ruitlase meistriklass

Valmistume, soojendame! Jõulueelne kultuuriprogramm toob alanud nädalal erinevat vaimukosutust, saab vaadata näitust, osaleda kohtumisel armastatud kirjanikuga, leida kohaliku käsitööd ja maitsvaid ampse jõululaadalt ning kuulata kena kontserti!

NB. Viimane nädal! L, 12. november 20:00 – P, 11. detsember 20:00 Sandra Jõgeva näitus “20 aastat hiljem – vol 2” Rae Kultuurikeskuse Kunsti Platz. TASUTA Näitus jääb ülesse 11.detsembrini.
Näitus “20 aastat hiljem” loob silla mineviku ja oleviku vahel ning tähistab autori loomingulist kulgemist maalikunstist multidistsiplinaarsele väljale. Sandra Jõgeva loomingut iseloomustabki eksperimentaalsus ning püüd raamidest välja murda — seda nii materiaalsel kui ka mõttelisel tasandil. Sandra Jõgevat võib pidada ilma liialdusteta Eesti kunstimaailma südametunnistuseks — ta on üks vähestest, kes julgeb oma kunstis puudutada teemasid, mida peetakse tabuks või mida on harjutud maha vaikima. Keskseteks märksõnadeks on ebavõrdsus, korruptsioon ja võimusuhted.
Jõgeva toob välja ausa tõe — kunstnik, kui loovisik on langenud praegu kehtivate hierarhiate põhja: temale jäävad kõikvõimalikest ressurssidest, mida jagatakse riiklikest vahenditest, vaid pudemed. Kunstnik peab tegema oma tööd kas tasuta või sümboolse tasu eest, olema vabakutselisena suure tõenäosusega ilma haigekassata. Samal ajal töötavad institutsioonides Eesti keskmise palga ja sotsiaalsete garantiidega inimesed, kellele läheb rõhuv enamus kunstile jagatavast rahast. Iroonilisel kombel täidab nende institutsioonide programme nende samade ühiskondlikult äärmiselt haavatavas olukorras olevatete kunstnike looming. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
https://www.facebook.com/events/661049025367056?active_tab=about

K, 7. detsember 18:30 – 20:00 Olavi Ruitlase luule meistriklass, Rae Kultuurikeskuses TASUTA
Luule nõuab süvenemist, vaikust ja mõtisklust samavõrd kui spontaansust ja mängu. Arvatakse, et inimene on täiesti inimlik ainult siis kui ta mängib. Tule ja naudi Olavi Ruitlase luule meistriklassi,
loovust, unikaalsust, mõttemänge ja lihtsalt üllata ennast!
Meistriklass toimub Rae Kultuurikeskuse kohvikus. Pakume kohvi, teed ja suupisteid!
Toetab Eesti Kultuurkapital
https://www.facebook.com/events/1770343916662864?active_tab=about

P, 11. detsember 11:00 – 16:00 Jõululaat, Jüri Keskväljakul (Jüri Tervisekeskuse ees)
Jõululaat on jõulueelne käsitöö, talukauba ja kodusaaduste laat, mida korraldab Rae Kultuurikeskus.
Veel jõuab valmistada koduseid hoidiseid ja laadakaupa, et sellega detsembrikuus valla rahvast rõõmustama ja kauplema tulla.
Kell 12.00-13.00 osaleb ka laadal Jõuluvana, kes kontrollib kas lastel luuletused ikka peas!
Laadale ootame eelkõige isevalmistatud käsitöötoodete, koduste hoidiste ning muu hea eestimaise talutoodangu pakkujaid. Müümine oma laudadega!!! Kui soovid laadale kauplema tulla, anna endast teada aadressil virve.sepp@rae.ee hiljemalt 07. detsembriks. Ära unusta teatada, mida soovid müüa ja kindlasti lisa ka enda kontaktid. Kauplemiseks koht TASUTA!
https://www.facebook.com/events/466652948866625?active_tab=about

P, 11. detsember 16:00 – 17:30 Rae valla koorid ja külalised Jüri Kirikus TASUTA
Rae valla Segakoor Heliand ja Patika Külakoor esinevad koos külalistega (Tallinna Tuletõrjeühingu segakoor Sõprus ning Pritsu Brass) kolmandal advendil Jüri Kirikus.
https://www.facebook.com/events/1109077206425599?active_tab=about