Kevad tüürib sirgelt suve suunas ja alanud nädalal vahetub Naljakuu (tuntud ka Jürikuuna) Mahlakuu vastu. Kultuurinädal kutsub osa saama järgnevatest sündmustest:

R, 26. aprill 18:00 – 21:00 Alexei Gordini näitus „Kultuurimaja“ Rae Kultuurikeskuse Kunsti Platsis. TASUTA
Alexei Gordini uus näitus „Kultuurimaja“ uurib kuidas toimub kultuuri tarbimine ja millistel viisidel me suhestume kultuuriga, millised ootused on seotud selle sõnaga ja kuidas seda keerulist mõistet defineerib ühe kunstniku enese iroonia kaudu. Sõna „kultuur“ on üks kõige levinud sõna aga mis täpselt selle taga seisab, võib olla keeruline vastata. Kui avada sõnastiku siis esmane seletus on järgmine: “Kultuur on inimühiskonda iseloomustav tegevus, inimtegevus, inimese loodu, mis eristub kogu loodusest kui sellest, mis pole inimeste loodud.” Põhimõtteliselt kõik on kultuur ja kultuur on kõik. Mis eristub inimesi teisi maakeral elavatest liikidest on tahe mõjutada ja kujundada reaalsust oma ettekujutiste järgi, võidelda looduse kaootilisust ning timmida looduslikud protsesse teatud korrasolekule. Tuleb välja et mingis mõttes kultuur on kord.
Uus fotoseeria „Kultuurimajad“ mis on loodud spetsiaalselt näituse jaoks dokumenteerib igal pool Eestis unarusse jäänud mahajäetud kultuurimaju. Need on kultuuriehitised mida loodus võtab samm sammu järel tagasi pärast seda, kui kultuuri tarbimine ühiskonnas on drastiliselt muutunud. See kord mis eksisteeris aastaid tagasi enam ei toimi. Ühest otsast on kõikjal olev urbanisatsioon tühjendas kauged külakohad, teisest tuli internett mis võimaldas olla ühendatud globaalse kultuuriga ilma seda et peab kuhugi teatud majja minna. Autor märkab, et tema isiknäitusi Tallinnas külastab keskmisel 300-400 inimesi kuu jooksul ning Instagramis
samast näitusest pilte näeb keskmisel 1200-1500 inimesi kuus. Siin kerkib küsimus, kas tänapäeva kultuur üldse vajab füüsilist ruumi? Mahajäetud kultuurimajade fotodega koos on eksponeeritud ka autori poolt kogutud Delfi ja Postimehe kommentaarid kus anonüümsed kasutajad jagavad omad mõtted sellest mis on kultuur ja mis moel nad oleksid seda nõus tarbida. Huvitav, et nende arusaam kultuurist on väga erinev sellest, mida kultuuriloojad ise tavaliselt sellest mõtlevad.
Näitusel on eksponeeritud ka 2017-2023 aastatest autori maalid mis omapärasel grotesksel moel edastavad tema tundeid ja mõtteid kaasaegsest kunstist, kapitalismist, ning kunstniku ja institutsiooni vahelist keerulist suhetest. Maalid võib käsitleda nagu tasapinnalist situatsionismi kus tegelased silmitsevad absurdsetega olukordadega ning üritavad leida väljapääsu juurdunud ja kivistunud süsteemidest. Teoste grotesksus liigub privaatsusest globaalsuse poole, kus lähtepunktiks on autori sisekaemus, mis viib sotsiaalmeedia, interneti ja massikultuuri vahel toimuvate laiemate protsesside poole. Enamasti on maalide viideteks sotsiaalmeedia kaudu leitud fotod, aga ka pildid isiklikest arhiividest, mis on saanud lühikeste tabavate fraasidega uue tähenduse.
Aastal 2024 tähistame Eesti kultuurilist mitmekesisust – meie kogukondade ja rahvaste omapärasid, mis loovad meie kultuuririkkuse.
Näitus jääb avatuks ma lõpuni, toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tanker!
https://www.facebook.com/events/1189631035356150?active_tab=about

