kellele ma naeratan

Jõulukuu on kohe nurga tagant paistmas ja nagu tellitult on kohale jõudnud ka ilus talveilm. Alanud nädalal kutsub Rae Kultuurikeskus osa saama järgmistest sündmustest:

T, 14. november 18:00 – N, 14. detsember 18:00 Santa Zukkeri maalinäitus Rae Koolimajas, Vaskjalas. TASUTA
Maalikunstniku loometeekonnaga saab lähemalt tutvuda tema kodulehel: https://santazukker.wixsite.com/website
“Vastukaja” maali- ja luuleraamatu sünnilooga saab lähemalt tutvuda siin: https://rahvaraamat.ee/p/vastukaja/1838808/et…
Kunstinäitus jääb avatuks kuni 14.12.2023.
https://www.facebook.com/events/1098573284460017?ref=newsfeed

T, 28. november 18:00 – 19:15 Teisipäevane KINOKLUBI “Kellele ma naeratan?” Rae Kultuurikeskuses. PILET 5/6€
Noor naine Mari seisab silmitsi viimases staadiumis vähiga ning samal ajal peab tulist võitlust oma laste hooldusõiguse eest, tõestamaks, et ka haigena on ta oma lastele täisväärtuslik ema. Selle kõige keskel on naise 12-aastane poeg Oliver, kes püüab kõige kiuste jääda rõõmsameelseks ja vapraks, olles igal sammul emale toeks. Mari valmistab tundlikul ja targal moel Oliveri enda surmaks ette, annab juhiseid eluks ja lohutust, kuis peale Mari surma nad omavahel siiski edasi saavad suhelda. Kui see päev saabub, jätkab Oliver emaga oma elu jagamist.
Eeva Mägi dokumentaalfilm “Kellele ma naeratan?” räägib ema armastuse tugevusest ja võitlusest viimse hingetõmbeni oma laste eest. See on film ühe noore poisi üleskasvamisest sügavate ja tagasipöördumatute muutuste keskel, otsides oma viisi leinamiseks, maailma mõistmiseks.
Filmi režissöör ja stsenarist on Eeva Mägi, stsenaariumi kaasautoriks filmi peategelane Oliver Cypriano, kes ühtlasi täidab filmis ka jutustaja rolli. Filmi operaator on Sten-Johan Lill, montaažirežissöör Kersti Miilen, helilooja Tanel Kadalipp, helirežissöör Ranno Tislar, kujundaja Allan Appelberg, kaasprodutsent Dora Nedeczky, produtsent Kristofer Piir. Filmi toodeti filmistuudios Allfilm ning tootmist on rahastanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.
https://www.facebook.com/events/689007179857399/?active_tab=about

R, 1. detsember 16:30 – 20:00 COPPER LEG OPEN DOORS: LAURI LEST, Vaskjala Loomeresidentuuris, Rae Koolimajas. TASUTA
Reedel, 1. detsembril astub teie ette Vaskjala resident, muusik ning kunstnik Lauri Lest. Tema elektroonilise muusika live-kontserdil tuleb esitusele nii värsket ja veel avaldamata kui ka vanemat materjali. Kuulda saab residentuuri ajal salvestatud helidest komponeeritud helimaastikke ning kohalikest legendidest inspireeritud muusikat.
Lauri Lest on muusik ning heli- ja performance’i-kunstnik. Muusikuna loob ja esitab ta atmosfäärilist elektroonilist muusikat ning on avaldanud kaks stuudioalbumit: ”Duality” (2020) ja “Affect/Reflect” (2022), ning muusikavideo singlile “Moulded” (2021). Ta on muuhulgas esinenud moeshow-l XVII Disainiöö & DiMa avapauk (2022), KUMU-s Kaarel Kurismaa näitusel “Kollase valguse orkester” (2018), Kukemuru Ambient festivalil (2019) ja KÕU elektroonilise muusika festivalil (2019). Lauri kui kunstniku peamisteks töövahenditeks on leidesemed, vibratsioonikõlarid ning heli- ja videotöötlustarkvara. Tema loomingut iseloomustab melanhoolsus, seisundilisus ja eksperimentaalsus, tihtipeale ka huumor. Aastal 2023 lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni eriala.
https://laurilest.com/
https://soundcloud.com/laurilest
https://www.youtube.com/@laurilest
https://www.instagram.com/laurilest/
https://www.facebook.com/LauriLestMusic
NB! Buss 135A väljub Balti jaamast kell 15.40!!!
https://www.facebook.com/events/355478630405795?active_tab=about

P, 3. detsember 16:00 – 18:00 Tule ja süüta koos meiega esimene advendiküünal! Segakoor Heliand kontsert Jüri kirikus. TASUTA
Jõuluhõng on õhus ja me kutsume sind osa saama imelisest hetkest Jüri kirikus! Liitu meiega pühapäeval, 3. detsembril kell 16.00, kui süütame üheskoos esimese advendiküünla. See on aeg täis valgust, soojust ja jõulurõõmu!
Advendiküünla süütamisele järgneb segakoori Heliand kontsert, mis täidab kiriku kauni muusikaga. Ära jäta seda imelist hetke vahele!
https://www.facebook.com/events/1682573662252414?active_tab=about

Lisaks saab Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Platsis näha kuni neljapäevani, 30.novembrini Rae valla Draama- ja Loovuslaagri laste tehtud Kratti!