hakkame sättima

Jõulude ootus on hakanud tuure ülesse kerima ja alanud nädalal toob Rae Kultuurikeskus teieni järgmised sündmused:

L, 12. november 20:00 – P, 11. detsember 20:00 Sandra Jõgeva näitus “20 aastat hiljem – vol 2” Rae Kultuurikeskuse Kunsti Platz. TASUTA Näitus jääb ülesse 11.detsembrini.
Näitus “20 aastat hiljem” loob silla mineviku ja oleviku vahel ning tähistab autori loomingulist kulgemist maalikunstist multidistsiplinaarsele väljale. Sandra Jõgeva loomingut iseloomustabki eksperimentaalsus ning püüd raamidest välja murda — seda nii materiaalsel kui ka mõttelisel tasandil. Sandra Jõgevat võib pidada ilma liialdusteta Eesti kunstimaailma südametunnistuseks — ta on üks vähestest, kes julgeb oma kunstis puudutada teemasid, mida peetakse tabuks või mida on harjutud maha vaikima. Keskseteks märksõnadeks on ebavõrdsus, korruptsioon ja võimusuhted.
Jõgeva toob välja ausa tõe — kunstnik, kui loovisik on langenud praegu kehtivate hierarhiate põhja: temale jäävad kõikvõimalikest ressurssidest, mida jagatakse riiklikest vahenditest, vaid pudemed. Kunstnik peab tegema oma tööd kas tasuta või sümboolse tasu eest, olema vabakutselisena suure tõenäosusega ilma haigekassata. Samal ajal töötavad institutsioonides Eesti keskmise palga ja sotsiaalsete garantiidega inimesed, kellele läheb rõhuv enamus kunstile jagatavast rahast. Iroonilisel kombel täidab nende institutsioonide programme nende samade ühiskondlikult äärmiselt haavatavas olukorras olevatete kunstnike looming. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
https://www.facebook.com/events/661049025367056?active_tab=about
L, 3. detsember 17:00 – 18:30 Kontsert “Hakkame sättima!” Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Kahe koori kontsert – esinevad Konguta segakoor Lõuna-Eestist ja meie kohalik Patika külakoor!
Meeleolukas tunnike mitmekülgse muusikaga – midagi ilusat, midagi lõbusat, midagi ajatut, midagi talvist… Tule kuulama ja jõulukuusse sisse elama!
https://www.facebook.com/events/515853030214002?active_tab=about

P, 4. detsember 15:30 – 18:00 JÕULUPÄRJA MEISTERDAMISE TÖÖTUBA Rae Kultuurikeskuses.
Jõulupärja valmistamise töötuba. vajalik eelregistreerimine e-postile meelieelmaa@gmail.com . Kui on võimalus kaasa võtta oma oksad, siis minu poolt on töövahendid ja õpetus. Oksad on kõik igihaljad oksad ja neid võiks olla selline korralik poekoti täis. Kaunistusi ja paelu on ka, aga oma lemmikasju võib ka kaasa võtta. Kui soovite, et meie kogu materjali tooksime, siis on töötoa hind 30€. Palun oma soov broneerimisel ära märkida. Oma materjaliga töötoa hind 15€.
https://www.facebook.com/events/1133715550592233?active_tab=about

P, 4. detsember 19:00 – 21:00 Komöödiateater “Kui palju maksab MEES?” Rae Kultuurikeskuses. PILET 20/22 € saadaval Piletilevist või Piletimaailmast ja kohapeal.
Kui palju maksab mees?
Lõbus, aga ka põnev lugu sellest, kuidas mees seisab valiku ees: kumba naist eelistada, kui mõlemad kallid on?
Kuid siis teeb üks neist pakkumise, mis paistab algul skandaalne, aga millest on raske ära öelda. Ja lahenduse saab ka küsimus, kui palju siis maksab üks mees.
Aga kas naine saab teda üldse
endale osta ja mida mees ise sellest kõigest arvab?
Kuidas ta sellest olukorrast välja vingerdab, seda näete juba etendusel. Kes viimasena naerab, naerab paremini, aga kõige viimasena naerab muidugi
publik.
Komöödiateatri lavastuses mängivad Juss Haasma, Marika Korolev ja Karmel Naudre.

https://www.facebook.com/events/489881776479769/?ref=newsfeed