memmetaadinovember

Usupuhastuspüha ehk Halloween on alanud nädalal ehk suurim sündmus neile, kes peavad lugu sellest peamiselt Ameerika mandrilt alguse saanud kombest. Tähistatakse seda 31.oktoobril vastu 1.novembrit ja mingeid ühiseid jooni võib leida meie kadri- või mardipäeva tähistamisega. Rae Kultuurikeskus kõrvitsaid ei lõigu ega usuliste talitustega ei tegele, meie religioon on Eesti kultuur ja kõik selle avaldumise vormid. Sestap kutsume alanud nädalal osa saama järgmistest sündmustest:

P, 15. oktoober 18:00 – P, 19. november 23:00 Marko Toomast fotonäitus Rae Kunsti Platsis, Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Marko Toomast on sündinud 1970. aastal Pärnus. Ta on õppinud fotograafiat nii Gamleby fotograafiakoolis kui ka Rootsis Academia Valandis. Marko on aastaid töötanud fotoassistendina tunnustatud Rootsi fotograafide Elisabeth Ohlson-Wallini ja Christer Janssoni stuudiotes. Toomastit paelub fotograafia, selle mitmekesisus ja võimalus läheneda fotograafiale kui žanrile väga erinevate lähenemiste ja vaatenurkade kaudu. Toomast ise läheneb fotograafiale kui mängule ning eksperimenteerimine on selles protsessis kesksel kohal. Samuti peab ta huvitavaks tehnoloogia kaasamist loomeprotsessi.
Käesolev näitus on tagasivaade Marko Toomasti viimase viie aasta loomingule.
Näitus jääb avatuks novembri keskpaigani!
Toetavad Eesti Kultuurkapital, Tanker Brewery ja Atla Distillery
https://www.facebook.com/events/1918202821895101?active_tab=about

K, 18. oktoober 18:00 – K, 15. november 20:30 Näitus “Seeria” Vaida raamatukogus. TASUTA
Näitusel “Seeria” osalevad oma töödega EKA vilistlased Pavel Dodatko, Johanna Rannu, Marion Saarik, Rain Saarik, Marc Sauvageot ja Kristina Kuzemko. Näituse kuraator Ott Kattel. Kunst on kohal, ole Sinagi!
https://www.facebook.com/profile.php?id=100079662480974

R, 3. november 18:00 – 23:00 Vaskjala loomeresidentuuri avatud uste päev koos Oleksii Lupashkoga Rae Koolimajas. TASUTA
Odessast pärit muusik Oleksii Lupashko esitleb residentuuri jooksul tehtud helieksperimente.
Lupashko on muusik, kellel on 10-aastane kogemus erinevates eksperimentaalmuusika valdkondades. Tal on kõrgem muusikaline haridus (trummid, orkestri löökpillid). Viimastel aastatel on ta aktiivselt eksperimenteerinud elektroonilise muusikaga. Esinenud rahvusvahelistel avangardmuusika festivalidel. Nüüd mängib eksperimentaalelektroonika underground-bändides, millele on lisatud akustilisi instrumente. Lupashko on loonud ja produtseerinud ainsa audiovisuaalse etenduse Ukrainas, kus kasutati vedelat valgusshow’d ja glitch-mikserit.
Vaskjala residentuuri jooksul on Oleksii Lupashko eksperimenteerinud erinevate traditsiooniliste puhkpillidega, süntesaatoritega, no-input-mixeriga ja feedbackidega.
https://www.facebook.com/events/204788362641822/?ref=newsfeed

P, 5. november 14:00 – 16:00 Memme-Taadi klubi Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Suur uudis kõigile nostalgiahõngu austajatele! Tule 5. oktoobril kell 14.00 Rae Kultuurikeskusesse ja liitu Memme-Taadi klubiga Nostalgia Pühapäeval. See saab olema tõeline ajamasin minevikku!
Sul on võimalus riietuda nostalgiahõngulisse stiili – sest meie kogunemine saab olema täis vanade aegade võlu. Äkki toob keegi oma vanaisa-vanaema riidekapis peitu jäänud aardeid?
Aga oota, siin on veel üks suurepärane uudis! Meil on ka üllatuskülaline! Kes see küll olla võiks?
Kui su hing igatseb sooja kohvi või tervislikku teed, siis meie mõtleme sellele ka. Kohvimasin töötab täistuuridel ja teepotid on soojas – sest me tahame, et kõik tunneksid end koduselt ja mõnusalt.
Kui sul tekib küsimusi või vajad lisainfot, võta ühendust Maie Vahli (5645 0411) või Virve Sepaga (5551 5736). Oleme siin, et sind aidata!
https://www.facebook.com/events/1073449827164201?active_tab=about