Dave Benton tuleb ja laulab.

Dave Benton tuleb ja laulab.

Kuigi naistepäev on igal aastal ainult kaheksandal märtsil ja kestab vaid kakskümmend neli tundi, siis meil kestab ta terve kuu. Peamised kirjanduse-, kunsti- ja muusikasündmused toovad meile märtsis külla just nimelt tegijaid naisi.

Kuud alustame 1. märtsil uue kunstinäituse avamisega meie fuajeegaleriis. Sedapuhku ilmuvad seintele Tiina Tammetalu maalid, ühisnimetajaga „Naise vägi“. Mitmekülgse kunstniku ja kuraatori esindavad tänapäevast ühiskondlik-poliitilist maalikunsti. Näituse avamine on kõigile huvilistele avalik tasuta sündmus.

Naistepäevapidu ise on 10. märtsil toimuv järjekorras teine „Royal Gala“. Pidu, kus eeskava eest vastutavad mehed. Kuid mitte suvalised mehed, vaid erilised – Dave Benton koos oma ansambliga ning Veiko Täär oma õhtujuhitalendiga. Pidu ise tõotab tulla suurejooneline, täis üllatusi ning tulevasi mälestusi. Soovitame juba praegu broneerida endale ja kaaslasele laua.  Ja loomulikult paneme jälle käima eribussi, mis toob pidulised ka kaugetest küladest kohale ja viib pärast koju tagasi.

Emakeelepäeval 14. märtsil tulevad Jüri Gümnaasiumisse riigipalgalised kirjanikud Maarja Kangro ning Triin Soomets. Soomets debüteeris 1990. aastal luulekoguga “Sinine linn”, mis kuulus kogumikku “Luulekassett ’90”.  Ta oli Kultuurkapitali Kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna laureaat (luulekogu “Asjade omadused”) ja Riigi kultuuripreemia nominent aastal 2014.

Teine külaline, meie aja ühe tundlikuma sotsiaalse närviga kirjanik-esseist-tõlkija Maarja Kangro on eesti keelde ümber pannud peamiselt ilukirjandust inglise, itaalia (sealhulgas Umberto Eco “Ilu ajalugu”) ja saksa keelest ning kirjutanud-avaldanud luulet, novelle ja romaane.

Ka klaverikaant asub 26. märtsil kergitama naine. Meie oma Age Juurikas, rahvusvahelise lennuga klaverimängija, jõuliselt sugestiivse esitluslaadiga soolopianist, kes ühendab endas Venemaa ja Euroopa klaverimängu traditsioone. Tema lemmikrepertuaar pärineb 20. Sajandi algusest ning Age kireks on just vähetuntud ja –mängitud teoste interpreteerimine ning uute heliloojate avastamine. Mida ja millises formaadis ta meile mängib, selgub hiljem.

Ja muidugi on meil kavas ka kõvasti teatrit igale vanusele ning maitsele  ja veidikene tsirkust. Püsime lainel!