sellest erilisest hetkest, austades kunstniku pärandit.
Näitus jääb avatuks jaanuari lõpuni!
https://www.facebook.com/events/371360015300529?active_tab=about

K, 24. jaanuar 19:00 – 21:00 KOMÖÖDIATEATER “Lumevangis” Rae Kultuurikeskuses. Pilet 21/24€ saadaval https://www.piletimaailm.com/performances/132137-lumevangis?lang=et_EE või enne etenduse algust kohapeal.
Patrick naudib oma üksildast elu ja on äärmiselt üllatunud, kui metsiku lumetormi ajal tema uksele koputatakse. Sisse astub Judith, elurõõmust pakatav naine kõrvalkülast, kellel on üks kummaline palve… Patrick loodab, et ta lahkub varsti, aga ilm muutub üha hullemaks. Riigis kehtestatakse hädaolukord ja nad on sunnitud mitmeks päevaks sama katuse alla jääma. Populaarne inglise autor Peter Quilter kirjutas näidendi „Lumevangis“ (Snowbound) 2020 esimese koroona lockdown’i ajal. See räägib kahest väga erinevast inimesest, kes peavad olude sunnil koos olema, ilma teineteist hulluks ajamata. Liigutav ja naljakas lugu lähedusest ja üksildusest, naerust ja pisaratest, lumest ja päikesest, pitsast ja veinist.
https://www.facebook.com/events/1036567564345263?active_tab=about

R, 26. jaanuar 18:00 – 21:00 Kogukonnaköök kutsub: Maitserännak Indiasse – veedaliku toitumise saladused. Rae Kultuurikeskuse kohvikus.
Rae Valla Kogukonnaköök kutsub maitserännakule India toidu ja kultuuri radadel.
Lisaks praktilisele toidukoolitusele saab kuulda palju põnevaid lugusid Indiast ja veedalikust kultuurist.
Koolituse käigus valmistame üheskoos kolmekäigulise pidusöögi.
Veedad on hinduismi vanim tekstikogum milles sisalduvaid printsiipe ja praktikaid toiduvalmistamise ning toitumise kohta üldisemalt tuleb tutvustama Lennart Eistre.
Lennart on autoriteetne veedalike tarkuste edasiandja, kogenud india toidu kokk ning koolitaja.
Toetab Coop Eesti!
Osalus 15€
Kohtade arv piiratud!
Vajalik eelregistreerimine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0MUFkqtsarXlURhdP2dQzFx6VXgYXJqMpF2sdGVY2wnz4ag/viewform

https://www.facebook.com/events/393575103061710/?ref=newsfeed

P, 28. jaanuar 12:00 – 14:30 Punutiste töötuba Rae Kultuurikeskuses.
Suurepärane võimalus õppida nii lihtsamaid kui ka keerukamaid punutisi. Saab soenguinspiratsiooni- kuidas koos punutistega teostada kaunis soeng. Koolitusele ootame osalema igaüht, kellel varasem kokkupuude punutiste tegemisel puudub, aga huvi selle valdkonna vastu on suur. Samuti sobib koolitus neile, kes sooviksid oma igapäevaseid punumisharjumusi ja -oskusi täiendada.
Koolitusele võta kaasa oma juuksemodell või harjutuspea. Kammid, klambrid, juuksekummid on koolitusel kohapeal olemas.
Asukoht: Aruküla tee 9, 75301 Jüri, Rae vald, Harjumaa, Rae Kultuurikeskuses, harjutussaalis.
Kestvus: 2,5 tundi
Hind: 29 eur
Osalemiskohtade arv on piiratud.
Kui soovite koolitusel osaleda, kirjutada osalemisoov ja lisa märksõna “Punutiste töötuba Jüri” meiliaadressile: ilonahanni@gmail.com
Koolitaja: Ilona Hanni
https://www.facebook.com/events/s/punutiste-tootuba-juri/944845873666385/?mibextid=9l3rBW