Naljakuu algus on kevadiselt krutskeid täis, ühel päeval pakub juba suvisena tunduvat soojust ja kohe järgmisel istutab maa täis lund ning nõuab autoomanikelt talverehvide tagasi toomist. Ainuke vääramatu jõud, mille vastu ei saa ei valitsus ega emake loodus on Rae Kultuurikeskuse nädalaprogramm!

K, 27. märts 18:00 – T, 23. aprill 21:00 Vene kunstnike ühenduse Eestis “KEVADNÄITUS” Rae Kunsti Platsis, Rae Kultuurikeskuses. TASUTA
Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses) tähistatakse 27. märtsil kell 18.00 Eesti kultuurilist mitmekesisust, avades Vene Kunstnike Ühendus Eestis (VKÜE) KEVADNÄITUSE. See sündmus on osa Kultuuriministeeriumi algatatud teema-aastast, mis keskendub Eesti kogukondade ja rahvaste omapärale ning kultuuririkkusele, mis ühendab meid kõiki.
VKÜE on mittetulundusühing, kuhu kuuluvad Eestis elavad kunstnikud, skulptorid ja kunstiga seotud isikud erinevatest rahvustest ja kultuuritraditsioonidest. Ühenduse suhtluskeel on vene keel ning see loodi 1998. aastal Vene Haridus- ja Heategevusseltside Liidu algatusel. Praegu kuulub ühendusse 77 liiget üle Eesti erinevates piirkondades.
Näitusel on esindatud järgmiste kunstnike tööd: Daniel Kolpaktši, Alexander Semjonov, Žanna Golubtsova, Sergei Volotšajev, Vladimir Katšalski, Irina Božerjanova, Svea Lind, Vitali Sobolev, Anatoli Umerenkov, Olga Žarkova, Viktoria Vader, Jelena Keskyula, Marina Königsberg, Nikolai Ivanov, Stanislav Antipov, Sergei Minin, Inna Tjurikova, Galina Preobraženskaja, Aleksei Jastrebov, Tatjana Sonina, Danuta Lasnord, Vitali Makari, Ilja Ragozin, Lyudmilla Taylor ja Olga Loginova.
Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tanker Brewery, COOP ja Atla Distillery.
https://www.facebook.com/events/1094634641798547?active_tab=about

T, 9. aprill 17:00 – 18:30 Kogukonnakino Lagedi koolis – Felix ja peidetud varandus. PILET 5/4€
12-aastane Felix on veendunud, et ta isa, kes kahe aasta eest merel kadunuks jäi, on elus. Ta asub teele, kaaslasteks endine kalur Vana Tom, ühejalgne kleptomaanist papagoi Kräuks ja kass, kes käitub nagu koer. Teekond viib nad Musta Varju saarele, mille maa-alust salakogukonda juhib hindamatu varanduse haldur, suurushull Morgaa.
Dubleeritud Industrial Productions stuudios filmistuudio Estinfilm tellimusel. Tõlkija: Jaanus Jõekallas
Näitlejad: Jaanus Tepomees, Eduard Toman, Merit Männiste, Priit Öövel, Toomas Krall, Ellen Kilgas jt.
Dublaazhirezhissöör: Oleg Davidovich Produtsent: Mati Sepping
https://www.facebook.com/events/943391527230297

T, 9. aprill 19:00 – 21:00 Kogukonnakino Lagedi koolis – Mo Mamma. PILET 6/5€
Dokumentaalfilmide “Lembri Uudu” ja “Kellele ma naeratan?” režissööri Eeva Mägi esimene täispikk mängufilm “Mo Mamma” paitab lahkumisvalu, mis jääb maha neisse, kel tuleb olla saatja.
Filmi Eesti esilinastus toimus 20203. aasta PÖFFi programmis “Debüütfilmide võistlusprogramm”.
Ema (Karin) ja tütar (Mari) seisavad silmitsi Mamma kaotusega. Karinile on Mamma ema, aga Marile vanaema. Mõlemad elavad Mamma lahkumisvalu väga erinevalt teineteise peal välja, ent tingimusteta armastuses on kõik lubatud. Ema ja tütre läheduse ja teineteise mõistmise otsingute taustal on arhiivikaadrid Mammast, mis näitavad tema rahumeelset elutervet argielu. “Mo Mamma” on naiselikust absurdist pakatav eluliselt nukker hommaaž Mammale.
https://www.facebook.com/events/1118914549147334

