Oktoober sobib meie arvates kultuurikuuks sama hästi kui ükskõik, milline teine, sest meie tegemiste kalendrist leiab erinevaid sündmusi omajagu.

Hooaeg on kenasti käima lükatud ja Kultuurikeskuses igapäevaselt toimetavad ringid on alustanud oma tööd. Kõik ikka selleks, et keegi ei peaks pikkadel sügisõhtutel üksi kodus konutama. Kel veel meelepärane huvitegevus välja valimata, saab meie majas tegutsevate ringidega tutvuda SIIN.

Järjest rohkem põnevat on toimumas ka Vaskjalal, Rae Koolimajas. Püüame teid ikka kõigega kursis hoida nii sotsiaalmeedias kui mujal.

Ei üllata kedagi, et tänavu on oktoober, lisaks kõigele muule toredale, ka valimiste kuu! Juba teisipäeval, 3.oktoobril kell 18.00 on kõik huvilised oodatud Kultuurikeskusesse Rae Noortevolikogu poolt eestveetud Rae Valimisdebatile.

Kolmapäeval, 4.oktoobril kell 19.00 saab just Rae Kultuurikeskusest alguse lauludiiva Kaire Vilgatsi ja Showstoppersi särtsakate tantsijate varietee-etenduse “Teid kutsub kabaree!” ringreis. Õhtu pakub äratundmisrõõmu nii muusikalide kui ka klassikaliste pop-hittide armastajatele ning silm saab puhata enam kui 100-l erineval glamuursel kostüümil. Kogu selle toreduse nägemiseks tuleks lunastada pilet hinnaga 14€ /16€.

9.-11.oktoobrini toimetab Kultuurikeskuse kohviku ruumides Valimisjaoskond number 2.

20.oktoobril ootame Kultuurikeskusesse kõiki lapsi, sest külla tuleb lasteteater Reky oma uue lavastusega “Kunksmoor ja Kapten Trumm”. See juba rohkem kui 40 aastat tagasi Aino Perviku sulest sündinud lugu on aegumatu sisuga ning on kahtlemata üks meie lastekirjanduse klassikasse kuuluvaid.

Etendus sobib vaatamiseks 6-12-aastastele, aga muidugi ka nende saatjatele. Pilet 7€

 

21.oktoobril kell 19.00 on meil suur rõõm ja au võõrustada eesti estraadimuusika elavat legendi Voldemar Kuslapit ja tema 80.juubelile pühendatud kontsertkava “Täna tahaksin ma laulda”. Maestro Kuslapi ja tema  klaverisaatja esituses kuuleme operetimeloodiaid, eesti estraadimuusika klassikat, nende vahele ka lõuna-eesti murrakus luulet ja muidugi tõestisündinud lugusid esinemistelt. Pilet sellest nakatavast elurõõmust osa saamiseks tuleks soetada Piletilevist või Kultuurikeskusest, hind eelmüügist 12€, kohapealt 15€.

Teatrisõpradele pakub oktoober Rakvere Teatri komöödialavastust “Astuge edasi!”.  Tegevus toimub vanaproua Asta korteris. Proua ise on sõitnud maale, kuid on usaldanud oma korteri remondimees Jaanuse valdusesse. Tegevus hakkab hargnema hetkest, mil Jaanusel tekkib üks idee… Tegemist on nn uste-komöödiaga, kus pidevalt siseneb ja väljub uusi tegelasi, kes kogu situatsiooni jälle peapeale pööravad. See on lihtne komöödia lihtsate inimeste keerulisest elust. Kui meie ei tee otsuseid, siis teeb elu neid meie eest. Väikest tutvustavat klippi vaata  SIIT

“Astuge edasi” etendub Rae Kultuurikeskuses 23.oktoobril kell 19.00, piletid on müügil Kultuurikeskuses ja Piletimaailmas, hind 15€, eelmüügist 13€.

Kohtumiseni kultuuris!