dagmar loeng pilt

Kevadine päike on toonud meie ellu uut hingamist, nädalavahetustel kohtab juba päris palju usinaid aiakultuurnike, kes valmistavad ette peenraid kevadiseks külviks ning märgatud on ka mitmeid talvitusreisilt tagasi pöörduvaid linnuparvi. Olukord koroonarindel on samuti keeranud paremuse suunas ja leevendatud mitmeid suuremaid piiranguid nagu koroonapassi ja nüüd ka maskikohustuse osas. Lootus uute ja vanade sõpradega tihedamini kohtuda on tugev, miks mitte kunstinäitusel, teatrietendusel või mõnel kenal kevadkontsertil see kohe ka teoks teha?
Rae Kultuurikeskus kutsub alanud nädalal osa saama järgmistest sündmustest:

N, 10. märts 12:00 – P, 1. mai 19:00, Telliskivi Loomelinnak, Näitus “Välivaated“. TASUTA
Näitus “Välivaated” on valik Rae vallas asuva Vaskjala Loomeresidentuuri külastanud rahvusvaheliste kunstnike töödest. Teoste läbivaks jooneks on kohalikus maastikus – nii kultuurilises, esemelises kui territoriaalses – kohatud vaated, nihked ja kogemused.
“Näitusel on väljas erinevates tehnikates teostatud kuue rahvusvahelise kunstniku mustvalged fotod, mis eksperimenteerivad nii realistlike kui sürrealistlike kujundikeelega. Mitmete seeriate puhul on tunda julget katsetamist nii visuaalsete perspektiivide kui enda aretatud tehnikate raames,” ütleb väljapaneku koostaja Bianka Soe.
Näitusel on esindatud Robert Atwateri (Ameerika Ühendriigid), Allison Robertsi (Ameerika Ühendriikid), Valentina Gonzáleze (Kolumbia), Tamar Lewinsohni (Iisrael), Anita Gratzeri (Austria) ja Tim Sullivani (Suurbritannia) teosed.
https://www.facebook.com/events/3067918890126289/?ref=newsfeed

T, 5. aprill 18:00 – 20:00, Rae Kultuurikeskuses Dagmar Narussoni loeng Avatud dialoog kogukonnas. TASUTA. Dagmar Narusson on Avatud Dialoogi praktik ja koolitaja, suhtlemistreener, TÜ kogukonnatöö ja sotsiaalse innovatsiooni õppejõud. Teemad:
*kogukonna kaasamine
*kogukonna ühtekuuluvus
*kogukonna tunne
*kogukonna traditsioonid
Info ja registreerimine kultuur@rae.ee
https://www.facebook.com/events/659398275267859/?active_tab=about

K, 6. aprill 18:00 – T, 3. mai 20:00, Rae Kultuurikeskuse Rae Kunsti Plats, Natalia Kondratenko fotonäitus “Häll ja haud” TASUTA
Natalia Kondratenko on sündinud 1989. aastal Domodedovos, Venemaal. Õppinud Rodtšenko kunstikoolis videokunsti ja Moskva Mossoveti polütehnilises kõrgkoolis fotograafiat. Elab Tallinnas, Eestis. Natalia kasutab sagedasti isiklikke esemeid, erinevaid tehnikaid ja materjale loomaks libadokumentaalseid autoportreesid. Kõige sagedasem teema on duaalsus (näiteks inimene kui looduse loodu ja ühiskonna ning tehnoloogia poolt vormitud olendi kahesus), uue mütoloogia kujunemine, moodsa suhe iidsega, tehnoloogia suhe maagiaga.
Näitus jääb avatuks mai alguseni, toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tanker.
https://www.facebook.com/events/669649727574480?active_tab=about

R, 8. aprill 19:00 – 23:59, Tankeri Vabrikupoes, Tanker Õlu & Vinüülid, DJ HEIDY PURGA. Tanker Õlu & Vinüülid erutab maitse- ja kuulmismeeli Tanker pruulikojas toimuva muusikaõhtuga!
Loomulikult saab maitsta ka kõiki muid Tankeri purgi, pudeli ja vaadiõllesid. TASUTA
https://www.facebook.com/events/386476973299367

L, 9. aprill 16:00 – 17:30, Rae Kultuurikeskuses, Film “Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu” PILET 4/5€
Elu hammasrataste vahele jäänud noor automehaanik Kiik saab ühel päeval teada, et tema tüdruksõbra süda on uue noormehe poolt võidetud. Hingevalust vabanemiseks otsustab Kiik koos filmitegijast parima sõbraga sõita riigi teise otsa, et maha raiuda igavese armastuse puu. Teekond müstilise puuni kujuneb aga okkaliseks, endassevaatavaks ja kriminaalseks.
“Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu” on huumoriga vürtsitatud debüütmängufilm Eesti uue põlvkonna filmitegijate Meel Paliale ja Urmet Piilingu poolt.
Osades: Urmet Piiling, Herman Pihlak, Marko Matvere, Andrus Vaarik, Jan Uuspõld, Egon Nuter, Mihkel Raud, Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik, Pirte Laura Lember, Toomas Tross, Valter Uusberg, Raivo Hein
https://www.facebook.com/events/498017088690736?active_tab=about