Sel pühapäeval annab Rae Kultuurikeskuses kontserte pianist Taavi Kerikmäe. Just kontserte, sest nüüdismuusikust Taavi ideed on inspireeritud meie ajast. Uurisime, miks ta otsustas igale kuulajale eraldi mängida?

 

T-4503 suur
Taavi Kerikmäe mängib sinule. Foto: Tarvo-Hanno Varres

Kõigepealt – miks üldse ja kust selline formaat? 

Minu eesmärk on mängida kontserdikülastajatele eraldi, püüda luua vahetum kontakt ja anda võimalust kuulajal üksi segamatult helidesse süveneda. Muidugi, selliseid väikeseid kontserte on ikka tehtud, aga mulle näib et neid on vaja. Minu arvates juhtuvad huvitavamad asjad  väikeses ringis

Mida sa inimestele mängida kavatsed, kas ka soovilugusid?

Mul on mitmeid lugusid ja noote, mida mängida. Ma arvan, et pean kohapeal selle inimese seltskonnas otsustama, millist lugu valida

Kui me hõikasime välja sõna „personaalkontserdid“, nurisesid pisut ja pakkusid, et „isiklikud“kõlaks paremini. Mis vahe neil sõnadel on su jaoks?

“Isiklik” on minu jaoks lihtsalt parem eestikeelne sõna. See väljendab minu jaoks paremini seda olukorda, milles me koos kuulaja ja klaveriga seal olema saame. Jah, “personaalne” seostub mul hetkel mingisuguse ärimudeliga, millega tahetakse sulle lähedale pugeda. Ehk on lihtsalt sedasorti reklaame liiga palju, mis mind segavad.

Samas on see formaat ka omal moel konveierlik, sama isiklik kui teller, kes sind pangas järjekorranumbri alusel teenindab, kas siin kusagil on peidus väga peenike iroonia?

Ma ei mõtle sellest formaadist kui konveierist. Jah, muidugi me teenime, aga me teenime üksteist keerulises ringsuhtes klaver-helid-mina-kuulaja.

Me ei saa üle ka küsimusest, et mis sul muidu tänapäeval teoksil, meile sa vist uuesti nii pea ei sattu? 

Tänapäeval? On palju kontserte. On palju reisimist ja äärmiselt intensiivset helidega tööd. See teeb palju rõõmu ja samas võtab ka palju lõivu. Palju kohtumisi erinevate muusikutega, mille seedimiseks on vajagi just korraks maha istuda ja suhelda ühe inimesega korraga. Koos ansambliga U: on meil väga hull hooaeg. Järgmiseks sõidame loetud päevade järel tuurile Hollandisse koos eestlasest elektronmuusiku ekkega. See on projekt, milles üritame ühendada nüüdismuusikat IDM elektroonikaga.

Registreeri end Kerikmäed kuulama siin!