savusanna sõsarad

“Teil on selg valge! Vaata, siga lendab! Kuule, sul on pükstes auk! Aprill!”
Aprill on teadupärast naljakuu, siiski, et elus valitseks tasakaal, pakub Rae Kultuurikeskus alanud nädalal sündmusi, mis puudutavad kogu emotsioonide paletti.

E, 3. aprill 19:00 – 20:30 Hea teo kontsert Peetri koolis, Pargi tee 6. TASUTA
RAE KAMMERKOOR, DIRIGENDID: Ingrid Orumaa, Brenda Pärtel
SOLISTID: Helen Kübar, Jürgen Mikk
KAVAS: Ester Mägi, Urmas Sisask, Karin Tuul, Arvo Pärt, Brenda Pärtel, Pärt Uusberg, Erkki-Sven Tüür, Veljo Tormis, Felix Mendelssohn, Ola Gjeilo
Kohapeal on võimalik teha annetus sularahas!
Toeta Rae Kammerkoori osalemist 2023. aasta väliskonkursil Voices for Peace – International Choir Festival Itaalias. Oleme südamest tänulikud iga toetuse eest, mis aitab eesti heliloojate loomingut viia kaugemale ja annab võimaluse meie kooril ennast proovile panna rahvusvahelisel tasemel.
Meie ettevõtmisi saad toetada ka tehes ülekande NOODIJOON MTÜ EE021010220225721222 (oleme tulu-maksusoodustusega MTU).

https://www.facebook.com/events/3438126999844573

T, 4. aprill 11:00 – 12:00 Viljandi laste- ja noorteteater REKY “EESTI MUINASJUTUD” Rae Kultuurikeskuses. PILET 10€ (Rae Kultuurikeskuses kohapeal ja arveldame sularahas)
Meil kõigil on oma lemmikumuinasjutud lapsepõlvest, mida mäletame ka siis kui oleme juba suured. Meie Eestlaste muinaslugudel on meie kasvamisel oluline roll.
Just praegusel ajal on meie endi lood eriti südamelähedaseks muutunud.
Nüüd jõuavad meile lapsepõlvest armsaks saanud Eesti muinslood ka meie tänaste laste ette .
Teatri 40.hooajal kesk kõige külmemat põhjamaa talve on just õige aeg rännata muinasjuttude suvisesse maailma.
Etenduse idee ja lavastus: Kadri Paldra
Etenduse pikkus: 50 minutit
https://www.facebook.com/events/931000331370322?active_tab=about

T, 4. aprill 18:00 – 19:30 Teisipäevane väärtfilm “Üks ilus hommik” Rae Kultuurikeskuse kohvikus. PILET 4/5€
Noor naine Sandra elab koos oma isa ja 8-aastase tütrega. Isal on raske neuroloogiline haigus ning Sandra peab hakkama raske südamega isale hooldekodu otsima. Samal ajal satub naine suhtesse mehega, kes omakorda on juba suhtes.
Kaasahaarav romantiline draama ühe perekonna elu keerdkäikudest, mille peaosas võluv Léa Seydoux (“Minu abikaasa lugu”, “007: Spectre”, “Adele’i elu”).
https://www.facebook.com/events/1171369460243102?active_tab=about

R, 7. aprill 19:00 – 20:30 Film “Savvusanna sõsarad” Rae Kultuurikeskuses. PILET 4/5€
Eesti esimese dokumentaalfilmina maineka Sundance´i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud „Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne portreefilm naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. „Savvusanna sõsarad“ tutvustab ka Lõuna-Eesti suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints. Produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti), kaasprodutsendid on Juliette Cazanave (Kepler22 Productions, Prantsusmaa), Hlín Jóhannesdóttir (Ursus Parvus Island) ja Eero Talvistu † (Eesti). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerijad Hendrik Mägar, Tushar Prakash, Qutaiba Barhamji, Martin Männik ja Anna Hints. Heli salvestas Tanel Kadalipp ja Patrick McGinley. Helirežissöör on Huldar Freyr Arnarson ning heliloojad Edvard Egilsson ja ansambel EETER (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann).
Alla 12 a. mittesoovitatav
https://www.facebook.com/events/918694386038838?active_tab=about

L, 8. aprill 19:00 – 21:00 Karakter teater “Rootsi onu ehk ka vaesed naeravad” Rae Kultuurikeskuses. PILET 15€ (Piletilevis ja kohapeal)
Kodumaise näitekirjaniku lugu räägib meile 90ndate värvikast maaelust. Läbi tervendavad huumori lahatakse tolleaja raskusi ning rõõme. Sündmustiku käivitab Rootsist kodumaale saabunud onu, kes on raudse eesriide taga viibinud 50 aastat. Tema kodusolekust saab alguse eestlaste avanemine ning vaba liikumine maailmas.
Virve Osila on eesti luuletaja ja näitekirjanik, kes elab Virumaal. Virve Osila on pälvinud Valgetähe medaliklassi teenetemärgi, Salme Ekbaumi ja Minni Nurme koduluulepreemia (kodumaa teema käsitlemisel eest), A. H. Tammsaare nimeline kirjanduspreemia ja Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia.
Autor Virve Osila
Lavastaja Aavo Soots
Heli/valgus Mardo Leikman
Plakat Toomas Alte
Osades: Ille Limberg, Heiki Veermets, Tanja Zalite, Hannes Tiinas, Tuuli Puust, Kaido Piiroja.
https://www.facebook.com/events/1921727951507823?active_tab=about

P, 9. aprill 17:00 – 19:00 MINIDISCO lastele Rae Kultuurikeskuses. PILETI HIND:
Sissepääs eelregistreerimisega: 7€, kohapeal: 8€.
TASUTA pilet: Beebidele ja lapsevanematele
Maksmine toimub kohapeal ja SULARAHAS!
Ootame väikeseid tantsuhuvilisi 09. aprillil Rae Kultuurikeskusesse minidiscole. Tule koos ema, isa, õe, venna, vanavanemate või sõbraga ja tähistame üheskoos ühe vahva peo!
Vanuserühm: 0-9 aastased lapsed, pidu algab 17:00 ja lõppeb 19:00
Programm sisaldab: Kohtumist erikülalisega * videodiscot * zumba tantsu * õhkbatuudil hüppamist * kingitust * tätoveeringut. Maitsvaid suupisteid pakub VILDIVILLA
BEEBINURK – Imikutele on olemas koos mänguasjadega väike nurgake, kus nad saavad mõnusalt aega veeta.
https://www.facebook.com/events/749425676811809/?ref=newsfeed