Laurentsius, kodanikunimega Lauri Sillak, on Rae Kultuurikeskuses olevasse Rae Kunsti Platsi galeriisse üles pannud seadnud näituse „Portreed“. Näitus avatakse Rae Kunsti Platsis 27. detsembril kell 19.00.

Näitusel „Portreed“ Rae Kunsti Platsi galeriis eksponeeritakse seitset portreemaali kunstniku viimase viie aasta loomingust. Kuigi kõik maalid on vägagi realistlikud, on nad tehniliselt üpris erinevad. Seinast-seina erineb aga teoste vormistuslik külg – must gigantne ülepaisutatud baroklik raam, industriaalne metall, juugendtapeet alusmaterjalina, või siis näiliselt täiesti tavaline õlimaal lõuendil täiesti pretensioonitus raamis.

Pärast näituse avamist kell 19.30 jätkub projekt „Kaasaegse kunsti paradoksid“, kuhu on kutsutud oma teostega Eesti avalikkust shokeerinud erinevad kunstnikud. Novembris külastas Rae Kultuurikeskust Jaan Toomik ja 27. detsembril külastab Rae Kultuurikeskust Kadi Estland. Toimub avalik arutelu kaasaegse kunsti paradoksidest.

Rae Kunsti Plats on üks vähestest galeriidest, mis maksab kunstnikele honorari. Oleme endale püstitanud eesmärgi jõuda honorari suurusega  Eesti miinimumpalgani aastal 2017. Lisaks katab galerii teoste transpordi-, reklaami- ja banketikulud.
Lauri Sillaku honorari tasub AS Smarten Logistics ja banketti aitab teha Tanker pruulikoda

Näitus jääb avatuks jaanuari lõpuni 2017

Üritused on tasuta, toetajaks Eesti Kultuurkapital.