kuulsuse narrid

Kuulsust on lihtsakesed taga ajanud ammustest aegadest peale. Kui sada aastat tagasi sooviti kuulsaks saada mõne maailma muutva leiutise või erakordsete kirjapalade loomise abil siis täna vaatab meile vastu miljoneid “sisuloojaid” Instagarammis, Facebookis jne. ning näiteks Tik Tokis võib arutul hulgal tunnustavaid püstiseid pöidlaid saada kasvõi naljakat aevastamist filmides ning jagades. Ausate narride elu on muutunud järjest raskemaks, kuulsuse ja järgijate nimel tuleb teha tõsist tööd ning jagada rohkelt sponsoritelt saadud nänni.

Kuidas edenesid asjad Eesti esimestel “kuulsuse narridel”, seda saab kinopublik vaadata verivärskes Eduard Bornhöe raamatu “Kuulsuse narrid” põhjal vändatud samanimelises filmis. Muuseas, tegemist on uusversiooniga, esimese 1980-ndatel ilmunud telelavastuse peaosaliste kehastajateks olid absoluutsed Eesti teatrilegendid Jüri Krjukov ja Urmas Kibuspuu. Soovitame võrdluseks vaadata ära ka esimene versioon!

Alanud kultuurinädalal toob Rae Kultuurikeskus teieni järgmised sündmused:

K, 4. jaanuar 18:00 – T, 31. jaanuar 18:00 TIIT PRIIDELI isikunäitus USK LOOTUS ARMASTUS, Rae Kultuurikeskuse Kunsti Platsis. TASUTA
USK on tunne, veendumus või uskumus, et midagi on õige või tegelik. LOOTUS aitab ALATI. Ka kõige lootusematutes olukordades peame lootma. ARMASTUS on see, mis meid ühendab ja liidab.
https://www.facebook.com/events/906365624133032/?active_tab=about

T, 10. jaanuar 18:00 – 19:45 Teisipäevane väärtfilm “Puuraiduri lugu”, Rae Kultuurikeskuse kohvikus. PILET 4/5 EUR
Pepe on ühes idüllilises Soome väikelinnas puuraidur.
Paari päeva jooksul hävitab traagiliste sündmuste jada tema vaikse ja õnneliku elu – kuid Pepe näib olevat kõigega rahul. Justkui hoiaks ta oma olemasolu saladust, mida on raske mõista.
https://www.facebook.com/events/1316057319182887?active_tab=about

R, 13. jaanuar 19:00 – 20:30 Film “Kuulsuse narrid” Rae Kultuurikeskuse saalis. PILET 4/5EUR
Eduard Bornhöhe samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm „Kuulsuse narrid“ viib vaataja aega, kus eestlaste rahvuslik iseteadvus oli alles tärkamas. Komöödia peategelasteks on mehed, kelle rinnus pakitseb soov oma rahvale midagi igavikulist kinkida – olgu selleks siis õhus lendav imemasin või maakeeli kirja pandud väärtkirjandus. „Kuulsuse narrid“ on film kõrgetest püüdlustest rasketel aegadel. Lugu sellest, kuidas utoopiliste ideaalide teostumine võib takerduda kõige maisematesse asjadesse ja mis seal salata – ka ande ja vaimse ettevalmistuse puudumisse.
Filmis mängivad Karl Robert Saaremäe (Saalomon Vesipruul), Veiko Porkanen (Tatikas), Maiken Pius (pesunaine Agnes), Ott Sepp (Värdi), Saara Nüganen, Marian Heinat, Loviise Kapper, Argo Aadli, Margo Mitt, Vallo Kirs, Margus Jaanovits, Guido Kangur, Stefan Kristofer Soeson, Ott Raidmets, Tiit Sukk ja Jüri Lumiste.
Kategooria: Mängufilm | Žanr: Komöödia
Režissöör: Ain Mäeots
Tootja: Apollo Production / HeaFilm
https://www.facebook.com/events/831477088071734