Märtsis on Rae Kultuurikeskuses toimumas üsna palju ja erinevat.

Kuu esimeseks kultuurisündmuseks on teatrikuule igati kohaselt Rakvere teatri etendus “See kõik on tema” mis räägib üksikema püüdlusest oma teismelist poega sotsiaalmeedia- ja internetielust üles äratada ja päris maailma tagasi tuua.

Etendus toimub reedel, 2.märtsil kell 19.00 Kultuurikeskuse saalis, piletid hinnaga 13/15€ on saadaval Kultuurikeskuses, aga ka Piletimaailmas. 

Samal õhtul kell 19.00 toimub Kultuurikeskuse kohvikus sündmustesarja “Noorelt noorele” esimene noorteõhtu, mida veab eest Rae valla Noorte Volikogu. Esimesel üritusel teevad muusikat Emili Jürgens ja Frederik Kütts. Samuti esineb improgrupp Ruutu 10 ning õhtu lõpetavad DJ Siim ja Oskar. See on noorte enda projekt, mille eesmärk on ellu äratada Kultuurikeskuse kohvik ning veeta koos kvaliteetset aega mõnusa muusika saatel.

Pühapäeval, 4.märtsil kell 14.00 tervitame oma saalis Akadeemilist Meeste Lauluseltsi kavaga “Naeratused naistele”, dirigeerib Laine Randjärv. Kõik on oodatud!

Kolmapäeval, 7.märtsil kell 19.00 Vaida Põhikoolis  filmiõhtu: Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused”. Pilet 3/5€

Reedel, 9.märtsil kell 21.30 alustame Rae valla kultuurimängude vol.2-ga ehk võtame korralikult ette NAISTEPÄEVA tähistamise!

Selleks õhtuks oleme “visanud kinda” Rae meeste poole ja ootame peo eeskavaks põnevaid mehiseid ülesastumisi. Olgu need siis etluskavad, muusikalised etteasted või muud jõu- ja ilunumbrid – kõik saavad ülevaadatud Anu Saagimi (!) poolt ja parimatele on muidugi välja pandud ka auhinnad!

(Anna oma etteastest ja selleks vajalikest tehnilistest vahenditest meile teada hiljemalt 9.märtsil kell 17.00-ks aadressil kultuur@rae.ee!)

Õhtu peaesinejaks on Rolf Roosalu ning pärast kontserti keerutab plaate abivallavanem Priit Põldmäe. Õhtut juhib Lauri Liiv

 

Laupäeval, 10.märtsil kell 19.00 on Rae Kultuurikeskuses linastumas menukas “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused”. Pilet 3/5€

 

Pühapäeval, 11.märtsil kell 12.00 on Vaskjalas, Rae koolimajas toimumas järjekordne sündmus sarjast “Saame tuttavaks läbi loominguliste tegevuste”. Seekord tutvutakse rahvapillidega ning tutvutakse väikekandle mängimise võtetega, eest veab Lilian Kapp. Eelnev pillimänguoskus pole vajalik, kuid mõistagi on ka kõik juba oskajad huvilised oodatud kaasa lööma!

Sealsamas kell 17.00 pärimuslik videvikuõhtu Vaskjalas – räägime naistega naistest. Saabuva maarjapäeva eel räägib pärimuskultuuri eestvedaja ja õpetaja Ene Lukka-Jegikjan naiste rollist, naistepühade pidamisest ja paljust muust. Juttude sekka saavad kindlasti põimitud ka mõned pärimuslikud laulud. Olgugi, et jutt naiste teemaline, on ka mehed igati oodatud!

 

Esmaspäeval12.märtsil kell 19.00 Järveküla koolis filmiõhtu: “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused”Pilet 3/5€

 

Reedel16.märtsil kell 18.00 avame Rae Kunsti Platsil Andrus Joonase näituse „Vastus on ALEDOIA“.

Samal õhtul kell 20.00 kontsert Armastuslaulud neljas keeles 
Diana Klas laulab prantsuse šansoone, vene romansse, hispaania ja eesti armastuslaule. Klaveril saadab ja armastuslauludest ja lauljatest räägib vahele Jüri Aarma.
Pilet 5€

 

Laupäeval, 17.märtsil ansambli KOSMIKUD stuudioalbumi “SÜGIS SANATOORIUMIS” esitluskontsert. Kaastegevad Mati Vaarmann ja Elmu Värk (Muusik-Seif).

Uksed avatakse külastajatele kell 21.00, kontserdi algus kl 22.00

Piletid eelmüügist hinnaga 10€, kontserdi päeval 15€.

 

Reedel, 23.märtsil kell 19.00 populaarne vestlusõhtu „MIDA MEHED TEGELIKULT TAHAVAD“  (vanusepiirang 18+)
Uksed avatakse kell 18.00, kavas on Bioeffecti tootetutvustus ja moeshow, mille järel laulja Margus Vaher, blogija ja maailmarändur Jesper Parve ja näitleja Eero Spriit avavad meeste mõttemaailma telgitaguseid ja püüavad vastata naisi painavale küsimusele – mida mehed tegelikult tahavad?

Pilet: 20€; alates 1. märtsist 25€; kohapeal 35€

Kohtade arv on piiratud
Piletite müük Rae kultuurikeskuses – kultuur@rae.ee

 

Pühapäeval, 25.märtsil päikesetõusu aegu kutsuvad Kultuurikeskuse naised kõiki naisi (ja seekord tõesti AINULT naisi!) tähistama üheskoos pärimuslikku tähtpäeva – paastumaarjapäeva. Täpsem info juba õigepea!

Samal õhtul kell 18.00 Kultuurikeskuse kohvikus vestlusõhtu sarjast “Olukorrast meie peas“. Külas on poliitikaanalüütik ja kolumnist Ahto Lobjakas.