raeperepäev

Nagu kombeks, on ka meie majas just oktoobrikuu see aeg, mil kõik huvitegevused täie hooga käima lähevad ja suve-unest pole enam juttugi.

Lisaks välja kuulutatud Avatud Nädalale ja seda lõpetavale Rae valla Perepäevale on aga oktoobrikuus veel teisigi põnevaid tegemisi.

Juba sel laupäeval, 6.oktoobril kell 19.00 võõrustame oma majas näitleja Jan Uuspõllu stand-up show’d “OMA JOPE“. Tõotab tulla meelelahutuslik õhtu! Mõned piletid on veel nii meie juures kui ka Piletilevis saadaval.

Kultuurikeskuses on toimumas ka sügisene kapituulutus ehk TÄIKA. See saab toimuma 21.oktoobril kell 11-16. Müügilaua eest midagi maksma ei pea.

 

raekoolimajasaal

Sügisene hooaeg toob palju uut ja põnevat ka Vaskjala külas asuvasse Rae koolmajja.

Vaskjala külaseltsi eestvedamisel ja KÜSK-i abiga saavad jälle toimuma igakuised töötoad erinevatel teemadel. Lisainfo selle kohta ilmub peagi Kultuurikeskuse kodulehel!

Samuti on alustamas multimeedia ring noortele,  kus Ott Kattel tutvustab digifoto- ja videograafia põhitõdesid ja annab häid nippe, kuidas teha hea kvaliteediga pilte ja videoklippe.

Juba esmaspäeval8.oktoobril alustab seal ukulele ring Katri Kaasiku juhendamisel,

Kolmapäeval, 10.oktoobril alustab Vaskjala Loomeresidentuuri eestveetav iga-nädalane loominguline kesknädal, mis kutsub inimesi tegelema loominguliste tegevustega. Näiteks on võimalik tegeleda graafikaga, analoog- või digifotograafiaga või ka teiste tehnikatega, sõltuvalt kohapeal olemas olevatest vahenditest ja osalejate huvist.  Lähtuvalt inimesest ja tema soovidest proovime leida ka võimalusi ning lahendusi. Osalejad on oodatud igal kolmapäeval kell 18-21.

Laupäeval, 13.oktoobril kell 11.00 ootame kõiki käsitööhuvilisi kangastelgedel kudumise ringi. Õpime kangastelgede ettevalmistamist vaibakudumiseks ja vaibakudumise tehnikat. Oodatud on nii algajad kui ka need, kel eelnev kogemus vaibakudumisest olemas.

Reede, 19.oktoober toob Rae koolimajja selle hooaja esimese Videvikuõhtu Vaskjalas. Videvikuõhtud on pärimuskultuurihõngulised õhtupoolikud, kus tuletame meelde eestlaste rahvakombeid ning mõtiskleme nende asjakohasuse üle kaasaegses maailmas. Seekord jutustame, laulame ja tantsime koos Tallinnas tegutseva Pärimuslaulu Seltsingu naistega.

Samal õhtul kell 21.00 näitame Vaskjalas ka uhiuut EV100 raames valminud Eesti mängufilmi “Põrgu-Jaan“.