kukerpillid

Kukerpillid, Elgula, Sandra Jõgeva näitus ja Mare Tralla dokfilm – tundub, et alanud nädala kultuuriprogrammi mahuvad sõbralikult kokku nii küpsemas eas muusikalembelised mehed kui ka naiste õigustega laetud tugevad naised. Kutsume kõiki kultuurisõpru osa saama järgmistest sündmustest:

T, 8. november 18:00 – 20:00 Teisipäevane väärtfilm „Kukerpillide rapsoodia“ Rae Kultuurikeskuse kohvikus. PILET 4/5 EUR
Muusikaline dokumentaalfilm eesti rahva lemmikbändist Kukerpillid.
Rohke muusikaga film viib vaataja meeleolukale teekonnale koos Eesti vanima ja populaarseima ansambliga Kukerpillid. Kevadest sügiseni antakse hulk kontserte Eesti eri paigus ja õpitakse ära plaadijagu uusi, spetsiaalselt neile kirjutatud lugusid eesti heliloojatelt, et tähistada oma 50. juubelit enneolematu kontserdiga suures kontserdisaalis.
https://www.facebook.com/events/1436546800201945/

R, 11. november 19:00 – 22:45 Ühtelaulmine/tantsimine koos Jaan Elgulaga! Lagedi koolis, Kooli 18. TASUTA
Laulame koos tuntuid laule, pärast laulmist tants! Plaate keerutab DJ Jaan Elgula, avatud baar.
Ühislaulude link:
https://drive.google.com/file/d/1TUA94YG_-YSkRYUzQwTHKQCOv6p_fX6t/view?fbclid=IwAR1LP-0ABmhN5Jv9-65vHgSL9jrJuJmXUq3bEdnzFR7VOO-Q2KesSqvv7JA
Kui on huvi mingeid laule lisada juurde, mida ühiselt laulda, siis palun märku anda hiljemalt 09.11. kl 15.00-ks aadressil aivar@ilves.net
https://www.facebook.com/events/1234184943837251?active_tab=about

L, 12. november 20:00 – P, 11. detsember 20:00 Sandra Jõgeva näitus “20 aastat hiljem – vol 2” avamine Rae Kultuurikeskuse Kunsti Platz. TASUTA Näitus jääb ülesse 11.detsembrini.
Näitus “20 aastat hiljem” loob silla mineviku ja oleviku vahel ning tähistab autori loomingulist kulgemist maalikunstist multidistsiplinaarsele väljale. Sandra Jõgeva loomingut iseloomustabki eksperimentaalsus ning püüd raamidest välja murda — seda nii materiaalsel kui ka mõttelisel tasandil. Sandra Jõgevat võib pidada ilma liialdusteta Eesti kunstimaailma südametunnistuseks — ta on üks vähestest, kes julgeb oma kunstis puudutada teemasid, mida peetakse tabuks või mida on harjutud maha vaikima. Keskseteks märksõnadeks on ebavõrdsus, korruptsioon ja võimusuhted.
Jõgeva toob välja ausa tõe — kunstnik, kui loovisik on langenud praegu kehtivate hierarhiate põhja: temale jäävad kõikvõimalikest ressurssidest, mida jagatakse riiklikest vahenditest, vaid pudemed. Kunstnik peab tegema oma tööd kas tasuta või sümboolse tasu eest, olema vabakutselisena suure tõenäosusega ilma haigekassata. Samal ajal töötavad institutsioonides Eesti keskmise palga ja sotsiaalsete garantiidega inimesed, kellele läheb rõhuv enamus kunstile jagatavast rahast. Iroonilisel kombel täidab nende institutsioonide programme nende samade ühiskondlikult äärmiselt haavatavas olukorras olevatete kunstnike looming.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
https://www.facebook.com/events/661049025367056?active_tab=about

L, 12. november 20:30 – 21:30 Dokumentaalfilm “Mare Tralla saladus” Rae Kultuurikeskuse saalis. PILET 4/5 EUR
Rae Kultuurikeskusesse jõuab dokumentaalfilm kaasaegsest Eesti kunstnikust ja feministist Mare Trallast, kes alustas tormilistel 1990ndatel osana n-ö võitjate põlvkonnast. Tema karjääri algus oli täis skandaale ja kuulsust ning aastal 2019 oli ta pärast mitutkümmet aastat elu Londonis taas Eestis tähelepanu keskpunktis, kui otsustas panna paika kolleeg Marko Mäetamme ning tolle seksistlikuna mõjuvad kunstiteosed.
2019. aasta on ka meie filmi alguspunkt. Me saame teada, et lisaks radikaalfeministiks olemisele on Mare Trallas peidus ema, õppejõud, käsitööline ja disainer ning kõigele lisaks on ta inimene, kes on väga noorest east alates pidanud endas hoidma üht väga intiimset ja äärmiselt tumedat saladust
Pärast filmi kohtumine portreefilmi “Mare Tralla saladus” autori Sandra Jõgevaga.
https://www.facebook.com/events/683101069773842?active_tab=about