Meie vallas on mitmeid laulukoore ning teinekord annavad nad ka kontserte. Ning me ei pea silmas ainult varasuvist Klunkrit, milleks nad valmistuvad praegu. Homme õhtul algusega kell 19.00 annab Patika külakoor sõpruskooriga Tormast Järveküla kooli suurepärase akustikaga saalis kena kevadkontserdi.

“Patika ja Torma koore seob sugulusside. Meie kooris laulab tütar, Torma kooris ema. Käisime tormakatel paar aastat tagasi külas ja nüüd on nende vastukülaskäigu kord,” selgitab sopran Eva Jaanson Patika külakoorist. Torma kammerkoori kava iseloomustab ta kui kaunist klassikalisema kõlaga koorimuusikat. “Patika külakoor annab lõbusa lisanduse. Esitame ka mõned lemmikutest ühislaulud. Kavas on laule kevadest ja armastusest, aga ka ilusast Eestimaast,” kergitab Jaanson pisut kontserdi noodimapi kaant.

Kuid kuna elu viis koori ja senise dirigendi Mareks Lobe teed lahku, esineb Patika külakoor ilma dirigendita. Niisiis on kontsert koorile ekspriment. “Vaatame, kuidas on esineda nii-öelda suure vokaalansamblina. Kes ei riski, see šampust ei joo,” on Jaanson optimistlik.

Niisiis pole koorimuusikahuvilisel muud valikut, kui seada sammud Järveküla suunas, et kell pool seitse saaks kõlada esimesena esineva koori esimese laulu esimene fraas. Aga kumb koor esineb esimesena? Voh seda me teile ei ütle, muidu lobiseme siin kõik välja.