Märgatud on kuldnokki, luikede saabumist ja loodus ilmutab kõikvõimalike rahutu ärkamise tundemärke. Alanud nädalal tähistame ka naistepäeva!

L 24.02 – T 26.03 Rae Valla Fotokonkurss 2023 parimate tööde näitus, Rae Kultuurikeskuse galeriis. TASUTA
Rae valla fotokonkursil 2023 osales 39 vallaelanikku, kes esitasid neljas kategoorias kokku 163 fotot. Kõige rohkem, 58 fotot esitati kategoorias Loodus.
Žürii koosseisus Tõnu Talivee (Nukufilmi operaator ja restauraator, harrastusfotograaf), Triinu Tapver (hobifotograaf), Ott Kattel (fotokunstnik) ja Kai Lasn (hobipiltnik) koostasid oma edetabelid, mille summeerimisel selgus igas kategoorias kolm auhinnalist kohta.
Kõige üksmeelsem oli žürii kategoorias Rae vald esikoha saanud foto osas – seda pilti hindasid kõik neli liiget väga kõrgelt ja see kogus konkurentsitult suurima arvu punkte. Muus osas nii suurt üksmeelt ei olnud, mistõttu punkte said paljud esitatud pildid, aga kategooriate esikolmikutesse mahtus neid siiski kokku just 12. Žüriiliikmetel oli ka võimalus nimetada omal äranägemisel mõned tööd, mis neil erinevatel põhjustel silma jäid.
12 võidutööd ja žüriiliikmete poolt äramainitud 7 tööd on kõigile vaatamiseks üleval fotonäitusel Rae Kultuurikeskuse fuajees kuni 26. märtsini.

K, 6. märts 19:00 – 20:30 Andres Karjuse loeng tehisintellektist Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
6. märtsil kell 19.00 kutsub Rae Kultuurikeskuse kogukonnakadeemia Sind Andrses Karjuse tehisintellekti loengule!
Andres Karjus on multidistsiplinaarne teadlane, taustaga keeleteaduses (Edinburghi Ülikool, Tartu Ülikool) ja tehisintellektis (Leuveni Ülikool). Tema teadustöö keskendub keele, meedia ja kultuuri uurimisele, iseäranis mis puudutab muutusi ajas ja neid muutusi suunavaid evolutsioonilisi protsesse. Oma töös kasutab ta meetodeid masinõppest ja statistikast kognitiivsete eksperimentideni. Lisaks akadeemilisele tööle toimib Andres ka koolitaja ja konsultandina digioskuste ja tehisintellekti alal.
Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.
https://www.facebook.com/events/3708781149406211?active_tab=about

N, 7. märts 18:00 – 21:00 Sushikoolitus Rae Kultuurikeskuses. Osalus 35€.
Nigiri, gunkani, futomaki?
Kui päris täpselt ei tea, mis selliste põnevate nimede taga peidus, aga sushimaailm pakub sulle huvi, siis selle praktilise koolituse käigus saad ülevaate nii sushi ajaloost kui ka sushi valmistamise protsessist.
SushiSan koolitaja ja raamatu “Sushi. Riisist rullini” autor Toomas Lember tuleb jagama sushi valmistamise tarkust ja töönippe, et saaksid edaspidi oma peret ja sõpru kodustes tingimustes omavalmistatud sushiga üllatada.
Koolituse käigus saab enamlevinud sushiliike ise valmistada, süüa ja koju kaasagi võtta, ning vastuse saavad kõik sushialased küsimused, kuna koolitaja Toomas Lember on sushimaailmaga süvitsi tegelenud juba üle kahekümne aasta! Kohtade arv piiratud, vajalik eelregistreerimine:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSea1oyhg6T5y9bW7C-4Ow3sk7tBF5-VXvMbuPrWRO7esSExHw/viewform
https://www.facebook.com/events/730358588857284/?ref=newsfeed

R, 8. märts 20:00 – 23:00 NAISTEPÄEV koos Hendrik Sal-Salleriga Peetri kohvikus. Naised TASUTA/Mehed 15€ sularahas
NAISTEPÄEVA ERISÜNDMUS! Kohtume 8. märtsil kell 20.00 Peetri Kohvikus, kus astub üles Hendrik Sal-Saller! Pärast kontserti ootab Teid peoõhtu, kus DJ Classix (Siim Orav ja Oskar Maasikas) keerutavad plaate. NAISTELE TASUTA sissepääs!
Meestele piletid saadaval kohapeal ainult 15€ (sularahas).
Tule koos sõbrannadega ja tähistame koos imelist naistepäeva!
Laudade broneerimiseks võtke ühendust Peetri Kohvikuga – https://www.facebook.com/kookjakohvik/
https://www.facebook.com/events/1841095239684297?active_tab=about

L, 9. märts 18:00 – 23:45 HARJUMAA ANSAMBLITE PÄEV 2024 Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Me teeme seda viiendat korda!!! MUUSIKAVIDEOT TAHAD?
Tule roki oma bändiga Harjumaa ansamblite päeva konkursil!
Rae Kultuurikeskus korraldab 09. märtsil, algusega kell 18.00 „Harjumaa ansamblite päeva“, mille eesmärk on tutvustada Harjumaal tegutsevaid bände. Üritus toimub viiendat aastat järjest ja annab publikule hea võimaluse nautida head uut kohaliku muusikat ning bändimeestele suurepärase võimaluse tutvuda üksteisega ja tutvustada oma värskeimat loomingut. Iga ansambel saab võimaluse esitada 3 kuni 5 lugu omal valikul (laval aega kokku 15. minutit). Parim bänd selgub publiku ja žürii ühisel otsusel, võitja saab auhinnaks muusikavideo! Osalema on oodatud kõik stiilid ja kooslused.
Korraldajad loodavad, et konkurss aitab populariseerida kultuurimajade juures bändi tegemist ning selle läbi mitmekesistada vaba aja veetmise võimalusi nii harrastajatele kui publikule.
Ansambleid, kes soovivad üritusel osaleda, palume sellest teada anda hiljemalt 01. märtsiks toomas@rae.ee
Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital ja TANKER
https://www.facebook.com/events/3520519408278407?active_tab=about

P, 10. märts 12:00 – 13:30 TSIRKUS Rae Kultuurikeskuses. PILET 10€
Tule koge maagiat ja imet tsirkuseetendusel, mis sulatab piirid tegelikkuse ja fantaasia vahel!
Kas oled valmis seikluseks, kus sa ise oled osa etendusest? Meie hämmastavas tsirkuses astub publik lavale koos artistidega, proovides kätt treeneri ja mustkunstnikuna!
Meie näituseprogrammis on uskumatud loomad: tuvid, kassid, koerad, kääbuskukk ja dekoratiivjänes! Lisaks ootavad sind akrobaadid, jalgratturid, žonglöörid, illusionistid ja klounid, kes viivad sind unustamatusse maailma täis naeru ja rõõmu!
See interaktiivne saade on täis üllatusi ja rõõmu, mis paneb särama ka kõige kogenumad noored vaatajad! Suundu teele “lapsepõlvemaale”, kus kohtud säravate artistidega, kes ei jäta sind hetkekski igavlema!
Lisainformatsioon:
Loomadega saab pildistada oma kaameraga – lisaks 2 eurot.
Pilet 10€ (kohapeal sularahas)
https://www.facebook.com/events/370361369100882?active_tab=about