Rae Kunsti Plats tähistab oma esimese tööaasta möödumist ülevaatenäitusega Rae vallas elavate ja tegutsevate kunstnike loomingust.

Näituse avamine pühapäeval 29.oktoobril kell 19.00.

Rae Kunsti Platsi esimene aasta on möödunud edukalt. Galerii eesmärk on tutvustada ja populariseerida Eesti kaasaegset kunsti ning sellel kursil on end ka hoitud. Rae Kunsti Plats on üks vähestest Eesti galeriidest, kes maksab kunstnikele näituste eest honorare. See on võimalikuks saanud tänu fondide ja erasektori toetusele.

Aasta vältel on toimunud 9 näitust. Rae valla rahvas on Kunsti Platsil saanud tutvuda Laurentsiuse, Juss Piho, Tiina Tammetalu, Janno Bergmanni, Mari Kartau, Sorge ja Pusa loominguga. Lisaks oli eksponeeritud Armin Kõomägi isiklik kunstikogu, mis andis hea ülevaate Eesti kaasaegse kunsti arengusuundadest. Täpsem info toimunud näituste kohta SIIN

Galerii toimimist on toetanud Kultuurkapital, AS Smarten Logistics, Armin Kõomägi, Tankeri Pruulikoda

Rae Kunsti Plats on kureerinud Eduard Wiiralti illustratsioonide näitust „Enne põrgut“, mis on olnud eksponeeritud Rae valla raamatukogudes ja teistes Harjumaa kultuurikeskustes, lisaks Luunja vallamajas. Lisaks toimus Peetris asuvas kohvikus Monroe Galina Bendaki näitus “Elu ja ilu by GothZone.

Esimese tegutsemisaasta möödumise maamärgina tahame pöörata pilgu oma kogukonna poole ja tuua välja need loovhinged, kes siin samas, meie vallas elavad ja tegutsevad. Rae kultuurikeskuse üleskutsele reageeris koguni 13 kunstnikku ning tõsiasi, et nende inimeste lähenemised loomingule on stiililiselt üksteisest täiesti erinevad, viitab sellele, et tegemist saab olema väga erilise väljapanekuga.

29.oktoobril kell 19.00 avataval Rae valla ülevaatenäitusel saab eksponeeritud Mari Kartau, Janno Bergmanni, Juss Piho, Aita Nurga, Grete-Loviis Saare, Robert Puumeisteri, Juta Soans-Laanpere, Jana Soansi, Vilja Prometi, Galina Bendaki, Ott Katteli, Cristellli (Kristel Kütt), Toomas Aru ja Riti Rand-Salongi looming.

Näitus jääb kõigile kunstihuvilistele avatuks kuni jaanuarikuu lõpuni.