T, 9. aprill 18:00 – 19:30 Filmiõhtu – Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas Rae Kultuurikeskuses. PILET 6/5€
Oblikate vahelt üle-eestiliseks heeroseks tõusnud Valdis naaseb kinodesse. Rasmus Merivoo („Kratt“) kultusfilmi „Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas“ kauaoodatud järg toob suurele ekraanile eestlaste südametesse tee leidnud leidnud alevi parimad pojad.
Filmis löövad kaasa Märt Avandi („Vehkleja“), Ott Sepp („Johannes Pääsukese tõeline elu“), Vallo Kirs („Klass“), Liisa Pulk („Ükssarvik“), Kaia Skoblov („Deemonid“), Tõnn Lamp („Tume paradiis“), Indrek Ojari („O2“), Ago Anderson („Suvitajad“), Marek Tammets („Kratt“), Indrek Taalmaa („Soo“), Merle Jääger („Johannes Pääsukese tõeline elu“) jpt.
“Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas” režissöör ja stsenarist on Rasmus Merivoo (“Kratt”), operaator Jako Krull (“Kratt”), monteerijad Rasmus Merivoo ja Kristin Kalamees (“Kratt”), kunstnik Krete Tarkmees (“Kratt”). Filmi produtsentideks on Tallifornia dünaamiline duo Tõnu Hiielaid (“Kratt”) ja Rain Rannu (“Kratt”)
Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia. Filmi valmimist toetas Eesti Filmi Instituut.
Film alla 14 keelatud!
https://www.facebook.com/events/381056474782737?active_tab=about

R, 12. aprill 19:00 – 22:00 Tantsuõhtu koos Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestriga Rae Kultuurikeskuses. PILET 15€ (sulas)
Naudime kevadet ja muusikat! Liitu meiega 12. aprillil kell 19.00 unustamatule tantsuõhtule, kus rütmid ja meloodiad sulavad kokku Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri ja Dance Team Royal’i tantsijate esituses! Piletid saadaval kohapeal ainult 15€ eest (sularahas).
Ära maga maha seda võimalust veeta õhtu täis muusikat ja tantse koos meiega!
https://www.facebook.com/events/3761062517461308?active_tab=about

L, 13. aprill 10:00 – 14:00 LOLALA lastelaulude kontsert “Mina ise!” Rae Kultuurikeskuses. PILET 10/15/45€
Rae Kultuurikeskuses kell 10.00 ja kell 12.00!
Perebänd LOLALA läheb taas tuurile!
YouTube’s tuntust kogunud lastelaulude kanali LOLALA Anna ja Arian pääsesid ekraanilt välja ja vallutavad Eestimaa väiksemaid ja suuremaid paikasid. Aprillis asuvad nad teele, et panna uue albumi “Mina ise!” lood üle Eesti kõlama. Esitusele tulevad kõigi lemmikud “Krokodill Villi”, “Potilaul”, “Proovin uusi asju”, “Koristamise laul”, “Vannilaul” ja paljud teised. Kindlasti saab kuulda ka laste palavalt armastatud laule nagu “Meie talu loomad”, “Jänku laul”, “Suur ja väike” ja teisi hitte.
Piletite info
Lapse pilet 10€ (Pilet vajalik lapsele alates 1. eluaastast)
Täiskasvanu pilet 15€
Perepilet 45€ (1-2 vanemat ja kõik sama pere lapsed)
Pileteid on piiratud kogus ja osalejate arvu täitumisel kohapeal pileteid ei müüda. Pileteid ei osteta tagasi ega vahetata ümber.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Kohapeal on võimalik soetada Lolala uut albumit “Mina ise!”.
Lasteaia- ja kooligruppidel grupisoodustuse saamiseks palume võtta ühendust: merli.vajakas@gmail.com
https://www.facebook.com/events/1787319705109535?active_tab=about