SONY DSC

SONY DSC

Rae Kammerkoor annab kaks jõulumeeleolulist kontserti „Heliseb väljadel“ koos Jaan Pehkiga Jüri ja Türi kirikus. Rae Kammerkoori juhib Alice Pehk, kes on Jaan Pehki õde. Kontserdil teevad kaasa ka noored laulusolistid Kristelle Uus ja Emma Juhansoo Mamma Mia Laulustuudiost (õpetaja Kätlin Truus) ning kitarristid Madis Meister ja Alvin Raat.

Esimene kontsert toimub 15. detsembril kell 19.00 Jüri kirikus ja teine kontsert 17. detsembril kell 16.00 Türi kirikus. Kontserdid on tasuta.

Rae Kammerkoori juured ulatuvad aastasse 2004, kui Rae vallas Jüris ning samaaegselt ka Tartus hakkas koos käima lauluseltskond nimega Kratt. Toonane dirigent oli Tarmo Leinatamm. Kooslaulmisest kasvas aastaks 2006 välja Rae Kammerkoor ja jäädi paikseks oma koduvalda, koorijuhiks sai Kristi Toomra.

Praegune koosseis tuli kokku 2008. aasta sügisel. Kooris on 32 lauljat. Koori dirigent on Alice Pehk. Koor osaleb aktiivselt nii koduvalla kui ka üle-eestilistel kultuurisündmustel. Koori kontserttegevust ilmestavad mitmed ülesastumised koos teiste Eesti kooridega.