E, 29. aprill 11:00 – 15:00 Rae Kultuurikeskuse doonoripäev! Rae Kultuurikeskuses.
Hea Rae valla inimene!
Tule veredoonoriks 29. aprillil kell 11-15 Rae Kultuurikeskuse doonoripäevale.
Võta kaasa rõõmus meel, tipp-topp tervis, isikut tõendav dokument ja tule kingi kellelegi elu!
Sobid doonoriks, kui oled:
• 18-60 aastane
• kehakaaluga üle 50 kg
• terve, puhanud ja söönud
Võimalusel palume eelnevalt aeg ette broneerida ja terviseküsimustik täita https://edoonor.ee
eDoonori portaalis on küsimustiku täitmiseks vajalik eelnevalt vereloovutuseks aeg broneerida. Täidetud terviseküsimustik kehtib 7 päeva.
NB! Vereloovutamise päeval ei ole võimalik aega broneerida ega küsimustikku täita. Palume broneerida vähemalt üks päev enne soovitud aega. Samal päeval saab aega broneerimata küsimustikku täita kohapeal.
https://www.facebook.com/events/1099728154502889?active_tab=about

K, 1. mai 10:00 – 16:00 Kevadised talgud Rae Koolimaja ümbruses! Rae Koolimaja, Ussiaugu tee, Vaskjala.
Tere kõigile Vaskjala küla elanikele ja sõpradele!
1. mail ootame Teid kõiki suurtele kevadistele talgutele, mis toimuvad Rae Koolimaja juures. Kell 10.00 algavale talgupäeva korraldavad Vaskjala külaselts ja Rae Kultuurikeskus. Ole kohal ja aita meil muuta Rae Koolimaja ümbrus veelgi kaunimaks paigaks!
Üheskoos teeme erinevaid aiandustöid, et meie Rae Koolimaja ümbrus oleks õitsev ja ilus.
Võta kaasa oma reha ja hea tuju ning aita kaasa talgutöödel!
Pärast töötegemist saame nautida maitsvat toitu, mille valmistab meie tubli Rae valla kogukonnaköögi eestvedaja Urmet Haas. Tule ja veeda koos meiega meeldiv ja tegus päev! Ootame sind ja su perega liituma! Talgud on suurepärane võimalus koos midagi ära teha ja samal ajal nauditavalt aega veeta.
Tööd jagub ja rõõmu ka, kohtumiseni talgutel!
Palun märkige end osalejaks, et saaksime arvestada toidu koguse ja muude korralduslike küsimustega – vaskjalakyla@gmail.com

R, 3. mai 18:00 – 21:00 HARJUMAA MOTOHOOAJA AVAMINE 2024 Kurna park, Respo haagiste parkla (Õlleköögi tee 2) TASUTA
WIMA Estonia kutsub Harjumaa motohooaja avamisele!
Kogunemine: 18:00
Avasõit: 18:15 Tangi paak!
Pärast avasõitu ootab meid muusika, hea seltskond ja võimalus keha kinnitada.
Sündmust korraldab WIMA Estoniast Gerli Lehe,
Sündmust toetab Rae Kultuurikeskus ja Respo Haagised AS
https://www.facebook.com/events/352507610664319?ref=newsfeed

R, 3. mai 19:00 – 20:30 Filmiõhtu „VARA KÜPS – Kuhu kadus Eesti mets?“ Rae Kultuurikeskuses. PILET 5/6€
Üritus toimub Rae valla keskkonnanädala raames (27.04 – 05.05)
“Vara küps” toob esmakordselt kaamera ette metsadebatis osalenud metsatööstuse, Riigimetsa majandamise keskuse ja loodusteadlased, et saada selgust, mis Eesti metsaga on toimunud ning millise pärandi jätame järeltulevastele põlvedele tulevikus. Enam kui 60nes Eesti eri paigas üles võetud loodusfilm avab vaatajale Eesti metsade hetkeseisu ning näitab kuidas poliitilised otsused on meie ühise vara kasutamist mõjutanud.
Film pakub lahendusi, et debati ummikseisust välja liikuda ning suunab tähelepanu teravikele, mis metsasõja infomüras on mattunud juhitud kommunikatsiooni sõnumite alla. Aga tõstatab ka küsimuse, kuidas metsasõja algusajast vahetunud üheksa valitsust on jätkuva passiivsusega riigi vara, metsaga, hoolimatult ringi käinud.
“Vara küps” loodusfilmina on meie aja peegeldus, mis meid eestlasi kui metsarahvast halastamatult portreteerib.
https://www.facebook.com/events/809864644304486?active_tab=about