Klunker 2019 fb päis

Ilmaprognoosid kohe algavateks suvekuudeks võivad olla üksteisele vasturääkivad aga üks on kindel – suviste kultuurisündmuste kava on täis suuremaid ja väiksemaid kontserte, pidusid, spordisündmusi ja festivale igale maitsele!
Rae Valla Mängude lõpetamine leiab aset võistkondliku pokkeriturniiriga reedel, 07. juunil, kell 18 ja kohaks Olympic Park Casino (hotell Hilton ruumides). Juuni pidude avalöök toimub 8.juunil suure laulu ja tantsupeoga Klunker, mille toimumiskohaks traditsiooniline Jüri Spordihoone staadion ja rahvapidu saab hoo sisse juba kell 11.00 suure laadaga. Kell 15.00 algab pidulik rongkäik Jüri Kirikumõisa pargist peopaika ja pidu jätkub lauljate-tantsijate ülesastumistega. Lisaks saab toimuma 8.juunil Järveküla kohvikute päev, 8-9.juunil leiab Rae Valla teedel aset Fakto Auto Tallinna Rahvasõit, mille raames toimumas suur jalgrattapidu ja rulluisuvõistlus (võistluskeskus Ülemistes). Võistluse ergutuspunktid nii Jüris kui Vaidas ja Vaidas toimuvad eraldi lastele võistlused ja mängud. Täpsemat infot saab https://www.aerobike.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=792&Itemid=336&lang=et 9.juunil, kell 10 – 16 on vallarahvas oodatud Vaida jaanikuplatsile, kus toimub Koerte heategevuslik match show. Täpsem info https://www.rae.ee/sundmuste-kalender#a94d-164022, Samal päeval algusega 16.30 Lagedi kooli pargis leiab aset
Suvealguse kontsert Lagedil. Esinevad piirkonna isetegevuslased ja õhtu lõpetab Gertu Pabbo ja Mart Abro kontsert. Tasuta. 13.juunil on kõik oodatud Peetri Tuulikus toimuva Peetri Tuuliku suveaia kontserdile, kus esinevad Mick ja Angeelia Pedaja ning neid soojendav üllatusesineja. Kontsertõhtu algab juba kell 18.30. Peetri Tuuliku suveaia kontserte on plaanitud ka juulisse ja augustisse, jookvat infot leiab nende FB kodulehelt. Juba järgmisel päeval, 14.juunil tuleb Tankeri tehasepoes muusikaõhtu Tanker Õlu & Vinüülid, oma vinüülikogu aardeid tuleb tutvustama DJ Maza ning sissepääsu eest raha ei küsita ja uksed avanevad 19.00. Samal päeval alustavad Kurna mõisa pargis tööd erinevad tunnustatud puuskulptuurimeistrid ehk toimumas 14.06 – 16.06 Kurna mõisa pargi puuskulptuuride päevad ja pärandtehnoloogia pargi avamine, mille lõppakordiks on tuntud folkmuusiku Silver Sepa kontsert pühapäeval, 16.06, algusega 20.00. Nende sündmuste vahele jääb Rae Veeohutuse päeva tähistamine 15.06 Vaskjala veehoidla juures. 20.juunil saab Golf x Raes nautida Curly Stringsi jaanikontserti, mis algab 20.00. Juunikuu kõige pikem päev, 22.06 toob kaasa armastatud Rae Valla Jaanitule, mis toimub Jüri Kiriku pargis. Algusaeg on 18.00, laval Eesti muusika legendid nagu TERMINAATOR, APELSIN, PS. TROIKA ja kohalikud noored räpparid LEI$ X GODJAKO. Pidu veab Venno Loosaar ja piletiraha ei küsita! Juuni lõpetab 28.06 kontsert Kurna mõisapargis, kus oma trubaduurianded on ühendanud Jaan Pehk ja Paul Neitsov. Kontsert algab kell 19.00 ja on tasuta.
Juulis pakub meelelahutust 12.juulil toimuv Tanker Õlu & Vinüülid, uksed avanevad kell 19.00 ja piletit ei küsita. Rae Koolimajas, Vaskjala külas toimub 17.juulil Tuuli ja Teet Vellingu “Armastus eesti moodi” kontsert, mis algab kell 19.00 ja toimub ilusa ilma korral väljas. Sündmus on tasuta! Lisaks toimuvad juulikuus Jüri suvetäikad, aadressil Aruküla tee 55 Jüri Bazaari ees. Täikad saavad toimuma 6. ja 27.juulil ajavahemikus 12 – 16.00 ning infot ja registreeruda saab kirjutades kultuur@rae.ee 27.juulil on võimalik tulla Rae Koolimajja, Vaskjala koduhoovi kontserti, esineb Indrek Spungin. Kontsert algab kell 19.00 ja on TASUTA.
Augustis tõuseb temperatuur kultuuritermomeetril taas uutesse kõrgustesse ning kuu algab 7.augustil toimuva Pisikeste Pillide Festivaliga, mille toimumiskohaks on Lehmja Tammik. Ülesse astuvad MeisterJaan, Pisikeste Pillide Punt ja Maria Ignatenko, festival on TASUTA. 11.augustil leiab aset Lagedi kodukohvikute päev, rohkem infot https://lagedi.wordpress.com/uritused-2018/uritused-2019/  16.augustil tuleb Golf x Rae golfikeskusesse esinema kõikide suurte ja väikeste tütarlaste lemmik Reket, kontsert algab juba kell 20.00. 17.augusti sees toimub suisa kaks sündmust – valla õllesõbrad saavad meelt lahutada TANKERFESTIL, mille toimumiskohaks on Tankeri Vabriku (Kesk tee 10A, Jüri alevik) territoorium. Sündmus toimub ajavahemikus 14.00 – 23.00. Lisaks käib kauplemine Jüri suvetäikal, asukoht Jüri Bazaari ees kell 12 – 16.00.
19.augustil leiab Lehmja Tammikus aset traditsiooniline Taasiseseisvumispäeva ühtelaulmine „Heliseme öös“ algusega 22.00. 23.augustil ootab Golf x Rae golfikeskus Päikeseloojangukontserdile algusega 21.00, esineb Jarek Kasar/Chalice ja pääse on 10€. 25.augustil toimub Lagedil Lastepäev, kava täpsustamisel! 28.augustil on Rae Kultuurikeskuses toimumas Konkurss-festival Annetekoda 2019 kuhu oodatud kõik huvilised esitlema oma andeid ükskõik millisel alal! Rae eelvoor toimub vahemikus 14.00-18.00 ja lõppvõistlus finalistidele on septembris Tallinnas. Konkursi patrooniks legendaarne Anne Veski, Osalemiseks tuleb saata hiljemalt 20. juuniks 2019 kultuur@rae.ee meiliaadressile kuni kahe minutiline videomaterjal oma andest, pidades silmas, et annet tuleb esitleda väljavalituks osutudes kultuuriasutuse laval (lubatud ka mobiiltelefoni variant).
30 – 31.august saavad huvilised osa Sõjafilmide minifestivalist, mille toimumiskohaks Eesti Vabadusvõitluse Muuseum Lagedil, ajakava täpsustamisel. 31.augustil saab taaskord kaubelda Jüri suvetäika „Koolialguse eri!“-l, täika avatud 12.00-16.00 aadressil Aruküla tee 55, Jüri Bazaari ees. Kauplemise Info ja registreerimine kultuur@rae.ee. Augustisse on planeeritud ka ööfilmide näitamine Vaskjalas, Rae Koolimajas – jälgige reklaami ja valla kultuurisündmusi kultuur.rae.ee

Täiega palav, kas pole?